Autor videohier Hideo Kojima je naštvaný, jeho štúdiu zrušili veľký herný projekt

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima, legenda herného priemyslu

Legendárny vizionár Hideo Kojima si môže na konto pripísať ďalšiu zrušenú hru. Japonský dizajnér a producent videohier bol v minulosti dôležitou súčasťou spoločnosti Konami, pod ktorej hlavičkou sa stal otcom hernej série Metal Gear Solid. Staral sa aj o vývoj novej hry zo série Silent Hill, ktorá mala niesť názov Silent Hills.

Kojima je celoživotným fanúšikom hororu, a tak vznikla hrateľná ukážka P.T. (Playable Teaser), ktorá sa navždy zapísala do dejín videoherného hororu. Tento projekt bol nakoniec zrušený, demo hry bolo stiahnuté z digitálneho obchodu a po určitých nezhodách sa cesty Konami a Hidea Kojimu rozišli. Všetko zlé je však na niečo dobré.

hororovka Silent Hills
Zdroj: slashgear.com

Po odchode z Konami sa v japonskom Tokiu sformovalo samostatné vývojárske štúdio Kojima Productions, ktoré sa odpojilo od svojej materskej organizácie. Ich prvým titulom, na ktorom pracovali niekoľko rokov, bol minuloročný Death Stranding. Jeho hrateľnosť síce u hráčov a kritikov nebola silnou stránkou, no naopak príbeh nám priniesol zážitok, ktorý nám nedokážu dať ani hollywoodske filmy.

Vo väčšom merítku bol Death Stranding úspechom, k čomu sa Kojima vyjadril v najnovšom rozhovore pre japonský portál Livedoor (preložený serverom VGC). Spomenúť nezabudol ani jeho ďalší zrušený videoherný projekt, na ktorého vývoji už začal pracovať.

hra death stranding
Zdroj: dualshockers.com

Ďalší “veľký” zrušený projekt

V rozhovore padla téma na ich ďalšiu pripravovanú hru, na čo Kojima odpovedal:

“Nedávno bol môj veľký projekt zrušený, na čo som veľmi naštvaný, no tak funguje videoherný priemysel.”

Viac informácií o jeho zrušenom projekte sme sa bohužiaľ nedozvedeli. Je to však jasným dôkazom toho, že ani veľký a dôležitý vývojár ako Hideo Kojima nemá voľnú kreatívnu ruku v tom, čo chce vydať, aj napriek možnému úspechu jeho projektu. Ďalej pokračoval o plánoch jeho štúdia Kojima Productions:

“Pracuje sa na viacerých herných projektoch, pričom jedným z nich by mala byť ‘veľká’ hra.”

Death Stranding
Zdroj: comicbook.com

Je teda potvrdené, že aj napriek zrušeniu jednej hry štúdio stále pracuje na ďalších. Je tu totiž ďalší projekt, ktorý vyvíja, vysvetlil.

“Je to stále v skorých fázach plánovania, takže toho nemôžem povedať veľa, no v tichosti na ňom stále aktívne pracujem.”

Je teda otázne, či sa niekedy dozvieme viac informácií o jeho veľkej zrušenej hre. Môže teda teoreticky ísť o súčasť série Silent Hill, keďže predchádzajúce úniky hovorili o tom, že Kojima Productions a Konami majú spoločne vyvíjať novú hru? Kojima v tomto rozhovore jasne potvrdil, že “je to kompletne falošné“.

Death Stranding bol veľkým úspechom

Ďalšou témou bol spomínaný úspech hry Death Stranding. Kojima nás uistil, že financovanie jeho ďalšej hry nie je žiadnym problémom, keďže sa titulu Death Stranding darilo výborne.

“Totálne sme prekročili hranicu, ktorú sme museli pokoriť k tomu, aby sme boli v čiernych číslach [profit], vrátane úhrady nákladov na vývoj. Takže by som to nazval úspešným výsledkom.”

Hra vyšla 8. novembra 2019 ako exkluzivita na PlayStation 4, no to sa zmení už 14. júla 2020. Vtedy nás totiž čaká vydania PC verzie hry, ktorá nepochybne pridá do kasy ďalšie peniaze.

“Stále máme pred sebou vydania na PC, a zarobili sme dostatok na to, aby sme mohli začať s prípravou nášho ďalšieho projektu, takže sa niet čoho obávať.”

Kojima tak potvrdil, že spolu so svojim štúdiom plánuje vyvíjať viacero projektov, bok po boku ich ďalšej “veľkej” hry. Tou by podľa dostupných informácií mal byť horor, no zatiaľ nie je nič oficiálne.

Hra pre streamovacie platformy?

Jedna osoba s vedomosťami o plánoch štúdia vraj povedala, že Kojima otvoril diskusiu o vývoji projektu pre Google Stadia. Toto síce potvrdené nebolo, no Kojima v minulosti prehlásil, že by rád objavil “nový formát hry“, čo by mu povolili práve cloudové herné platformy. Podľa jeho slov sa do pár rokov hranie presunie je streamovacie platformy.

Tešíte sa na ďalší veľký videoherný projekt Hidea Kojimu? Dali ste šancu aj jeho Death Strandingu? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: videogameschronicle.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter,...

Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Amazon Luna je nová herná streamovacia služba, ktorá poskytne množstvo hier za najnižšiu cenu na trhu

Amazon sa v poslednom období radí medzi svetovú technologickú špičku a preto nechcú zaostávať ani v hernom priemysle, kde si pre hráčov pripravili novú...

Videoherná séria Yakuza dostane vlastnú filmovú adaptáciu. Čo od nej čakať?

Yakuza ako film Populárna videoherná séria Yakuza dostane vlastný film. Hráči, ktorí majú radi túto ságu od Segy, budú môcť nachvíľu odložiť svoje ovládače a...