Assassin‘s Creed: Valhalla, Predator: Hunting Grounds ale aj iné herné novinky. Čo je nové v hernom svete?

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Herné novinky

Pripravili sme si pre vás prehľad najdôležitejších noviniek z herného sveta. Čo všetko nové nám bolo predstavené a o čom sme sa dozvedeli?

Séria Assassin’s Creed je späť!

Jednou z najväčších noviniek je predstavenie pokračovania hernej série Assassin’s Creed. Najnovší prírastok s podtitulom Valhalla sa už túto zimu ukáže na konzolách ako PlayStation 4 a Xbox One, ale dokonca aj na očakávanom PlayStation 5 a Xbox Series X. Samozrejme si budeme môcť hru zahrať aj na počítačoch.

ac valhalla
Zdroj: hdqwalls.com

Assassin’s Creed: Valhalla nám prvýkrát v sérii predstaví vikingov. Znova budeme mať na výber medzi pohlaviami, čo sa týka hlavnej postavy. Tá sa bude volať Eivor, a jej úlohou bude budovať rôzne osady, ktoré si budeme môcť upravovať. Tie by vraj mali mať efekt aj na priebeh hry.

O príbehu sa toho zatiaľ veľa nevie, ale isté je, že naše rozhodnutia počas hry budú mať väčší efekt na celkový priebeh príbehu. Na prvý trailer z hry Assassin’s Creed: Valhalla sme sa bližšie pozreli v našom článku.

UFO napadlo Los Santos

Nie, nerobíme si srandu, keď hovoríme, že sa v Los Santos objavilo UFO. Jedná sa o virálne video, ktoré spustilo lavínu. Vo videu vidíme skupinu hráčov, ktorí sa prezlečení za zelených mimozemšťanov premávajú po uliciach a terorizujú ostatných hráčov.

gta online ufo
Zdroj: thegamer.com

Týmto sa inšpirovalo mnoho hráčov a tak nebuďte prekvapení, keď sa v GTA Online stretnete s takouto skupinkou mimozemských vandalov.

Valorant sa ukazuje v plnej kráse

Hra Valorant je už pár týždňov v uzavretej bete, ale hra stále dokáže naberať na popularite. Dočkali sme sa už pár patchov, ktoré zmenili určité schopnosti, ako napríklad odobranie jedného granátu agentky Raze.

valornt screenshot
Zdroj: cnbc.com

Najväčšou novinkou je ale pridanie kompetetívného módu. Podľa všetkých informácií sa ranky na konci bety resetujú, ale to zatiaľ nemôžeme brať ako istotu. Tento mód funguje podobne ako v hre CS:GO alebo League of Legends. Každou hrou buď stúpate, alebo klesáte. Záleží od toho, či ste hru vyhrali, alebo prehrali, ale aj od toho, či hra skončila jednostranne (ako napríklad 13:1), alebo bola hra pomerne vyrovnaná (napríklad 13:10).

Pokračovanie legendárneho The Last of Us

Po dlhom čakaní a niekoľkých odkladoch sme sa konečne dočkali pokračovania perfektného The Last of Us. Celý herný svet bol nedávno pobúrený po oznámení odkladu vydania hry na neurčitú dobu. Čo sme ale nemohli čakať bolo, že detaily popisujúce príbeh hry budú uverejnené. To prinútilo vývojárov zo štúdia Naughty Dog si premyslieť ich rozhodnutie.

Hra vychádza už 19. júna na PlayStation 4 a my sa jej nevieme dočkať. Tí nedočkaví si stále môžu nájsť všetky uniknuté spoilery. Viac informácií bez spoilerov nájdete v našom článku.

Lovecká sezóna bola zahájená

Ako ste si mohli všimnúť na našom webe, dostali sme možnosť zahrať si najnovšie dielo od štúdia Illfonic, Predator: Hunting Grounds. Hra nás veľmi neoslovila, ale veríme, že si svojich fanúšikov nájde. Jedná sa o asymetrickú online strieľačku, v ktorej sa vžijete do kože „obávaného“ predátora, alebo žoldniera.

Hra má kopec chýb a celkovo pôsobí nedokončene. Hra za predátora nie je zábava a pre tých, ktorí by si ju chceli zahrať na klasickej verzii PS4, máme zlú správu, hra beží tragicky a framerate často padá aj pod 20 snímkov za sekundu.

Viac detailov o hre a o tom, ako sa nám hrala, nájdete v našom videu (ktoré je vyššie priložené), alebo aj v našej recenzii.

Herné novinky môžete naďalej sledovať na našom webe, Instagrame, Facebooku, alebo YouTube.

Čo hovoríte na tieto herné novinky vy? Čo vás najviac prekvapilo a na čo sa tešíte? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...

Trailer na seriál The Haunting of Bly Manor od Netflixu odhaľuje, že sa v októbri budeme poriadne báť

Pre fanúšikov The Haunting of Hill House... Písal sa október roku 2018 a na Netflix prišiel hororový seriál The Haunting of Hill House, ktorý sa...

Tento rok neuvidíme žiaden MCU film. Presunula sa Black Widow a aj ostatné Disney filmy

Disney posúva svoje premiéry Pred nedávnom sa nám dostala informácia, že hrozí, že obrovské štúdio Disney bude posúvať svoje premiéry. Bohužiaľ sa to teraz stalo...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...