Hideo Kojima ide točiť filmy. Uvidíme adaptáciu Death Stranding alebo jeho vysnívaný horor?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima ide točiť filmy

Japonský videoherný vizionár Hideo Kojima si ide plniť sny – točiť filmy. Jeho portfólio vám pravdepodobne predstavovať nemusíme. Séria Metal Gear Solid, nedokončené herné zlato Silent Hills (P.T.) či hráčmi často nepochopený Death Stranding. Okrem hier je Kojima známym milovníkom filmovej tvorby a hudby, o čom svedčí jeho Instagram. Už v roku 2019 verejne prehlásil, že jeho autorské štúdio Kojima Productions bude v budúcnosti nakrúcať filmy. Sám popísal, že medzi videohrami a filmami je veľmi tenká hranica.

„V budúcnosti začne Kojima Productions nakrúcať filmy. Ak viete robiť jednu vec dobre, potom môžete urobiť všetko dobre.“

Práve debutový počin štúdia Kojima Productions – Death Stranding (2019) – je skvelým príkladom tenkej hranice medzi hrami a filmami. Je to omnoho viac ako len „kuriérsky simulátor“. Death Stranding priniesol cinematický zážitok s jedinenčným príbehom, ktorý svojím scenárom prekonal mnohé filmy. Dôkazom je dvojdielna knižná novelizácia, ktorá výborne funguje aj samostatne. Preto bolo len otázkou času, kedy sa maestro Kojima pustí do točenia filmov.

Guillermo del Toro, Norman Reedus a Hideo Kojima
Zľava: Guillermo del Toro, Norman Reedus a Hideo Kojima; Zdroj: pinterest.com

Americká divízia Kojima Productions

Teraz to máme čierne na bielom. Kojima Productions otvára novú divíziu, ktorá bude namiesto Japonska sídliť ďalej na západe, v Kalifornii. Toto štúdio sa zameria na ostatné médiá, menovite filmy, televízne seriály a hudbu. Produkcia v Japonsku sa bude ďalej zameriavať na hry, zatiaľ čo pobočka v LA má za úlohu tvoriť ďalší mediálny obsah. Nový tím bude viesť Riley Russell, meno dobre známe z jej predchádzajúcej pozície v PlayStation. Ako sama prezradila:

„Nová divízia bude mať za úlohu spolupracovať s kreatívnymi a talentovanými profesionálmi v oblasti televízie, hudby a filmu, ako aj známeho herného priemyslu.“

Kojimov záujem o miesto v Hollywoode bol badať už od produkcie zrušenej hororovej hry Silent Hills, z ktorej sme sa dočkali len hrateľného dema. Hlavú úlohu mal stvárniť herec Norman Reedus (The Walking Dead). Keď sa vzťahy s japonským vydavateľom Konami pokazili, Kojima ho obsadil do Death Stranding. A tam sa to so zvučnými menami len hemžilo. Mads Mikkelsen, Lea Seydoux, Margaret Qualley, Tommie Earl Jenkins či režiséri Guillermo del Toro a Nicolas Winding Refn.

Výborne vzťahy s hercami a režisérmi

S Madsom Mikkelsenom (Casino Royale) sú blízki priatelia, takže o herecké obsadenie nebude mať núdzu. V exkluzívnom rozhovore priloženom vyššie nám dánsky herec prezradil, či plánuje s Kojimom v budúcnosti spolupracovať na nejakom projekte, napríklad na jeho ďalšej hre. Prečítajte si jeho vyjadrenie:

„Určite by som veľmi rád, je to predsa krstný otec počítačových hier. Takže by to bolo veľmi zvláštne znížiť sa pod jeho latku a pracovať s niekým iným. Ale keď mi zavolá, som pripravený.“

Takisto Norman Reedus minulý rok potvrdil, že je v „dohadoch“ o ďalšie pôsobenie v Kojimovom projekte. Teraz vieme, že sa namiesto hry môže jednať o film alebo seriál. Zároveň sa Kojima v poslednom čase na Instagrame chválil s početnými pracovnými telefonátmi s filmárom Nicolasom Windingom Refnom (Drive), ktorý sa môže chytiť réžie jedného z nových projektov.

Hideo Kojima
Zľava: Norman Reedus, Mads Mikkelsen a Hideo Kojima; Zdroj: twitter.com

V tomto momente nie je isté, aké filmy alebo televízne seriály štúdio pripravuje. Môže sa jednať napríklad o filmovú adaptáciu Death Stranding, o ktorej snívame od prvotného prejdenia hry. Takisto stále čakáme na Kojimov návrat do sveta hororu, ktorý môže byť realizovaný práve v takejto podobe.

„70 % môjho tela tvoria filmy.“
— HIDEO KOJIMA

Treba tiež upresniť, že pripravované filmového spracovanie Metal Gear Solid spadá pod filmovú divíziu PlayStation Productions. Kojima bude nad projektom iba dohliadať. Do hlavnej úlohy Solid Snakea bol obsadený Oscar Isaac (Duna), réžiu má na starosti Jordan Vogt-Roberts (Kong: Ostrov lebiek). Prvým výtvorom PlayStation Productions bude budúcoročný Uncharted a ďalej pripravujú film Ghost of Tsushima či seriál Twisted Metal.

Aký filmový alebo seriálový projekt by ste od Hidea Kojimu chceli vidieť vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: polygon.com, sabukaru.online, pushsquare.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -