Autor videohier Hideo Kojima je naštvaný, jeho štúdiu zrušili veľký herný projekt

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima, legenda herného priemyslu

Legendárny vizionár Hideo Kojima si môže na konto pripísať ďalšiu zrušenú hru. Japonský dizajnér a producent videohier bol v minulosti dôležitou súčasťou spoločnosti Konami, pod ktorej hlavičkou sa stal otcom hernej série Metal Gear Solid. Staral sa aj o vývoj novej hry zo série Silent Hill, ktorá mala niesť názov Silent Hills.

Kojima je celoživotným fanúšikom hororu, a tak vznikla hrateľná ukážka P.T. (Playable Teaser), ktorá sa navždy zapísala do dejín videoherného hororu. Tento projekt bol nakoniec zrušený, demo hry bolo stiahnuté z digitálneho obchodu a po určitých nezhodách sa cesty Konami a Hidea Kojimu rozišli. Všetko zlé je však na niečo dobré.

hororovka Silent Hills
Zdroj: slashgear.com

Po odchode z Konami sa v japonskom Tokiu sformovalo samostatné vývojárske štúdio Kojima Productions, ktoré sa odpojilo od svojej materskej organizácie. Ich prvým titulom, na ktorom pracovali niekoľko rokov, bol minuloročný Death Stranding. Jeho hrateľnosť síce u hráčov a kritikov nebola silnou stránkou, no naopak príbeh nám priniesol zážitok, ktorý nám nedokážu dať ani hollywoodske filmy.

Vo väčšom merítku bol Death Stranding úspechom, k čomu sa Kojima vyjadril v najnovšom rozhovore pre japonský portál Livedoor (preložený serverom VGC). Spomenúť nezabudol ani jeho ďalší zrušený videoherný projekt, na ktorého vývoji už začal pracovať.

hra death stranding
Zdroj: dualshockers.com

Ďalší „veľký“ zrušený projekt

V rozhovore padla téma na ich ďalšiu pripravovanú hru, na čo Kojima odpovedal:

„Nedávno bol môj veľký projekt zrušený, na čo som veľmi naštvaný, no tak funguje videoherný priemysel.“

Viac informácií o jeho zrušenom projekte sme sa bohužiaľ nedozvedeli. Je to však jasným dôkazom toho, že ani veľký a dôležitý vývojár ako Hideo Kojima nemá voľnú kreatívnu ruku v tom, čo chce vydať, aj napriek možnému úspechu jeho projektu. Ďalej pokračoval o plánoch jeho štúdia Kojima Productions:

„Pracuje sa na viacerých herných projektoch, pričom jedným z nich by mala byť ‚veľká‘ hra.“

Death Stranding
Zdroj: comicbook.com

Je teda potvrdené, že aj napriek zrušeniu jednej hry štúdio stále pracuje na ďalších. Je tu totiž ďalší projekt, ktorý vyvíja, vysvetlil.

„Je to stále v skorých fázach plánovania, takže toho nemôžem povedať veľa, no v tichosti na ňom stále aktívne pracujem.“

Je teda otázne, či sa niekedy dozvieme viac informácií o jeho veľkej zrušenej hre. Môže teda teoreticky ísť o súčasť série Silent Hill, keďže predchádzajúce úniky hovorili o tom, že Kojima Productions a Konami majú spoločne vyvíjať novú hru? Kojima v tomto rozhovore jasne potvrdil, že „je to kompletne falošné„.

Death Stranding bol veľkým úspechom

Ďalšou témou bol spomínaný úspech hry Death Stranding. Kojima nás uistil, že financovanie jeho ďalšej hry nie je žiadnym problémom, keďže sa titulu Death Stranding darilo výborne.

„Totálne sme prekročili hranicu, ktorú sme museli pokoriť k tomu, aby sme boli v čiernych číslach [profit], vrátane úhrady nákladov na vývoj. Takže by som to nazval úspešným výsledkom.“

Hra vyšla 8. novembra 2019 ako exkluzivita na PlayStation 4, no to sa zmení už 14. júla 2020. Vtedy nás totiž čaká vydania PC verzie hry, ktorá nepochybne pridá do kasy ďalšie peniaze.

„Stále máme pred sebou vydania na PC, a zarobili sme dostatok na to, aby sme mohli začať s prípravou nášho ďalšieho projektu, takže sa niet čoho obávať.“

Kojima tak potvrdil, že spolu so svojim štúdiom plánuje vyvíjať viacero projektov, bok po boku ich ďalšej „veľkej“ hry. Tou by podľa dostupných informácií mal byť horor, no zatiaľ nie je nič oficiálne.

Hra pre streamovacie platformy?

Jedna osoba s vedomosťami o plánoch štúdia vraj povedala, že Kojima otvoril diskusiu o vývoji projektu pre Google Stadia. Toto síce potvrdené nebolo, no Kojima v minulosti prehlásil, že by rád objavil „nový formát hry„, čo by mu povolili práve cloudové herné platformy. Podľa jeho slov sa do pár rokov hranie presunie je streamovacie platformy.

Tešíte sa na ďalší veľký videoherný projekt Hidea Kojimu? Dali ste šancu aj jeho Death Strandingu? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: videogameschronicle.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -