História odkladov filmu Noví Mutanti, ktorí sa nakoniec možno vôbec nedostanú do kín. Ako to teda bude?

Nenechajte si ujsť

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...
Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Vývoj očakávanej marvelovky Noví Mutanti sa počas dlhých rokov zmenil na frašku, ktorá je na smiech celému filmovému svetu. Pôvodne malo ísť o horor, ktorý do tohto žánru prinesie akýsi nový vietor.

Po veľkom množstve preložení a rôznych problémov však ide skôr o komédiu. História tejto snímky je plná zaujímavých zvratov, my sme sa vám ju preto rozhodli zhrnúť do jedného článku. Taktiež prinášame najnovšie špekulácie o premiére.

Josh Boone sa rozhodol natočiť film podľa komiksu Noví Mutanti (2014)

V roku 2014 bol motivovaný veľkým úspechom jeho drámy Na vine sú hviezdy, ktorá bola natočená podľa rovnomennej knihy od Johna Greena. Išlo o veľký komerčný úspech a Josh tak dokázal, že je pripravený postúpiť ďalej. Približne v tejto dobe dostal nápad o Nových Mutantoch. Autori pôvodného komiksu sú Chris ClaremontBill Sienkiewicz.

Boone požiadal svojho priateľa (Knate Lee), aby spravil knihu, pomocou ktorej chcel štúdiu ukázať, ako by vyzeral film. Neskôr ju poslali scenáristovi Simonovi Kinbergovi, ktorému sa to veľmi páčilo. Malo ísť o snímku určenú pre publikum mladšie ako 35 rokov prinášajúcu medzi X-Menov nový vietor. Fox s tým súhlasilo a práce sa tak mohli začať.

Noví Mutanti
Zdroj: denofgeek.com

Noví Mutanti dostali prvý dátum vydania (2016)

Do projektu sa pridali aj ďalší scenáristi Na vine sú hviezdyScott NeustadterMichael H. Weber. Spolu s hercami ako sú Anya Taylor-Joy či Maisie Williams sa pokúšali natočiť horor na štýl Stephena Kinga. Natáčanie sa začalo 10. júla 2017 a snímka tak dostala svoj prvý dátum premiéry, konkrétne 13. apríla 2018.

Deadpool 2 spôsobil prvé odloženie (2018)

Testovacie publikum hodnotilo film veľmi pozitívne, niektorí ho dokonca porovnávali s Deadpoolom. Vyšiel prvý trailer a ľudia priam zbožňovali hororovú atmosféru. Celé to vyzeralo veľmi nádejne, opak sa však stal pravdou.

Noví Mutanti boli presunutí na 22. február 2019 z dvoch dôvodov. Tým prvým bolo natáčanie nepochopiteľných reshootov. Hlavným dôvodom ale bolo dať väčší priestor pokračovaniu Deadpoola, ktorý mal mať premiéru v lete.

Autori to brali pozitívne, aspoň mali viac času na vizuálne efekty a doladenie filmu. Reshooty začali približne v polovici 2018. Netrvalo to však dlho a prišiel ďalší odklad, tentoraz kvôli Dark Phoenix (mimochodom ten bol extrémny prepadák) a vyzeralo to, že je pre Fox všetko dôležitejšie ako Noví Mutanti.

Noví Mutanti
Zdroj: gritdaily.com

Ďalší odklad kvôli natočeniu rozsiahleho množstva nových záberov (2018-2019)

O niekoľko mesiacov sa to stalo zas. Fanúšikovia si do kalendárov tentokrát zapísali dátum 2. august 2019, no veľa z nich už strácalo trpezlivosť. Štúdio Fox chcelo údajne znova natočiť vyše polovicu snímky, čo je v takýchto prípadoch naozaj veľmi neobvyklé.

Chceli aby bol film iný, viac dospelý, keďže sa báli, že dopadne ako neslávne slávna Fantastická štvorka (2015). V tejto dobe to začalo s Novými mutantmi vyzerať veľmi zle. V marci 2019 stále neboli hotové všetky reshooty.

Odklad číslo tri a neisté vydanie po fiasku Dark Phoenix (2019)

Tu sa stáva tento príbeh pre Nových Mutantov skutočne smutným. Disney totiž kúpilo Fox a nikto nevedel, čo bude s ešte nevydanými filmami. 2. august sa zdal byť viac než nereálny.

Po chvíľke neistoty však prišiel ďalší dátum – 3. apríl 2020. Autori tak dostali dostatočne dlhý čas na to, aby konečne so cťou ukončili svoje trápenie. Na začiatku tohto roka dokonca uzrel svetlo sveta nový trailer:

Odklad číslo štyri kvôli koronavírusu

Začalo to vyzerať nádejne. Dátum premiéry sa blížil a fanúšikovia, teda aspoň tí, čo to ešte nevzdali, sa už tešili. Čo čert nechcel, vypukla epidémia koronavírusu a tragikomédia okolo našich mutantov pokračuje. Nový dátum premiéry je zatiaľ neznámy. Medzitým sme sa však dozvedeli, že sa žiadne reshooty nekonali. Čo im potom toľko trvalo a spôsobilo odklady?

Má to ale aj jednu pozitívnu stránku. Vďaka tomuto odkladu bude trvať X-Men séria od Foxu celých 20 rokov, Noví mutanti sa totiž stále zaraďujú medzi tieto filmy a boli natočené pod hlavičkou štúdia Fox. Táto séria je tak najdlhšou superhrdinskou sériou všetkých čias.

História Noví Mutanti
Zdroj: keithandthemovies.com

Uvidíme Nových Mutantov na Hulu alebo Disney+?

Podľa najnovších odhadov to je viac než reálne. Po množstve neúspechov totiž Disney stráca s filmom trpezlivosť. Ten tak môže pokojne vyjsť na jednej z jej streamovacích platforiem. V prípade Hulu by išlo o ich najväčší počin.

Viac sa zrejme dozvieme v najbližších týždňoch či mesiacoch. Ide o exemplárny príklad toho, ako sa môže nádejný projekt dokonale pokašlať. Noví Mutanti však môžu stále prekvapiť a ukázať tak všetkým, že sa čakanie oplatilo. Ak sa teda vôbec niekedy dočkajú vydania…

Dali by ste ešte Novým Mutantom šancu alebo nie? Čo si o celej situácií myslíte? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Chystaný seriál Ms. Marvel na Disney+ získal režisérsky tím. Aké mená tam nájdeme?

Ms. Marvel si našla režisérov Ms Marvel je postavou v rámci komiksov, ktorá sa tiež vymykala bežným zobrazeniam. Jej meno je Kamala Khan a je...

Dostane hororová franšíza Happy Death Day ďalšie pokračovanie? Poznáme názov aj nové detaily

Happy Death Day 3 (Všetko najhoršie 3) stále žije a režisér Christopher Landon prezradil niekoľko nových detailov o možnom pokračovaní, vrátane navrhnutého titulného názvu. Tvorca zrežíroval...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Tento herec by sa mal stať novým agentom 007, fanúšikovia Idrisa Elbu sú sklamaní

Očakávaný film Nie je čas zomrieť bude poslednou misiou herca Daniela Craiga v obleku agenta 007. Po filmoch Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall...

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...