Šéf Disney vysvetľuje, ako Tom Holland zachránil Spider-Mana v MCU

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herec Tom Holland zachránil Spider-Mana – Len nedávno svet obletela úžasná správa pre všetkých fanúšikov pavúčieho muža. Štúdiá Disney a Sony nakoniec pristúpili na spoločnú dohodu po veľkej nezhode, ktorá vyšachovala Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe. Portál Variety informoval o tom, že na základe novej zmluvy dostane Marvel (Disney) 25 % z celkového profitu filmov.

Pôvodne obdržali iba 5 % a celá spolupráca padla na tom, že sa chceli o výdavky a zárobky deliť so Sony 50/50. Obe štúdiá teda pristúpili na zlatú strednú cestu, takže šéf Marvel Studios Kevin Feige bude aj naďalej produkovať Spider-Manov príbeh v MCU. Tušili ste však, kto v skutočnosti môže za jeho „Návrat domov„?

Bude Spider-Man v MCU homosexuál
Zdroj: syfy.com

Herec Tom Holland zachránil Spider-Mana v MCU

Na portáli The Hollywood Reporter sa pred pár dňami objavila správa, že Tom Holland môže za návrat Spider-Mana do MCU. Znelo to ako krásny príbeh, no mnohí fanúšikovia tomu neverili. Šlo o marketingovú schému na zlepšenie jeho mena? Nuž, prečítajte si, ako šéf The Walt Disney Company Bob Iger v rozhovore na šou Jimmy Kimmel Live! odpovedal na otázku, či s tým herec naozaj súvisel:

„Ako zázrakom, áno. Mal v tom prsty. Bol tu jeden event menom D23, čo je veľká Disney konferencia, a Tom [Holland] na nej bol, pretože dabuje animovaný film Onward od Pixaru, v ktorom bude aj Chris Pratt. Povedal niečo na pódiu a z toho bolo jasné, že fanúšikovia chcú, aby sa Tom [Holland] vrátil ako Spider-Man z produkcie štúdia Marvel a produkčného tímu Marvel.“

Mladý 23-ročný Brit si všimol jednoznačnú nespokojnosť fanúšikov s rozhodnutím odstrániť Petera Parkera z MCU. Rozhodol sa preto vziať to do vlastných rúk. Bob Iger potvrdil, že „po D23 Tom kontaktoval ľudí, ktorí pre mňa pracujú a vypýtal si môj e-mail alebo telefónne číslo.“ Boli síce opatrní, keďže rozdávať kontakt na šéfa The Walt Disney Company nie je len tak, no Iger im to dovolil: „Povedzte mu, aby ma kontaktoval.“ Čo Holland nakoniec spravil.

Spider-Man končí v MCU
Zdroj: 24horas.cl, costumediyguide.com, icsart.com

Dokázal to?

Iger zažartoval o tom, že herec mu začal plakať do telefónu. Na vtip nakoniec nadviazal tým, že „bolo jasné, že mu na tom neskutočne záležalo. A nám záleží na ňom.

Holland teda presvedčil šéfa najväčšieho multimediálneho konglomerátu na svete, aby zmenil svoje rozhodnutie. Po tom, ako spolu dotelefonovali, Iger zavolal jedinému človeku, s ktorým mohol dať veci do poriadku:

„Súcitil som s ním, bolo jasné, že fanúšikovia to chcú. Keď som s ním [Hollandom] dotelefonoval, prediskutoval som to s tímom v Disney Studios a rozhodol som sa zavolať šéfovi Sony [Pictures], ktorému som povedal: ‚Musíme nájsť spôsob, ako to spraviť, pre Toma aj pre fanúšikov.‘ A aj sme ho našli. Tak sa to stalo…

Iger nakoniec doplnil, že „keď firmy o niečom rokujú, niekedy zabúdajú, že tu sú aj iní ľudia ako oni.

Detaily dohody

Bližšie detaily o novej dohode hovoria o veľmi dôležitej informácii, ktorá sa týka budúcnosti Spider-Mana. Dohoda totižto znie tak, že Marvel Studios a Sony Pictures budú spolupracovať ešte na jednom sólovom filme, a že sa Spider-Man objaví v ďalšom MCU filme.

To znamená, že Petera Parkera uvidíme vo dvoch MCU filmoch, pričom jedným z nich bude ďalšie pokračovanie série Homecoming. V tom druhom bude mať pravdepodobne o niečo menšiu úlohu, ako mal napríklad v Captain America: Civil War alebo Avengers: Endgame. Tam však aktuálna dohoda končí. Mnohí ľudia sa teda domnievajú, že ide o plán na reálny odchod Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe.

spider-man filmy
Zdroj: moviehole.net

Stále je neuveriteľné, čo Tom Holland dokázal. Mladý herec im vlastne otvoril oči. Ukázal im, ako veľmi by nám Spider-Man v MCU chýbal. Šéfom dvoch z najväčších mediálnych spoločností sveta dokázal, že v prvom rade by im malo záležať na tom, čo chcú fanúšikovia. Ich vzťahy, dohody a zisky by mali byť až druhoradé.

Ako ste reagovali na dávnejšiu správu, že Spider-Man odchádza z MCU? A čo ste si prvé uvedomili po zverejnení novinky, že do univerza sa predsa len vracia? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com, movieweb.com, hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -