Japonskí Avengers: Godzilla, Ultraman, Evangelion a Kamen Rider spoja sily v spoločnom projekte

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Godzilla, Ultraman, Kamen Rider a Evangelion

Nie je tajomstvom, že zdieľané filmové univerzá vládnu Hollywoodu. Najsilnejšími hráčmi na poli sú komiksové svety ako Marvel Cinematic Universe (MCU) a DC Extended Universe (DCEU). Nemôžeme opomenúť ani stále rastúci MonsterVerse, ktorý spája Titánov Godzillu a Konga do jednej franšízy.

Na druhej strane tu máme nepodarené pokusy – pozeráme sa na teba, Dark Universe. Spojenie najväčších monštier od Universal Pictures to jednoducho vzdalo po príšernej Múmii z roku 2017. Teraz z Ďalekého východu prichádzajú japonskí Avengers, v ktorých spojenie by sme nikdy neverili: Godzilla, Ultraman, Kamen Rider a Evangelion.

Shin Japan Heroes Universe
Zdroj: lwlies.com, filmaffinity.com, polygon.com, prime1studio.com

Čítate dobre. Najväčší Kaiju, hrdinovia a roboti Japonska spoja sily v spoločnom projekte. Ešte úsmevnejšie je meno tvorcu, ktorý má tento projekt na rováši. Je ním Hideaki Anno, japonský animátor, filmár a herec známy predovšetkým tým, že vytvoril anime sériu Neon Genesis Evangelion.

Svoje skúsenosti však má aj s Godzillou, Ultramanom a Kamen Riderom. V roku 2016 nám ako jeden z dvojice režisérov priniesol film Shin Godzilla (Godzilla Resurgence), pričom pre tento rok chystá scenár k filmovému oživeniu Shin Ultraman. Aby toho nebolo málo, pre rok 2023 sa upísal hranému filmu Shin Kamen Rider.

Shin Kamen Rider
Zdroj: Twitter.com

Shin Japan Heroes Universe

Čo z toho vyplýva? Hideaki Anno plánuje spojiť do jednej všetky značky, na ktorých za posledné roky pracoval. Už nám len ostáva dúfať, že pred tým stihne priniesť aj hraný film Shin Evangelion… Každopádne, zdieľané univerzum japonských hrdinov ponesie názov Shin Japan Heroes Universe (SJHU).

Keďže všetci členovia tímu patria pod iné značky, tak tým spojí vlastníctva štúdií Toei, Toho, Tsuburaya Productions a Khara (ktoré patrí priamo Hideakimu). Bližšie detaily zatiaľ nepoznáme, vydaná bola len hlavná grafika a logo. Tsuburaya Productions však informuje, že viac informácií dostaneme v priebehu tohto roka.

Shin Japan Heroes Universe
Zdroj: Studio Khara/Toei/Toho/Tsuburaya Productions

Ako dobre vystihol server Kotaku, jedná sa o netradičné a neočakávané spojenie. Toho a Toei predsa len boli tradičnými rivalmi vo svete japonského filmu. Toho je známe vďaka Godzille, Toei vlastní práva na Kamen Ridera a Tsuburaya Productions zodpovedá za Ultramana. Teraz sa vďaka Hideakimu a jeho štúdiu Khara môžu spojiť.

Formu projektu zatiaľ nepoznáme, no keďže Hideaki Anno stojí za všetkými hranými filmami, môžeme len hádať – podľa všetkého sa dočkáme ich spojenia do jedného univerza alebo hraného filmu. Znie to skvele, pretože svet Neon Genesis Evangelion sme zatiaľ v hranej podobe nevideli.

Tešíte sa na japonské spojenie Godzilla – Ultraman – Kamen Rider – Evangelion? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -