Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

High Fidelity RECENZIA – Nahrať perfektný cover kultovej piesne nie je vôbec jednoduché. Streamovacia služba Hulu sa o to pokúsila prostredníctvom nového seriálu High Fidelity, ktorý vyšiel na Valentína. Filmový originál Sex, dievčatá, čokoľvek pochádza z roku 2000 a hlavnú úlohu si vtedy strihol herec John Cusack.

Tentokrát sa všetko obracia, z filmu sa stala seriálová adaptácia a namiesto muža si hlavnú postavu zahrala herečka Zoë Kravitz (Big Little Lies, Mad Max: Zbesilá cesta). Stanica Hulu si moje srdce získala už výborným romantickým seriálom Four Weddings and a Funeral (taktiež seriálová adaptácia filmu), takže som dal šancu aj nádejne vyzerajúcemu High Fidelity. Ako dopadla táto hudobná jazda?

High Fidelity
Zdroj: Phillip Caruso/Hulu

Seriálová adaptácia sa základom príbehu drží svojho originálu. Rob je sebecká, cynická, stále nespokojná a nešťastná majiteľka obchodu s platňami v Brooklyne. Prešla si najťažším rozchodom vo svojom živote a sama seba spytuje, či je tým problémovým článkom vo vzťahoch práve ona.

Svoje nudné dni bez vzťahu trávi zabíjaním času so svojimi kolegami a zároveň najlepšími kamarátmi Cherise (Da’Vine Joy Randolph) a Simonom (David H. Holmes). Jej jedinými záľubami sú hudba, popkultúra a plač nad svojimi bývalými priateľmi. Rozhodne sa teda so svojim životom niečo robiť a konfrontuje tak svojich 5 ex priateľov, s ktorými prežila tie najťažšie rozchody.

High Fidelity RECENZIA

Seriál High Fidelity je ako jazda autom, počas ktorej neustále hrá úžasná hudba. Tá je jednou z hlavných súčastí celého seriálu, keďže všetky hlavné postavy pracujú v obchode s platňami. Všetkých 10 častí sprevádzajú výborné zvolené a namiešané skladby, ktoré obsahujú mená ako David Bowie, Fleetwood Mac, OutKast, Prince či Frank Ocean.

Na Spotify dokonca nájdete oficiálny zoznam skladieb, ktorý trvá skoro 9 hodín. Treba sa však pripraviť na to, že celý seriál je prešpikovaný nespočetnými hudobnými referenciami, v ktorých môžete a nemusíte byť úplne stratení. O to viac si seriál užijú ozajstní milovníci hudby, ktorí budú naladení na rovnakej vlne ako naše hlavné postavy.

High Fidelity
Zdroj: collider.com

Niekomu nemusí sedieť ani rozprávanie príbehu, ktoré síce je chronologické, no určite nie je lineárne a narúša ho hneď niekoľko faktorov. Diváci sú najmenej zvyknutý na to, že hlavná postava často prehovára priamo k nim. V strede scény sa zrazu pozrie do kamery, zbúra takzvanú „štvrtú stenu“ a rozpráva k divákom.

Je to veľmi zvláštny štýl rozprávača vo filmoch a seriáloch, no využil ho napríklad aj Deadpool. V seriáli sa taktiež nachádza množstvo pohľadov do minulosti, ktoré sú prehľadné a vysvetľujú dôležité situácie. Niekedy sa neustále skáče z minulosti do prítomnosti a naopak, no práve tento spôsob rozprávania seriál oživuje a bez neho by mohol byť omnoho nudnejším.

Výborne napísané postavy

Gro celého seriálu predstavuje scenár, ktorý má výborne napísaný príbeh aj postavy. Všetky dialógy sú uveriteľné a akoby vytrhnuté z reálneho sveta. Zoë Kravitz predviedla svoje vlastné herecké divadlo, ktoré opäť potvrdzuje, že ide o nesmierne talentovanú herečku. Jej vnútorné monológy a priznania nás empaticky spájajú s postavou Rob, ktorá sa stále nevie preniesť cez rozchod s jej posledným priateľom.

Tým bol Mac (Kingsley Ben-Adir), ktorý sa nachádza na vrchole jej zoznamu piatich nezabudnuteľných zlomení srdca. Práve úžasne napísané postavy sú tým dôvodom, prečo som si seriál ihneď zamiloval. To sa samozrejme spája aj s hereckými výkonmi od mien, ktoré možno poznáte.

High Fidelity
Zdroj: tvseriesfinale.com

Hlavnú trojicu dotvárajú Simon (David H. Holmes z Mindhunter), bývalý priateľ Rob, ktorý zistil, že je gay a Cherise (Da’Vine Joy Randolph z Dolemite Is My Name), ktorá funguje ako postava Jacka Blacka z originálu. Jej postavu buď milujete alebo nenávidíte, pričom som mal aj ja sám problém zvoliť si stranu. Je trochu prehnaná, no počas desiatich 30-minútových častí si na ňu stihnete zvyknúť.

Rob si počas seriálu nájdete aj ďalších potenciálnych partnerov, ktorými sú Clyde (Jake Lacy z The Office), ktorý bol spočiatku typickým belochom na slepom rande a Liam (Thomas Doherty z Descendants 3) ako sexy rocková hviezda so škótskym prízvukom. Všetci herci predviedli to najlepšie z nich.

Zhrnutie

Začiatok seriálu akoby z oka vypadol pôvodnému filmu z roku 2000, dokonca kopíruje aj presné scény a dialógy. Postupom času však seriál vytvára svoj vlastný príbeh a dáva nám vlastné dôvody na to, aby sme si ho zamilovali. Nechýba mu humor, romantika a hlavne dobrá hudba, ktorá nás sprevádza od úplného začiatku až po posledné titulky.

High Fidelity sa na nič nehrá, po pár častiach je sám sebou a má zaradené vlastné tempo, ktoré sa nikam neženie. Priam z neho vyžaruje až žáner sitkomu, v ktorom sa partia kamarátov namiesto kaviarne (Priatelia) alebo baru (Ako som spoznal vašu mamu) stretáva v obchode s platňami. Bohužiaľ, namiesto stoviek častí sme ich dostali len desať.

High Fidelity
Zdroj: Phillip Caruso/Hulu

Nechcem vám prezradiť nič podstatné, no určite očakávam a chcem vidieť aj druhú sériu. Aktuálne sa bude všetko odvíjať od sledovanosti a zaneprázdnenosti Zoë Kravitz, ktorá ostrihala svoje dredy zo seriálu nakrátko, pretože stvárni Catwoman vo filme The Batman (2021). Natáčanie druhej série tak určite neprebehne počas najbližšieho roka, čo je veľká škoda.

High Fidelity je úžasnou romantickou komédiou, ktorá má svoje chybičky krásy. Stanica Hulu však päť potvrdila, že to s romantickým žánrom naozaj vie, keďže sa mi páčil aj vyššie spomenutý seriál Four Weddings and a Funeral. Prvá séria si od nás odnáša hodnotenie 8/10 a určite chceme vidieť, ako sa milostný život Rob vyvinie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -