Návrat Iron Mana je stále v hre, odpoveď herca znamená kľúčový zvrat

Nenechajte si ujsť

Chystá sa návrat Iron Mana?

O možnom návrate Iron Mana do MCU sa toho v posledných mesiacoch popísalo viac než dosť. Najskôr sa objavili špekulácie, že zúfalý Marvel kvôli nezáujmu o jeho posledné filmy plánuje na obrazovky vrátiť starú superhrdinskú zostavu, v ktorej by nemal chýbať ani Iron Man.

Na tieto dohady reagoval Kevin Feige, ktorý jasne povedal, že Iron Man určite nevstane z mŕtvych, keďže vyvrcholeniu jeho príbehu tím tvorcov obetoval niekoľko rokov života a išlo o vopred plánovaný a starostlivo premyslený moment. Aj napriek smrti Iron Mana sa však medze jeho návratu do MCU nekladú. Už len kvôli predstavenému konceptu mutlivesmíru, vďaka ktorému by sa mohla objaviť verzia Iron Mana z iného univerza.

Iron Man Robert Downey
Marvel Studios

Myšlienku na návrat do svojej ikonickej role nevylučuje ani Robert Downey Jr. Známy herec pre Esquire odpovedal na otázku, či by si vystúpenie v MCU ešte niekedy zopakoval. „Veľmi rád. Je to zásadná časť mojej DNA. Tá rola si ma vybrala. Vždy hovorím – nikdy nestávkujte proti Kevinovi Feigovi. Zaručene prehráte.“

Robert Downey Jr. sa v úlohe Iron Mana objavil v celkovo 10 filmoch MCU. Za skúsenosť bol herec Marvelu vždy vďačný, následne sa však obával, či sa ňom rola Iron Mana až príliš nepodpísala. Herec preto pred neskorším účinkovaním v Oppenheimerovi neskrýval nervozitu, nakoniec za svoje vystúpenie získal Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

Pôvodný článok:

Nedávno v médiách kolovali správy o tom, že trápiaci sa Marvel sa snaží vrátiť späť starú gardu superhrdinov, medzi ktorými okrem Black Widow či Captain America figuroval aj Iron Man. Správa medzi fanúšikmi vyvolala rozporuplné reakcie, Iron Man sa totiž v Avengers: Endgame obetoval za záchranu svojho tímu a zničenie Thanosa. Pre mnohých išlo o jeden z najsilnejších momentov MCU filmov, ktorý by prípadný návrat Iron Mana v ďalšom filme znehodnotil.

Lodivod Marvelu Kevin Feige sa v čerstvom rozhovore pre Vanity Fair zaspomínal práve na nezabudnuteľný koniec Iron Mana v Avengers: Endgame a povedal, či sa komiksová filmová továreň skutočne chystá Iron Mana vrátiť. „Zachováme tento moment a určite ho nebudeme žiadno meniť. Všetci sme na ňom tvrdo pracovali a nikdy by sme sa neuchýlili k tomu, aby sme ho teraz mávnutím čarovného prútika akokoľvek menili,“ povedal Feige.

ako sa stať iron manom tony stark
TMDB

Feige v rozhovore ďalej prezradil, že spoločne s režisérom prvého Iron Mana-  Jonom Favreauom, mali dávno pred prvou klapkou jasno, kto by mal superhrdinu stvárniť. Do role si vysnívali Roberta Downeyho Jr., ktorý však v tom čase mal problémy s drogami i zákonom a celkovo povesť problémového herca.

Napokon musel Feige pred exekutívou Disney za Downeyho tvrdo bojovať, čo sa ukázalo ako správna voľba. Downey Jr. sa do role hodil fantasticky a stal sa jedným z hlavných pilierov neskoršieho úspechu MCU.

Za rolu bol vždy vďačný

Svoj rastúci vplyv a dôležitosť v komiksovom univerze herec podľa Kevina Feiga nezneužíval. Práve naopak. Pred natáčaním prvých Avengerov napríklad jeho hereckým kolegom vyjednal vyššie platy. „Zvykli sme žartovať, že Robert sa stal šéfom oddelenia hercov, pretože všetci k nemu vzhliadali. On ich na oplátku všetkých zobral pod svoje krídla a stal sa ich vedúcou osobnosťou,“ spomína Feige.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -