VIDEO: Chceli sme preťažiť herný notebook, kým sa „zapáli“. Akú hru sme na to vybrali?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Potrápili sme herný notebook za 3200 eur, výsledok prekvapil

Poháňa ho až 24-jadrový Intel i9 procesor 13. generácie. Grafický výkon mu dodáva karta GeForce RTX 4080. Je vybavený 32 GB rýchlej DDR5 pamäte RAM a my sme si dali jednoduchú výzvu: Uvariť ho.

Notebook Legion 7 Pro sa nachádza na takmer samotnom vrchole ponuky technologickej spoločnosti Lenovo. Sľubuje luxusný a hlavne prenosný herný zážitok, v našej konfigurácii s hodnotou vyše 3200 eur. My sme dostali príležitosť ho poriadne otestovať a zistiť, čo všetko znesie jeho na papieri úžasná výbava.

Vybrali sme na to špičkový simulátor, ktorý dokáže potrápiť nejeden herný počítač. Čakali sme, že Lenovo Legion 7 Pro bude bojovať pri odpojenom napájaní. Totálne nás však prekvapilo, čo nasledovalo, keď sme notebook zapojili do elektriky… Čo sa stalo, na čom Lenovo šetrilo a aké dosiahol počítač teploty pri hraní na maximálnych nastaveniach sa dozviete vo videu.

Herný notebook z radu Legion

Lenovo Legion je produktový rad technologickej spoločnosti, ktorý púta hlavne dizajnom a výkonom. Zariadenia Legion ponúkajú únik pred všednosťou, čo osloví najmä hráčov. Vizuálne pôsobia skutočne „gamersky“, často ich dizajn totiž dotvárajú rôzne prvky, ako napríklad LED podsvietenie, farebná klávesnica a doplnkové polepy.

Portfólio produktov Legion začína, ale nekončí u radov notebookov Slim, 9, 7, 5 a Pro. Lenovo Legion Slim sú síce označované za herné laptopy, no na prvý pohľad tak nepôsobia. Sú tenké a ľahké, takže okrem možnosti hrania hier ponúkajú aj dostatočný a hlavne prenosný výkon. Notebooky z radov 9, 7 a 5 sú už o niečo menej prenosné, no na to, aké komponenty sa v nich nachádzajú, by ste očakávali vyššiu hmotnosť a veľkosť tela. V hernom segmente oslovia taktiež výstredným, ale uceleným dizajnom. Na absolútnom vrchole sa nachádzajú zariadenia Legion Pro, ktoré sú určené pre skutočných nadšencov a hráčov e-športov.

Pre tých, ktorí nepotrebujú prenosný herný notebook, sa v ponuke nachádzajú aj nakonfigurované stolové počítače Legion so vzduchovým alebo kvapalinovým chladením. Portfólio je doplnené o rôzne herné príslušenstvo, ako napríklad monitory, slúchadlá, klávesnice či myši.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -