Herná konferencia E3 je zrušená. Dôvod ste už pravdepodobne uhádli…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herná konferencia E3 je zrušená kvôli obavám z nebezpečného koronavírusu

Ďalšou zrušenou technologickou konferenciou je herná konferencia E3. Tá bude podobne, ako mnoho predchádzajúcich zrušená, kvôli obavám z koronavírusu. O tejto skutočnosti informovala spoločnosť Entertainment Software Association, ktorá je zodpovedná za organizáciu tejto konferencie. Tá sa vyjadrila, že po dôkladnej konzultácií s ich členskými spoločnosťami sa rozhodla E3 2020 zrušiť. Konferencia bola naplánovaná na 9. – 11. júna v Los Angeles.

Pre menej znalých v hernom svete, konferencia E3 je najväčšou hernou udalosťou roka, kde sa predstavujú tie najočakávanejšie hry. Samozrejmosťou sú aj stánky herných spoločností ako Ubisoft, EA, Microsoft atď., kde si môžete niektoré z týchto hier vyskúšať. Na tejto udalosti sa stretnú ľudia z celého sveta, takže zdravotné riziká by boli značné.

e3 2020 logo
Zdroj: sector.sk

Rozhodnutie nie je vôbec prekvapujúce a môžeme očakávať, že ďalšie veľké konferencie budú zrušené. V posledných týždňoch boli zrušené napríklad konferencie ako Mobile World Congress (MWC), Game Developers Conference, Google I/O alebo dokonca aj Ženevský autosalón. Všetky boli zrušené z rovnakého dôvodu… Koronavírus.

Spoločnosť ESA teraz zvažuje nejakú formu náhrady pomocou online vysielania. Všetci herní fanúšikovia dúfajú, že sa nejaká náhrada uskutoční, keďže sa tento rok uvádza na trh niekoľko veľkých konzol, konkrétne PlayStation 5 a Xbox Series X, ako aj menšie konzoly ako Atari VCS, Playdate a Analogue Pocket. Zároveň s konzolami malo byť predstavených aj množstvo veľkých hier a možno aj zopár prekvapení, ktoré sa tento tok možno konať nebudú.

e3 stanky
Zdroj: gameverse.com

Od organizátorov je veľmi zodpovedné, že sa rozhodli konferenciu zrušiť aj napriek finančným stratám, ktoré z toho môžu vyplývať. Mne, ako aj určite väčšine herných fanúšikov je však veľmi ľúto, že je konferencia E3 zrušená, ale snáď nám to herné spoločnosti vynahradia iným spôsobom.

Zdroj: engadget.com, theesa.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -