Hideo Kojima oznámil vývoj novej hry štúdia Kojima Productions. Dočkáme sa pokračovania Death Stranding?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima oznámil vývoj novej hry

Je to oficiálne. Producent a dizajnér videohier Hideo Kojima oznámil vývoj novej hry, o ktorú sa postará jeho japonské štúdio Kojima Productions. Ich prvotinou bol originálny titul Death Stranding z novembra 2019, ktorý spočiatku vyšiel ako exkluzivita pre konzolu PlayStation. Tento rok v lete prišiel aj port pre počítačových hráčov, ktorý do hry vniesol nové funkcie a dodatočný kozmetický obsah.

Množstvo recenzií síce hrateľnosť hodnotí ako nudný „kuriérsky simulátor„, no po príbehovej stránke ide o to najlepšie, čo môže videoherný priemysel ponúknuť. Už niekoľkokrát vzplanula otázka o tom, či sa ďalšia hra Kojima Productions vráti do sveta Death Stranding. Čo o nej teda vieme?

Death Stranding
Zdroj: comicbook.com

Oficiálny príspevok na sociálnej sieti Twitter informuje o tom, že Kojima Productions potvrdzuje vývoj nového projektu. Štúdio dokonca hľadá tých „najlepších vo svojej triede“, aby na hre pracovali z ich základne v japonskom Tokyu. Bohužiaľ, všetky ostatné informácie a detaily o hre sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.

Neostáva nám tak nič iné ako špekulovať o tom, čo sa v ich japonskom štúdiu pečie. S istotou môžeme oznámiť, že vývoj hry Silent Hills, na ktorej Kojima pracoval ešte pod hlavičkou Konami, obnovený nebol. Na svetlo sveta síce prichádzali rôzne nepodložené správy, no tie boli následne vyvrátané a žiadna spolupráca medzi Kojima Productions a Konami sa nekoná.

hra death stranding
Zdroj: dualshockers.com

Pokračovanie Death Stranding alebo hororová hra?

Preto nám napadajú iba dve možné alternatívy – pokračovanie Death Stranding alebo úplne nová IP. Minulý rok Kojima oznámil, že prípadný sequel Death Stranding by nebol priamym pokračovaním, radšej by „začal úplne od nuly“. Každopádne, diskusie medzi Kojimom a Normanom Reedusom (Sam Porter Bridges z Death Stranding) už prebehli.

Herec známy zo seriálu The Walking Dead povedal, že viedol rozhovor s Kojimom o ďalšej spolupráci, možno na ďalšom príbehu zo sveta Death Stranding. Pokiaľ si dobre pamätáte, Reedus mal byť aj hlavným predstaviteľom hororovky Silent Hills. Dokonca sa ukázal na konci jej demo verzie s názvom P.T. (Playable Teaser), ktorá je dodnes jednou z najstrašidelnejších hier.

Hideo Kojima a Junji Ito
Zdroj: pushsquare.com

Na druhú stranu je možné, že sa štúdio tentoraz vydá cestou menšej hry. V inom rozhovore Kojima povedal, že by veľmi rád spravil menšiu alebo epizodickú hru, pod čím si môžeme predstaviť niečo na štýl štúdia Telltale Games alebo Supermassive Games. Vzápätí dodal, že Kojima Productions plánuje vyvíjať hneď niekoľko projektov vrátane ďalšej veľkej hry.

V najbližších rokoch sa tak môžeme dočkať viacerých hier, no na viac informácií si budeme musieť počkať a sledovať ich vývoj. Sme zvedaví na to, aké kryptické aktualizácie si pre nás Hideo Kojima pripraví na jeho sociálnych sieťach tentokrát. Za návrat do sveta Death Stranding by sme boli naozaj vďační, no zároveň chceme od Kojimu poriadny hororový zážitok. On sám potvrdil, že by sa k hororu veľmi rád vrátil…

Aký projekt by ste od Hidea Kojima chceli najbližšie vidieť vy? Vaše nápady nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -