Hideo Kojima a Junji Ito viedli konverzáciu o prípadnom hororovom projekte

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pripravuje Kojima horor?

Legendárneho vývojára a tvorcu série Metal Gear Solid netreba nikomu predstavovať. Svojský vizionár už roky prináša na videohernú scénu unikátne a nekonvenčné zážitky, pri ktorých je takmer ihneď rozpoznateľný originálny rukopis. Podľa najnovších správ viedli Hideo Kojima a Junji Ito diskusiu o prípadnej hororovej novinke.

Režisér, scenárista a dizajnér Kojima sa krátko po skončení všetkých prác na apokalyptickej survival akcii Death Stranding vyjadril, že by rád prišiel s najdesivejšou žánrovou hrou. Takéto prehlásenie nie je prekvapujúce, nakoľko predtým, než ukončil všetky vzťahy so štúdiom Konami, aktívne pracoval na novom Silent Hill projekte s Normanom Reedusom a Guillermo del Torom.

Mnohí z vás si nepochybne dodnes spomínajú na unikátne hrateľné demo, ktoré prekvapuje i niekoľko rokov po svojom stiahnutí z pultov digitálneho obchodu konzol PlayStation. Každopádne, Kojima o prípadnom hernom horore konverzoval s nemenej známym Junjim Itom.

Hideo Kojima a Junji Ito v jednom hororovom projekte

V prípade, že neholdujete manga knihám, pravdepodobne vám je druhé meno neznáme. Vedzte však, že ide o talentovaného mangaka (japonské slovo pre tvorcu mangy), ktorý pracuje na bizarných, fascinujúcich a nevšedných príbehoch.

Junji napísal a nakreslil množstvo desivých kníh, ktoré sa dočkali vo východných krajinách veľkého úspechu, no i v našich končinách si fanúšikovskú základňu vybudovali.

Hideo Kojima a Junji Ito 1
Zdroj: deviantart.com

Niet sa teda čomu čudovať, že sa chcel Kojima spojiť práve s takýmto majstrom manga hororu. Viedla však ich vzájomná konverzácia k nejakým relevantným a pre fanúšikov pozitívnym záverom?

Junji Ito jasne prehlásil, že momentálne sa nepodieľa na tvorbe akejkoľvek videohry. Priznáva, že Hideo Kojima ho explicitne prizval k prípadnému projektu, aspoň tak znel výrok z jeho vlastných slov. Bližší komentár ale neponúkol, takže, žiaľ, nič hmatateľnejšie nemáme.

Tak či onak, meno Kojima sa v poslednej dobe až náramne často skloňuje so žánrom horor, pričom toto je ďalší z náznakov, že k nemu naozaj dôjde. Ak náhodou áno, je snáď zrejmé, že nás čaká zaujímavý zážitok, na ktorý budeme nepochybne ešte dlho spomínať.

Chceli by ste vidieť hernú kolaboráciu talentovaných tvorcov? Myslíte, že by sme sa naozaj mohli dočkať najlepšieho herného hororu všetkých čias? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -