Vďaka NVIDIA naše Android smartfóny nahradia stolné počítače

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herná streamovacia služba NVIDIA

Konzole a stolné počítače ešte zopár rokov nikam neodídu. Svet technológií však začína raziť cestu pre plne mobilný svet. Rýchle a stabilné pripojenie na internet by už čoskoro mohlo stačiť k tomu, aby sme čokoľvek robili cez celkom nevýkonné mobilné zariadenia. Práca, to je jeden aspekt takejto utopie. No a herná streamovacia služba NVIDIA prináša aspekt zábavy.

hack kyber ochrana vírus
Zdroj: csoonline.com

Streamovanie hier nie je veľkou novinkom. Stále však ide o službu, ktorá nie je veľmi rozšírená. To sa čoskoro pokúsi zmeniť Google so svojím projektom Stadia – hernou konzolou, ktorá bude využívať rýchle internetové pripojenie na cloud gaming.

Výhodou Stadia bude, že sama nepotrebuje výkon. Potrebné „konské sily“ ponúknu servery Google, s ktorými bude konzola v reálnom čase komunikovať. Ako uvádza portál Engadget, takto si relatívne lacno zahráme aj nenáročné tituly ako Cyberpunk 2077, Mortal Kombat 11, The Elder Scrolls Online či Borderlands 3.

Teraz prichádza ďalšia veľká správa, ktorá podobne ako Google Stadia doslova zmení hru. Streamovacia služba NVIDIA Geforce NOW, ktorá je stále v beta verzii, príde aj na Android.

Herná streamovacia služba NVIDIA
Zdroj: pinterest.com

Geforce NOW v skratke ponúka prenájom super-výkonných serverov od NVIDIA, na ktoré si môžete, pokiaľ platíte pravidelný poplatok, inštalovať svoje hry. Tieto hry potom môžete hrať zo svojich zariadení kdekoľvek a kedykoľvek máte aspoň prijateľné internetové pripojenie.

Novinka, že služba zavíta aj na Android, je zásadná. Znamená to, že ak všetko bude fungovať podľa plánov, na našich mobiloch či tabletoch si zahráme AAA tituly, ktoré sme doteraz mohli hrať iba na drahých stolných počítačoch.

Android je lepší ako iPhone
Zdroj: techrepublic.com

Doterajšou samozrejmosťou bolo napr. hranie na nevýkonnom notebooku, no implementácia NVIDIA Geforce NOW na mobilný operačný systém by určite mohla urýchliť rozvoj nielen cloud gamingu, ale celkového cloud computingu.

Čo na to vravíte? Aký máte názor na to, že NVIDIA Geforce NOW prichádza na Android? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -