Assassin‘s Creed: Valhalla, Predator: Hunting Grounds ale aj iné herné novinky. Čo je nové v hernom svete?

Nenechajte si ujsť

5 najlepších hier, vďaka ktorým zabudnete na stres

TOP 5: Najlepšie hry, ktoré vám pomôžu zabudnúť na stres Panika v čase pandémie si vyberá svoju daň. Ľudia pociťujú väčší stres, väčšie obavy a...

KVÍZ – Akej farby by bol tvoj svetelný meč, ak by si bol/a Jedi alebo Sith vo svete Star Wars?

Star Wars kvíz o svetelných mečoch Polovicu epizód druhej série seriálu The Mandalorian zo sveta Star Wars máme za sebou. Jedna z vecí, ktoré sú...

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...
Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Herné novinky

Pripravili sme si pre vás prehľad najdôležitejších noviniek z herného sveta. Čo všetko nové nám bolo predstavené a o čom sme sa dozvedeli?

Séria Assassin’s Creed je späť!

Jednou z najväčších noviniek je predstavenie pokračovania hernej série Assassin’s Creed. Najnovší prírastok s podtitulom Valhalla sa už túto zimu ukáže na konzolách ako PlayStation 4 a Xbox One, ale dokonca aj na očakávanom PlayStation 5 a Xbox Series X. Samozrejme si budeme môcť hru zahrať aj na počítačoch.

ac valhalla
Zdroj: hdqwalls.com

Assassin’s Creed: Valhalla nám prvýkrát v sérii predstaví vikingov. Znova budeme mať na výber medzi pohlaviami, čo sa týka hlavnej postavy. Tá sa bude volať Eivor, a jej úlohou bude budovať rôzne osady, ktoré si budeme môcť upravovať. Tie by vraj mali mať efekt aj na priebeh hry.

O príbehu sa toho zatiaľ veľa nevie, ale isté je, že naše rozhodnutia počas hry budú mať väčší efekt na celkový priebeh príbehu. Na prvý trailer z hry Assassin’s Creed: Valhalla sme sa bližšie pozreli v našom článku.

UFO napadlo Los Santos

Nie, nerobíme si srandu, keď hovoríme, že sa v Los Santos objavilo UFO. Jedná sa o virálne video, ktoré spustilo lavínu. Vo videu vidíme skupinu hráčov, ktorí sa prezlečení za zelených mimozemšťanov premávajú po uliciach a terorizujú ostatných hráčov.

gta online ufo
Zdroj: thegamer.com

Týmto sa inšpirovalo mnoho hráčov a tak nebuďte prekvapení, keď sa v GTA Online stretnete s takouto skupinkou mimozemských vandalov.

Valorant sa ukazuje v plnej kráse

Hra Valorant je už pár týždňov v uzavretej bete, ale hra stále dokáže naberať na popularite. Dočkali sme sa už pár patchov, ktoré zmenili určité schopnosti, ako napríklad odobranie jedného granátu agentky Raze.

valornt screenshot
Zdroj: cnbc.com

Najväčšou novinkou je ale pridanie kompetetívného módu. Podľa všetkých informácií sa ranky na konci bety resetujú, ale to zatiaľ nemôžeme brať ako istotu. Tento mód funguje podobne ako v hre CS:GO alebo League of Legends. Každou hrou buď stúpate, alebo klesáte. Záleží od toho, či ste hru vyhrali, alebo prehrali, ale aj od toho, či hra skončila jednostranne (ako napríklad 13:1), alebo bola hra pomerne vyrovnaná (napríklad 13:10).

Pokračovanie legendárneho The Last of Us

Po dlhom čakaní a niekoľkých odkladoch sme sa konečne dočkali pokračovania perfektného The Last of Us. Celý herný svet bol nedávno pobúrený po oznámení odkladu vydania hry na neurčitú dobu. Čo sme ale nemohli čakať bolo, že detaily popisujúce príbeh hry budú uverejnené. To prinútilo vývojárov zo štúdia Naughty Dog si premyslieť ich rozhodnutie.

Hra vychádza už 19. júna na PlayStation 4 a my sa jej nevieme dočkať. Tí nedočkaví si stále môžu nájsť všetky uniknuté spoilery. Viac informácií bez spoilerov nájdete v našom článku.

Lovecká sezóna bola zahájená

Ako ste si mohli všimnúť na našom webe, dostali sme možnosť zahrať si najnovšie dielo od štúdia Illfonic, Predator: Hunting Grounds. Hra nás veľmi neoslovila, ale veríme, že si svojich fanúšikov nájde. Jedná sa o asymetrickú online strieľačku, v ktorej sa vžijete do kože „obávaného“ predátora, alebo žoldniera.

Hra má kopec chýb a celkovo pôsobí nedokončene. Hra za predátora nie je zábava a pre tých, ktorí by si ju chceli zahrať na klasickej verzii PS4, máme zlú správu, hra beží tragicky a framerate často padá aj pod 20 snímkov za sekundu.

Viac detailov o hre a o tom, ako sa nám hrala, nájdete v našom videu (ktoré je vyššie priložené), alebo aj v našej recenzii.

Herné novinky môžete naďalej sledovať na našom webe, Instagrame, Facebooku, alebo YouTube.

Čo hovoríte na tieto herné novinky vy? Čo vás najviac prekvapilo a na čo sa tešíte? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ďalšia sentimentálna romantická dráma, ktorá nás rozplakala | Life in a Year RECENZIA

Life in a Year RECENZIA - Kvalitných romantických drám nie je nikdy dosť. Preto ma potešila úsmevná správa o vydaní čerstvej novinky Life in...

5 najlepších hier, vďaka ktorým zabudnete na stres

TOP 5: Najlepšie hry, ktoré vám pomôžu zabudnúť na stres Panika v čase pandémie si vyberá svoju daň. Ľudia pociťujú väčší stres, väčšie obavy a...

Ako sa dostať ku konzole PlayStation 5 ešte pred koncom roka? Máme pre vás dobrú správu

Trh, kde je dopyt väčší ako ponuka? Konzoly novej generácie sú konečne tu, no problém s dostupnosťou zasiahol celý svet. PlayStation 5 nie sú...

Už o pár dní si budeš môcť zahrať Red Dead Redemption 2 s kamarátmi za cenu jedného obeda

Vývojárske štúdio Rockstar Games oznámilo, že ich hra Red Dead Redemption 2 dostane dva roky po vydaní samostatný online mód. Vypovedá to o tom,...

Mads Mikkelsen by chcel, aby Hannibal dostal štvrtú sériu. Na aký legendárny príbeh by sa zamerala?

Mads Mikkelsen ako Hannibal aj v štvrtej sérii? Mads Mikkelsen by si prial, aby mal Hannibal aj štvrtú sériu. Seriál mal síce obrovský úspech, avšak...