Prečo hlavný herec filmu Shazam! vymenil Marvel za DC?

Nenechajte si ujsť

Shazam! sa ukázal aj v Marveli!

Nie je žiadnou novinkou, že Marvel a DC už dlhé roky bojujú o prvenstvo vo svete  superhrdinov. Skúšajú to rôznymi spôsobmi, no tentokrát sa DC podarilo niečo naozaj neobyčajné. Nie často sa totiž stáva, že by herec vystriedal oba tieto filmové svety, no v prípade DC a jeho najnovšieho filmu Shazam! je táto udalosť výnimkou potvrdzujúcou pravidlo.

Ten totiž do hlavnej role obsadil Zacharya Leviho, herca známeho pre jeho vedľajšiu rolu vo filmoch Thor: Temný Svet a Thor: Ragnarok. V týchto snímkach si zahral Fandrala, jedného zo slávnej trojice Asgardských bojovníkov. Jeho kariéra v MCU však netrvala dlho keďže všetci traja bojovníci boli v poslednej časti zabití Thorovou sestrou Helou (Cate Blanchett). Nehovoriac o tom, že pre akýsi rozvoj Zacharyho postavy by pri všetkých tých súrodeneckých nezhodách medzi polo-božskými súrodencami, vôbec nebol čas. Sám Zachary nad týmto vyjadril sklamanie.

„Keď som dostal rolu v Thorovi tak aj napriek tomu, že to nebolo na mne, som vedel, že bojovnícka trojka mohla byť vážne zábavná ak by dostala priestor. Lenže oni to neurobili,“ vyjadril sa Levi na účet bývalého zamestnávateľa, ktorým nebol nikto iný ako Marvel. 

shazam
Zdroj: seriemaniacos.tv

V skutočnosti Levi dúfal vo Fandralovu smrť. Bolo natáčanie pre Marvel až tak hrozné?

V tomto ohľade sa Levimu ani nečudujeme. Nie, že by Marvel nebol dobrý, no ak by jeho kontrakt s ním pretrvával až do Avengers: Infinity War, hlavnú postavu Shazam!-u by stvárnil niekto úplne iný. To by bola škoda, už len kvôli skvelému hereckému výkonu, ktorý nám Zachary v tejto roli superhrdinu poskytol. Viac o jeho hraní a dojmov z filmu Shazam! si môžete prečítať aj vo skvelej recenzii od nášho kolegu. Zachary teda svoje ukončenie práce pre Marvel neľutuje v žiadnom ohľade.

„Pravda je, so všetkou úprimnosťou, že ak by Fandral ostal nažive a mal by sa objaviť v Avengers, pravdepodobne by som len tri mesiace sedel v Atlante a nič nerobil, zatiaľ čo by ostatní makali… a aj tak by to potom dopadlo ako „Okay, teraz si na rade, môžeš ísť.“ A potom by som aj tak zomrel. Čiže všetko nakoniec vyšlo presne tak ako malo,“ raduje sa herec zo svojho úspechu. 

zachary levi
Zdroj: digitalspy.com

Podľa všetkého boli dokonca niektoré scény zobrazujúce Zacharyho ako Fandrala nepoužité, napriek tomu, že sa natočili. Samotná jeho smrť vraj mala mať približne o polminútu viac, čo je pre herca na Leviho úrovni viac ako dosť na preukázanie jeho potenciálu. To sa však nestalo. Našťastie to ale nijak neodradilo DC od toho, aby Zacharyho vzali pod svoje ochranné krídla a urobili z neho ich najnovšieho hrdinu. No a vzhľadom na ohlasy filmu sme si takmer istí, že to nie je poslednýkrát, čo sa so Shazamom vidíme!

A čo vy? Videli ste už film Shazam! alebo sa naň ešte len chystáte do kina? Určite nám dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -