10 najväčších herných noviniek, ktoré si zahráme už v novembri 2020

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Aj keď nám minulý týždeň priniesol smutnú správu od vývojárskeho štúdia CD Projekt RED, ktoré presunulo vysoko očakávaný Cyberpunk 2077 na december, november so sebou aj tak prináša tie najlepšie herné novinky roku 2020.

herné novinky november
Zdroj: cdkeys.com

Tieto herné novinky si pre nás pripravil november 2020

Okrem toho, že tento mesiac odštartuje ďalšia generácia herných konzol – Xbox Series X/S (10. november) a PlayStation 5 (19. november) – sa môžeš pripraviť na poriadnu nádielku rôznych hier. Tie, ako aj všetky potrebné informácie o nich, nájdeš chronologicky usporiadané nižšie.

Dirt 5

  • PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One, Xbox Series X

Obľúbená závodná hra sa vracia na všetky platformy. Už štrnásty kúsok zo série Colin McRae Rally si zahráme na konzolách starej generácie už 6. novembra. To isté platí aj o PC verzii, avšak majitelia konzol novej generácie si počkajú do 10. novembra.

Tentokrát sa vývojári sústredili na terénne závody a v ponúknutom menu nájdeš rôzne zaujímavé režimy – rallycross, ice racing alebo Super Trucks. Pretekať sa bude na rôznych miestach, vrátane Brazílie, Maroka, Číny, Talianska, New Yorku, Arizony a Nórska. V hre je taktiež po novom zavedená funkcia multiplayeru pre štyroch hráčov na jednom monitore.

Assassin’s Creed Valhalla

  • PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Spolu s Xboxom Series X vychádza 10. novembra aj ďalšia hra z dlhotrvajúcej franšízy vývojárskeho štúdia UbisoftAssassins Creed Valhalla nám dovolí prežiť vikingskú mytológiu na vlastnej koži.

Novinka taktiež sľubuje návrat k staršiemu hernému štýlu a nebude vychádzať z hrateľnosti Assassin’s Creed Odyssey. Že by sme sa konečne dočkali takého RPG, v ktorom nebude chýbať ani poriadny stealth, ako tomu bolo v predošlých AC?

Destiny 2: Beyond Light

  • PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Hra bude na trh uvedená 10. novembra, no verzie pre PS5 a Xbox Series X sa ukážu 8. decembra.

Nadchádzajúce rozšírenie bezpochyby navždy zmení hernú sériu Destiny. Spoločnosť Bungie prinesie v tejto expanzii úplne nový príbeh s niektorými pridanými funkciami, o čom sa môžeš presvedčiť v priloženom traileri.

Yakuza: Like A Dragon

  • PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

V minulosti bola séria Yakuza úzko spätá so značkou PlayStation, čo sa však nedávno zmenilo. Momentálne sa hra člení do radov Microsoftu a zahrať si ju budeš môcť už 10. novembra. Hráči PS5 si počkajú do 2. marca 2021.

Priprav sa na otvorený svet, bojový systém ako pri klasických JRPG hrách a veľa iných noviniek. No Yakuza: Like A Dragon sa aj tak jednoznačne zaraďuje medzi najpodivnejšie tituly v základnej zostave hier na Xbox Series X.

Demon’s Souls

  • PS5 exkluzivita

Stredobodom úvodnej zostavy hier na konzolu novej generácie PlayStation 5 je jednoznačne remake jedného z najnáročnejších počinov (z hľadiska hrateľnosti) v histórii herného priemyslu. Demons Souls vyjde 12. novembra exkluzívne na PS5 a už teraz je isté, že spoločnosť Bluepoint odviedla pri tomto výtvore obrovský kus práce.

Godfall

  • PC, PS5

Novinka vychádza taktiež 12. novembra, a aj keď sa radí medzi konzolové PS5 exkluzivity, okúsiť ju budú môcť aj PC hráči.

Godfall kombinuje hrateľnosť hier založených na zbieraní koristi s bojom na blízko. Inými slovami, priprav sa na klasické prvky v jedinečnom spojení s ovládačom DualSense, vďaka ktorému sa dostaneš hlbšie do deja. Chýbať nebude ani špičková grafika, čo môže z hry veľmi rýchlo urobiť jeden z najpopulárnejších herných titulov novej generácie.

Spider-Man: Miles Morales

  • PS4/PS5 exkluzivita

Ďalšou veľkou medzigeneračnou hrou je nadchádzajúce rozšírenie od vývojárov Insomniac Games. SpiderMan: Miles Morales vyjde 12. novembra a nadviaže na príbeh hry SpiderMan z roku 2018.

Pripraviť sa máme na množstvo úplne nových herných funkcií, medzi ktorými nájdeme raytracing. Poteší aj vylepšená grafika, nový model tváre pre Petera Parkera a niekoľko pridaných trofejí/odmien na odomknutie.

Sackboy: A Big Adventure

  • PS4/PS5 exkluzivita

Najnovší prírastok do kriticky uznávanej hernej série LittleBigPlanet príde 12. novembra a s ním sa dočkáme aj príchodu 3D platformového gameplayu, s ktorým si sa už určite stretol.

Sackboy: A Big Adventure má okrem iného aj nový kooperačný mód pre 4 hráčov a vyzerá to tak, že sa bude veľmi páčiť najmä fanúšikom fantazijných adventúr.

Call Of Duty: Black Ops Cold War

  • PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Oficiálne vydanie hry padlo na 13. november a už teraz sa nevieme dočkať, kedy si ju zahráme. Si na tom podobne aj ty?

Call of Duty: Black Ops Cold War nás zavedie do roku 1981 a predstavuje sprisahanecký príbeh plný klamov a podvodov, ktorý vyvinula spoločnosť Raven Software. Hráči sa môžu pripraviť na stretnutia s historickými postavami a naučíme sa taktiež aj kúsok z našej histórie.

World of Warcraft: Shadowlands

  • PC

Veľké zmeny prichádzajú aj do World of Warcraft a už čoskoro zavíta medzi hráčov ďalšie rozšírenie s názvom Shadowlands. Pôvodne sme sa mali nového patchu dočkať ešte začiatkom tohto roku, ale z dôvodu pandemickej situácie ho Blizzard presunul na 23. november.

To by bolo z dnešného zoznamu najlepších novembrových kúskov všetko a pevne veríme, že si medzi nimi našiel svojho favorita. Plánuješ zainvestovať, alebo si na tieto herné novinky z mesiaca november ešte počkáš?

November so sebou prináša obrovské herné novinky, ktoré sa oplatí zahrať. Dáš šancu niektorej z vyššie uvedených hier? O tvoj názor sa s nami nezabudni podeliť dole v komentároch.  

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -