Predstaviteľka Wednesday chcela s herectvom skončiť! Týmto herečkám prekážal v kariére ich vzhľad

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad

Reči ako „na túto rolu si už príliš stará“ počúvajú herečky v Hollywoode veľmi často. Lenže niekedy môže nastať aj opačná situácia. Niektorým súčasným hviezdam sa stalo, že im producenti povedali, že na seriózne ženské úlohy ešte „nedorástli“. Alebo im na nich prekážali iné veci, ako ich imidž, ich národnosť a podobne, pričom každá z nich má talentu na rozdávanie. Až sa to zdá neuveriteľné, ale dnes vám ukážeme herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad.

1. Jenna Ortega

herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad
Zdroj: adme.media

Dnes ju poznáme ako Wednesday, ale Jenna Ortega to nemala vôbec ľahké. Každý, kto videl jej dokonalé stvárnenie kultovej postavy z rodiny Addamsovcov vie, že má skutočne veľký talent. Jenna Ortega však priznala, že pred pár rokmi si len ťažko hľadala prácu. Bola totiž príliš stará na stvárnenie detských postáv a príliš mladá na stvárnenie serióznych úloh: „Nikto v tomto biznise vás nevaruje, že existuje prechodné obdobie, v ktorom si veľmi ťažko nájdete prácu.“ Veľkým problémom bolo aj jej účinkovanie vo filmoch od Disneyho. Herečka to však urobila výborne. S kariérou detskej herečky skoncovala účinkovaním v hororovej sérii Vreskot.

2. Jennifer Lawrence

herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad
Zdroj: theplaylist.net

Prvá vec, čo mi povedali pri konkurze na rolu Katniss bolo to, aby som schudla,“  priznáva slávna herečka Jennifer Lawrence. Tá bola jednou z prvých akčných hrdiniek v žánri moderného sci-fi. Na radu producentov ohľadom jej váhy nedala a to zámerne. Nechcela totiž, aby si mladé dievčatá spájali úspech s rôznymi brutálnymi diétami: „Spomínam si na to, že keď som hrala v Hrách o život, nikto by neobsadil ženu ako hlavnú akčnú hrdinku. Tvorcovia by sa báli, že to nepritiahne mužské publikum. Teraz vždy keď v takomto filme vidím hlavnú ženskú postavu, som o čosi šťastnejšia,“ povedala Oscarom ocenená hviezda.

3. Margot Robbie

herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad
Zdroj: adme.media

Aj Margot Robbie patrí medzi herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad. Ale nebolo to na samom začiatku jej kariéry. V roku 2019 si zahrala s Bradom Pittom a Leonardom DiCapriom vo filme Vtedy v Hollywoode. Stvárnila v ňom skutočnú postavu, herečku menom Sharon Tate, ktorú brutálne zavraždili členovia kultu Charlesa Mansona. Diváci vyčítali kultovému režiséri Quentinovi Tarantinovi to, že postava Margot nemá takmer žiadne repliky. Je tam skrátka len na okrasu. Tarantino sa snažil obhájiť tým, že postava Margot Robbie nie je hlavná, ale vedľajšia. Lenže kritika od divákov bola silná a tak musel slávny režisér pridať Margot pár replík v predĺženej verzii.

4. Florence Pugh

Florence Pugh
Zdroj: instagram.com

Keď mala herečka známa z filmov ako sú Slnovrat či Black Widow 19 rokov, získala rolu popovej hviezdy v istom nemenovanom seriáli. Bola nesmierne šťastná, nemohla uveriť tomu, že túto rolu získala práve ona. Lenže hneď na to sa prebudila zo sna. Tvorcovia jej totiž začali diktovať všetko, čo mala robiť: „Chceli aby som zmenila môj vzhľad, moju váhu, môj výraz tváre, moje obočie a keď som sa nad tým zamyslela, tak toto nie je ten dôvod, prečo som sa stala herečkou.“ Napokon to už Florence nezvládla a nakrúcanie opustila po prvej epizóde. Myslela si, že ako herečka už skončila, ale napokon prišla rola Lady Macbeth, ktorá naštartovala jej kariéru.

5. Ana de Armas

Ana de Armas
Zdroj: adme.media

Keď sa pozriete na Anu de Armas, nepovedali by ste, že patrí medzi herečky, ktorým v kariére prekážal ich vzhľad, lenže je to tak. Ana dokonca takmer odmietla rolu vo skvelej detektívka Riana Johnsona Na nože. Dôvod? Pri stretnutí s Johnsonom si myslela, že postava Marty Cabrerovej je len ďalšia hispánska kráska, ktorú stvárni kubánska herečka. Našťastie pre ňu dala tejto postave šancu a zistila, že má oveľa väčšiu hĺbku. Táto rola ju dostala do „bondovky“ Nie je čas zomrieť či do životopisného filmu o Marilyn Monroe Blonde.

6. Reese Witherspoon

Reese Witherspoon
Zdroj: adme.media

Reese Witherspoon si dodnes spájame s postavou Elle Woodsovej v kultovej komédii Pravá blondýnka. Táto rola jej vyniesla úspech, no na druhej strane ju po tomto filme nikto z producentov nechcel brať vážne: „Môj agent musel presviedčať producentov, že nie som taká nepríjemná a namyslená, ako moja postava v tom filme. Skutočne si to o mne všetci mysleli.“ Na druhej strane ani získať túto rolu pre Reese nebolo jednoduché. Ešte pred konkurzom jej povedali, že ak nie je dosť sexi, nech sa tam ani neukazuje. A že ak príde na konkurz, tak jedine v niečom veľmi vyzývavom.

7. Emily Blunt

Emily Blunt
Zdroj: adme.media

Film Diabol nosí Pradu si už bez Emily Blunt nevieme predstaviť. Lenže ako to už v Hollywoode býva, ani získanie tejto postavy v kultovej komédii nebolo jednoduché. Pri prvom konkurze totiž tvorcovia Emily razantne odmietli. Pravdou je, že hviezda hororu Tiché miesto prišla na konkurz v teplákoch, pretože jej meškal let. A skrátka nevyzerala ako niekto, kto zastáva funkciu v módnom časopise. Emily však dostala druhú šancu, no jej agent ju už upozornil na to, nech na konkurz hlavne nechodí v teplákoch. Nech vyzerá čo najviac štýlovo a sexi, ako len môže. Emily napokon rolu získala, film Diabol nosí Pradu pozdvihol jej kariéru do nebies a odvtedy sa začala zaujímať aj o módu.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -