Herecká hviezda Heath Ledger a jeho 7 zaujímavých faktov, ktoré ste (určite) nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herec Heath Ledger si zahral v mnohých filmoch, no srdcia fanúšikov po celom svete si získal vďaka postave Joker, ktorú stvárnil v megahite Christophera Nolana, Temný Rytier (2008). Bohužiaľ po tomto úspechu mladý herec tragicky zomrel a celý svet tak smútil za skvelým hercom, ktorý z tohto sveta odišiel veľmi skoro. Dnes si ho vďaka tomuto článku aspoň pripomenieme.

1. Mad Max: Zbesilá jazda (2015)

Počas dlhých príprav filmu bol pre rolu Maxa (Tom Hardy) zvažovaný aj Heath Ledger, až do jeho predčasnej smrti v roku 2008.

Zdroj: themonthly.com.au

2. Návrat Temného Rytiera (2012)

Tvorcovia schválne vo filme nespomenuli Jokera, aby tak zachovali pamiatku zosnulého Heatha Ledgera.

Zdroj: enikos.gr

3. Strom života (2011)

Pána O’Briena mal pôvodne stvárniť Heath Ledger. Po jeho nešťastnej smrti po ňom úlohu prevzal Brad Pitt.

Zdroj: standard.co.uk

4. Austrália (2008)

Heath Ledger bol pôvodne obsadený do filmu Austrália, ale nakoniec vycúval a rozhodol sa pre rolu Jokera v Temnom Rytierovi (2008).

Zdroj: screenrant.com

5. Temný Rytier (2008)

Sám Sir Michael Caine vyhlásil, že Heath Ledger bol lepší Joker, než jeho predchodca Jack Nicholson. „Jack bol ako klaun mierne podlý, možno skôr ako ujo zabijak. Mohol byť vtipný a dokonca vás aj rozosmial. Kdežto Heath oproti Jackovi zahral bláznivého psychopata. Heath je hrozne milý človek, preto je jeho Joker vo filme ďaleko väčším a pekelnějším zjavením.“ 

Zdroj: hu.axn.com

6. Nestihol si prevziať svojho Oscara

Oscarová výhra Heatha Ledgera (Joker) za vedľajšiu mužskú rolu bola oznámená presne rok po jeho smrti.

Zdroj: ew.com

7. Bye, bye

Kim Ledger, otec zosnulého Heatha Ledgera, po smrti svojho syna zverejnil denník, ktorý si Heath viedol pred natáčaním filmu. V zápisníku boli rôzne nápady a inšpirácie, ktoré chcel Heath Ledger využiť, aby vyzeral ako diabolský Joker. K tomu dostal od režiséra Christophera Nolana v rámci možností voľný priestor. V zápisníku boli napríklad situácie, ktoré by Jokerovi prišli vtipné, ako napríklad slepé deti, jedinci s poškodenými mozgom alebo sombrero. Na poslednom liste zápisníku napísal zosnulý herec cez celú stránku: „Bye, bye.“

Zdroj: interez.sk
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -