Hideo Kojima pracuje na projekte pod taktovkou spoločnosti Microsoft. O čo pôjde?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Na neznámom poli

Už dlhšie sa šepkalo o ďalšom projekte, pod ktorý by sa podpísal legendárny herný tvorca, autor značiek Death Stranding a Metal Gear Solid. Doteraz ale nebolo známe, čo by to malo byť. Aktuálne však bola clona mystiky trochu poodhalená, pretože najnovšia Xbox konferencia prezradila, že Hideo Kojima a Microsoft spojili svoje sily, aby vytvorili doposiaľ nevídaný a unikátny počin.

Hneď na úvod môžeme prezradiť, že pravdepodobne nejde o pokračovanie už zmienenej série Death Stranding. Sequel akčného titulu s pozornosťou zameranou na neľahké cestovanie a príbeh síce vzniká (potvrdil to hlavný herec Norman Reedus a v podstate aj Kojima), avšak projekt pre Microsoft by mal byť niečím celkom iným.

Čím presne? No to je do veľkej miery otázne, pretože to vlastne nevieme. Alebo minimálne nie úplne. Odpoveď, ako to pri Hideovi býva, je nejasná.

Hideo Kojima a Microsoft

Klasik akčného stealth žánru vo videu priloženom vyššie hovorí o tom, že projekt je jeho srdcu blízky. Údajne chcel vždy niečo podobné vytvoriť a technológia zmienenej firmy mu konečne umožní túto hru vyvinúť. Čo to teda znamená?

Jednak zrejme to, že musel spomenúť technológiu Microsoftu a vyzdvihnúť ju, keďže si len ťažko môžeme v súčasnosti predstaviť software alebo hardware, ktorý by Sony Kojimovi nedokázalo zaistiť. Každopádne, osobne verím prehláseniu, že Snakeov otec môže aktuálne pracovať na vysnívanej hre.

Hideo Kojima Microsoft
Zdroj: gameinformer.com

To ale môže byť hneď niekoľko vecí. Vieme, že Kojima chcel prísť s čistokrvným hororom (a ikonické demo P. T. ukázalo, že by šlo o výbornú hru). Taktiež, legendárny režisér neraz hovoril o titule, ktorý by bol nejakým spôsobom prepojený so skutočným počasím. Toto sú projekty, ktoré Hideo opakovane naprieč svojou kariérou spomínal a, pravdepodobne, ich vždy chcel vytvoriť.

Má k tomu konečne príležitosť? Uvidíme. Konkrétne uvidíme to, čo mu zástupcovia Microsoftu dovolia, avšak je zrejmé, že Hideo chce mať voľné ruky (rovnako sa tak stalo pri vývoji Death Stranding). Projekt je momentálne v rannej fáze vývoja a počkáme si naň pekných pár rokov, avšak je oficiálne potvrdený a skôr či neskôr naň dôjde.

Čo hovoríte na partnerstvo Hideo Kojima a Microsoft? Myslíte, že pôjde o zaujímavú hru alebo legendárnemu režisérovi po minulom autorskom výsledku už neveríte? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárov.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -