Autor videohier Hideo Kojima je naštvaný, jeho štúdiu zrušili veľký herný projekt

Nenechajte si ujsť

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima, legenda herného priemyslu

Legendárny vizionár Hideo Kojima si môže na konto pripísať ďalšiu zrušenú hru. Japonský dizajnér a producent videohier bol v minulosti dôležitou súčasťou spoločnosti Konami, pod ktorej hlavičkou sa stal otcom hernej série Metal Gear Solid. Staral sa aj o vývoj novej hry zo série Silent Hill, ktorá mala niesť názov Silent Hills.

Kojima je celoživotným fanúšikom hororu, a tak vznikla hrateľná ukážka P.T. (Playable Teaser), ktorá sa navždy zapísala do dejín videoherného hororu. Tento projekt bol nakoniec zrušený, demo hry bolo stiahnuté z digitálneho obchodu a po určitých nezhodách sa cesty Konami a Hidea Kojimu rozišli. Všetko zlé je však na niečo dobré.

hororovka Silent Hills
Zdroj: slashgear.com

Po odchode z Konami sa v japonskom Tokiu sformovalo samostatné vývojárske štúdio Kojima Productions, ktoré sa odpojilo od svojej materskej organizácie. Ich prvým titulom, na ktorom pracovali niekoľko rokov, bol minuloročný Death Stranding. Jeho hrateľnosť síce u hráčov a kritikov nebola silnou stránkou, no naopak príbeh nám priniesol zážitok, ktorý nám nedokážu dať ani hollywoodske filmy.

Vo väčšom merítku bol Death Stranding úspechom, k čomu sa Kojima vyjadril v najnovšom rozhovore pre japonský portál Livedoor (preložený serverom VGC). Spomenúť nezabudol ani jeho ďalší zrušený videoherný projekt, na ktorého vývoji už začal pracovať.

hra death stranding
Zdroj: dualshockers.com

Ďalší “veľký” zrušený projekt

V rozhovore padla téma na ich ďalšiu pripravovanú hru, na čo Kojima odpovedal:

“Nedávno bol môj veľký projekt zrušený, na čo som veľmi naštvaný, no tak funguje videoherný priemysel.”

Viac informácií o jeho zrušenom projekte sme sa bohužiaľ nedozvedeli. Je to však jasným dôkazom toho, že ani veľký a dôležitý vývojár ako Hideo Kojima nemá voľnú kreatívnu ruku v tom, čo chce vydať, aj napriek možnému úspechu jeho projektu. Ďalej pokračoval o plánoch jeho štúdia Kojima Productions:

“Pracuje sa na viacerých herných projektoch, pričom jedným z nich by mala byť ‘veľká’ hra.”

Death Stranding
Zdroj: comicbook.com

Je teda potvrdené, že aj napriek zrušeniu jednej hry štúdio stále pracuje na ďalších. Je tu totiž ďalší projekt, ktorý vyvíja, vysvetlil.

“Je to stále v skorých fázach plánovania, takže toho nemôžem povedať veľa, no v tichosti na ňom stále aktívne pracujem.”

Je teda otázne, či sa niekedy dozvieme viac informácií o jeho veľkej zrušenej hre. Môže teda teoreticky ísť o súčasť série Silent Hill, keďže predchádzajúce úniky hovorili o tom, že Kojima Productions a Konami majú spoločne vyvíjať novú hru? Kojima v tomto rozhovore jasne potvrdil, že “je to kompletne falošné“.

Death Stranding bol veľkým úspechom

Ďalšou témou bol spomínaný úspech hry Death Stranding. Kojima nás uistil, že financovanie jeho ďalšej hry nie je žiadnym problémom, keďže sa titulu Death Stranding darilo výborne.

“Totálne sme prekročili hranicu, ktorú sme museli pokoriť k tomu, aby sme boli v čiernych číslach [profit], vrátane úhrady nákladov na vývoj. Takže by som to nazval úspešným výsledkom.”

Hra vyšla 8. novembra 2019 ako exkluzivita na PlayStation 4, no to sa zmení už 14. júla 2020. Vtedy nás totiž čaká vydania PC verzie hry, ktorá nepochybne pridá do kasy ďalšie peniaze.

“Stále máme pred sebou vydania na PC, a zarobili sme dostatok na to, aby sme mohli začať s prípravou nášho ďalšieho projektu, takže sa niet čoho obávať.”

Kojima tak potvrdil, že spolu so svojim štúdiom plánuje vyvíjať viacero projektov, bok po boku ich ďalšej “veľkej” hry. Tou by podľa dostupných informácií mal byť horor, no zatiaľ nie je nič oficiálne.

Hra pre streamovacie platformy?

Jedna osoba s vedomosťami o plánoch štúdia vraj povedala, že Kojima otvoril diskusiu o vývoji projektu pre Google Stadia. Toto síce potvrdené nebolo, no Kojima v minulosti prehlásil, že by rád objavil “nový formát hry“, čo by mu povolili práve cloudové herné platformy. Podľa jeho slov sa do pár rokov hranie presunie je streamovacie platformy.

Tešíte sa na ďalší veľký videoherný projekt Hidea Kojimu? Dali ste šancu aj jeho Death Strandingu? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: videogameschronicle.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Thanos by sa mal vrátiť vo filme Eternals. Hovorí o tom samotný tvorca tejto postavy

Bude Thanos vo filme Eternals? Filmový vesmír Marvelu je síce rozsiahly, epický a neustále sa rozrastajúci, ale istý čas mal jednu väčšiu chybu. Chýbal mu...

Najväčší hollywoodsky rozchod? Christopher Nolan dáva po rokoch štúdiu Warner Bros. kopačky

Čo koho po tom, že sa pred týždňom rozišiel obľúbený hollywoodsky párik Ben Affleck a Ana de Armas. Na scéne totiž vrie iné partnerstvo,...

V tretej sérii seriálu The Boys uvidíme známy príbeh z komiksov. Čo nám táto dejová línia ukáže?

The Boys a komiksový príbeh Herogasm Úspešný superhrdinský seriál The Boys pripravuje už tretiu sériu. Seriál o tom, ako superhrdinovia nemusia byť vždy tí dobrí...

Seriál (alebo film?) Resident Evil: Infinite Darkness od Netflixu odhaľuje nové zábery a informácie

Resident Evil: Infinite Darkness od Netflixu Počas včerajšej prezentácie Resident Evil Showcase bol odhalený nový pohľad na animovaný seriál Resident Evil: Infinite Darkness od Netflixu....