Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

High Fidelity RECENZIA – Nahrať perfektný cover kultovej piesne nie je vôbec jednoduché. Streamovacia služba Hulu sa o to pokúsila prostredníctvom nového seriálu High Fidelity, ktorý vyšiel na Valentína. Filmový originál Sex, dievčatá, čokoľvek pochádza z roku 2000 a hlavnú úlohu si vtedy strihol herec John Cusack.

Tentokrát sa všetko obracia, z filmu sa stala seriálová adaptácia a namiesto muža si hlavnú postavu zahrala herečka Zoë Kravitz (Big Little Lies, Mad Max: Zbesilá cesta). Stanica Hulu si moje srdce získala už výborným romantickým seriálom Four Weddings and a Funeral (taktiež seriálová adaptácia filmu), takže som dal šancu aj nádejne vyzerajúcemu High Fidelity. Ako dopadla táto hudobná jazda?

High Fidelity
Zdroj: Phillip Caruso/Hulu

Seriálová adaptácia sa základom príbehu drží svojho originálu. Rob je sebecká, cynická, stále nespokojná a nešťastná majiteľka obchodu s platňami v Brooklyne. Prešla si najťažším rozchodom vo svojom živote a sama seba spytuje, či je tým problémovým článkom vo vzťahoch práve ona.

Svoje nudné dni bez vzťahu trávi zabíjaním času so svojimi kolegami a zároveň najlepšími kamarátmi Cherise (Da’Vine Joy Randolph) a Simonom (David H. Holmes). Jej jedinými záľubami sú hudba, popkultúra a plač nad svojimi bývalými priateľmi. Rozhodne sa teda so svojim životom niečo robiť a konfrontuje tak svojich 5 ex priateľov, s ktorými prežila tie najťažšie rozchody.

High Fidelity RECENZIA

Seriál High Fidelity je ako jazda autom, počas ktorej neustále hrá úžasná hudba. Tá je jednou z hlavných súčastí celého seriálu, keďže všetky hlavné postavy pracujú v obchode s platňami. Všetkých 10 častí sprevádzajú výborné zvolené a namiešané skladby, ktoré obsahujú mená ako David Bowie, Fleetwood Mac, OutKast, Prince či Frank Ocean.

Na Spotify dokonca nájdete oficiálny zoznam skladieb, ktorý trvá skoro 9 hodín. Treba sa však pripraviť na to, že celý seriál je prešpikovaný nespočetnými hudobnými referenciami, v ktorých môžete a nemusíte byť úplne stratení. O to viac si seriál užijú ozajstní milovníci hudby, ktorí budú naladení na rovnakej vlne ako naše hlavné postavy.

High Fidelity
Zdroj: collider.com

Niekomu nemusí sedieť ani rozprávanie príbehu, ktoré síce je chronologické, no určite nie je lineárne a narúša ho hneď niekoľko faktorov. Diváci sú najmenej zvyknutý na to, že hlavná postava často prehovára priamo k nim. V strede scény sa zrazu pozrie do kamery, zbúra takzvanú “štvrtú stenu” a rozpráva k divákom.

Je to veľmi zvláštny štýl rozprávača vo filmoch a seriáloch, no využil ho napríklad aj Deadpool. V seriáli sa taktiež nachádza množstvo pohľadov do minulosti, ktoré sú prehľadné a vysvetľujú dôležité situácie. Niekedy sa neustále skáče z minulosti do prítomnosti a naopak, no práve tento spôsob rozprávania seriál oživuje a bez neho by mohol byť omnoho nudnejším.

Výborne napísané postavy

Gro celého seriálu predstavuje scenár, ktorý má výborne napísaný príbeh aj postavy. Všetky dialógy sú uveriteľné a akoby vytrhnuté z reálneho sveta. Zoë Kravitz predviedla svoje vlastné herecké divadlo, ktoré opäť potvrdzuje, že ide o nesmierne talentovanú herečku. Jej vnútorné monológy a priznania nás empaticky spájajú s postavou Rob, ktorá sa stále nevie preniesť cez rozchod s jej posledným priateľom.

Tým bol Mac (Kingsley Ben-Adir), ktorý sa nachádza na vrchole jej zoznamu piatich nezabudnuteľných zlomení srdca. Práve úžasne napísané postavy sú tým dôvodom, prečo som si seriál ihneď zamiloval. To sa samozrejme spája aj s hereckými výkonmi od mien, ktoré možno poznáte.

High Fidelity
Zdroj: tvseriesfinale.com

Hlavnú trojicu dotvárajú Simon (David H. Holmes z Mindhunter), bývalý priateľ Rob, ktorý zistil, že je gay a Cherise (Da’Vine Joy Randolph z Dolemite Is My Name), ktorá funguje ako postava Jacka Blacka z originálu. Jej postavu buď milujete alebo nenávidíte, pričom som mal aj ja sám problém zvoliť si stranu. Je trochu prehnaná, no počas desiatich 30-minútových častí si na ňu stihnete zvyknúť.

Rob si počas seriálu nájdete aj ďalších potenciálnych partnerov, ktorými sú Clyde (Jake Lacy z The Office), ktorý bol spočiatku typickým belochom na slepom rande a Liam (Thomas Doherty z Descendants 3) ako sexy rocková hviezda so škótskym prízvukom. Všetci herci predviedli to najlepšie z nich.

Zhrnutie

Začiatok seriálu akoby z oka vypadol pôvodnému filmu z roku 2000, dokonca kopíruje aj presné scény a dialógy. Postupom času však seriál vytvára svoj vlastný príbeh a dáva nám vlastné dôvody na to, aby sme si ho zamilovali. Nechýba mu humor, romantika a hlavne dobrá hudba, ktorá nás sprevádza od úplného začiatku až po posledné titulky.

High Fidelity sa na nič nehrá, po pár častiach je sám sebou a má zaradené vlastné tempo, ktoré sa nikam neženie. Priam z neho vyžaruje až žáner sitkomu, v ktorom sa partia kamarátov namiesto kaviarne (Priatelia) alebo baru (Ako som spoznal vašu mamu) stretáva v obchode s platňami. Bohužiaľ, namiesto stoviek častí sme ich dostali len desať.

High Fidelity
Zdroj: Phillip Caruso/Hulu

Nechcem vám prezradiť nič podstatné, no určite očakávam a chcem vidieť aj druhú sériu. Aktuálne sa bude všetko odvíjať od sledovanosti a zaneprázdnenosti Zoë Kravitz, ktorá ostrihala svoje dredy zo seriálu nakrátko, pretože stvárni Catwoman vo filme The Batman (2021). Natáčanie druhej série tak určite neprebehne počas najbližšieho roka, čo je veľká škoda.

High Fidelity je úžasnou romantickou komédiou, ktorá má svoje chybičky krásy. Stanica Hulu však päť potvrdila, že to s romantickým žánrom naozaj vie, keďže sa mi páčil aj vyššie spomenutý seriál Four Weddings and a Funeral. Prvá séria si od nás odnáša hodnotenie 8/10 a určite chceme vidieť, ako sa milostný život Rob vyvinie.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Marvel sa so 4. fázou opäť oneskorí. Tieto tri MCU filmy uvidíme o niečo neskôr

Štúdio Marvel opäť zmenilo plány a tri očakávané MCU filmy uvidíme o niečo neskôr, čo môže mať vplyv na ostatné nadchádzajúce komiksové lahôdky. Po...

TOP 10: Na ktoré filmové pokračovania čakali diváci celú večnosť? Tento zoznam vám pripomenie vašu netrpezlivosť

Filmové pokračovania, na ktoré čakali diváci celú večnosť Niektoré filmy sa stali kasovými trhákmi. Iné zas kultmi, ktoré pozná každý. Vo svojej dobe sa na...

Toto sú predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales. Medzi nimi aj dva kostýmy

Predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales Hra Spider-Man: Miles Morales odhalila svoje predobjednávkové bonusy na PlayStation 4. Hráči, ktorí si titul zakúpia pred vydaním (12....

Vieme, kedy sa kazašský reportér Borat vráti v pokračovaní. Film Borat 2 si pozrieme online

Pripravte sa, komický kazašský reportér Borat sa vráti ešte tento rok. Pred pár mesiacmi bol herec a komik Sacha Baron Cohen zahliadnutý pri nakrúcaní...

5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v...