Najväčší slovenský herný turnaj Y-Games sa vráti už o mesiac! Ročník 2018 prinesie veľké zmeny…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herný turnaj Y-Games 2018

Herná sezóna 2018 pre slovenský herný turnaj Y-Games bude skutočne prelomová! Turnaj sľubuje, že opäť posunie úroveň slovenského progamingu, a to hneď o niekoľko levelov vyššie. Historicky po prvýkrát sa bude odohrávať vo väčších priestoroch Refinery gallery Bratislava. Už o mesiac, konkrétne od 1. – 3. júna sa môžeme tešiť na unikátny festival hier, cosplay, technológií a fan artu. Organizátori podujatia navyše prichádzajú s veľkými zmenami. Pripravená bude doteraz najväčšia výstavná plocha, outdoorové partystany plné atrakcií, množstvo free to play zón, VR, herné simulátory, odborné prednášky, veľa zábavných súťaží a mnoho ďalšieho!

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Opäť väčší prizepool!

Registrácia pre hráčov v hrách Counter Strike: Global Offensive, DotA2, League of Legends, Hearthstone, FIFA18, NHL18 a Clash Royale je už v plnom prúde. Prihlásiť sa do turnaja môže každý profesionálny, ale aj amatérsky hráč. Okrem skvelej zábavy kvôli ktorej na tento festival každoročne cestujú fanúšikovia z celého Slovenska a Česka si z turnaja môžete odniesť aj finančnú odmenu. Organizátorom sa opäť raz podarilo navýšiť garantovaný finančný PRIZEPOOL na krásnych 8050€

Pre jednotlivé hry vyzerá prizepool nasledovne:

Counter Strike: Global Offensive (2800€)
DOTA 2 (1400€)
League of Legends (1400€)
Hearthstone (875 €)
FIFA 2018 (525€) – XBOX
NHL 2018 (350€) – PS4
Clash Royale (700€) – Mobile

Registrovať do turnaja sa môžete priamo na oficiálnej stránke. Dávajte si však pozor! Túto možnosť máte len do 17. mája!

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Vylepšený program

Vylepšenia sa dočkal aj samotný program. Počas 3 dní čaká na všetkých návštevníkov mix technológií, cosplay, fanartu, súťaží a hier. Tieto aktivity budú dominovať predovšetkým na druhej časti podujatia s názvom Y-Tech Fest. V rámci Y-Games 2018 si teda bude môcť každý z nás vyskúšať hranie na nových PC a notebookoch, pokochať sa kreatívnymi, no i technologickými výrobkami a samozrejme nebudú chýbať ani prednášky a hlavné podujatia, ktoré sa budú konať pri 3 pódiách!

Ďalšou novinkou bude súťaž umelcov Fan Art Challenge, počas ktorej si v tvorbe sci-fi a fantasy diel svoje sily zmerajú talentovaní výtvarní umelci a vy môžete byť pri tom. Viac informácií o Cosplay a Fanart súťaži nájdete na stránke Y-Con, ktorá zastrešuje túto časť podujatia. Na záver, aj tentokrát sa môžete stretnúť, pokecať a pofotiť sa s najznámejšími youtubermi a streamermi zo Slovenska a Čiech.

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Uvidíme vás na akcii Y-Games 2018? Ak vás podujatie zaujalo, vstupenky si môžete kúpiť tu a my dúfame, že 1. – 3. júna vás stretneme!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -