Kvôli takýmto veciam nenávideli herectvo! Čím si počas nakrúcania prešli Dave Bautista či Scarlett Johansson?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Historky z nakrúcania filmov

Povolanie herca sa pre mnohých môže javiť ako jednoduchá cesta k miliónom, ale nie vždy je to tak. Množstvo slávnych hercov musí pri nakrúcaní prekonávať rôzne prekážky, od neskutočnej horúčavy po niekoľkohodinové nanášanie make-upu. Ak nám neveríte, stačí si prečítať tieto historky z nakrúcania filmov a uvidíte, čím si prešli Scarlett Johansson či Dave Bautista.

1. Ian Colletti pri nakrúcaní seriálu Preacher

historky z nakrúcania filmov
Zdroj: adme.media

Celkom sympatického herca Iana Collettiho tvorcovia seriálu Preacher zmenili na takéto monštrum. Herec mal nosiť takýto make-up na tvári viac ako 12 hodín denne. Dokonca sa nemohol ani najesť. Jeho jedinou záchranou boli proteínové kokteily, ktoré pil cez slamku. Aj o tomto je niekedy herectvo.

2. Karen Gillan pri nakrúcaní Strážcov Galaxie

historky z nakrúcania filmov
Zdroj: adme.media

Kvôli úlohe Nebuly v kasovom trháku od štúdia MarvelStrážcovia Galaxie si herečka Karen Gillan oholila hlavu a nemala s tým problém. Stalo sa jej však niečo, čo vraj nečakala: „Vzhľadom na to, že som celkom vysoká a že som bola holohlavá, si okoloidúci ľudia mysleli, že som chlap.“ Herečka sa po tejto skúsenosti dohodla so štúdiom Marvel, že si už hlavu holiť nebude.

3. Eddie Murphy pri nakrúcaní Zamilovaného profesora

historky z nakrúcania filmov
Zdroj: adme.media

Chudý a celkovo dobre stavaný herec a komik Eddie Murphy sa pri nakrúcaní Zamilovaného profesora musel zmeniť na skutočne obézneho muža. Tvorcovia si pre neho prichystali tzv. tučný oblek, ktorý bol zo spandexu a vo vnútri bol celý naplnený vodou. Každý deň strávil Eddie Murphy v maskérni tri hodiny, kým sa kostymérom podarilo navliecť naňho túto nádheru a nalíčiť ho.

4. Scarlett Johansson pri nakrúcaní série MCU

historky z nakrúcania filmov
Zdroj: adme.media

Vďaka postave Black Widow sa Scarlett Johansson dostala do povedomia snáď všetkých divákov na celom svete. Túto postavu preto zbožňuje, lenže jej kostým doslova nenávidí. Herečka ho prirovnala k neoprénu, takže je v ňom veľmi horúco. Navyše väčšina filmov zo série MCU sa nakrúca na púšti v meste Albuquerque v Novom Mexiku. Toto mesto poznajú hlavne fanúšikovia kultového seriálu Perníkový tatko.

Na tejto púšti sa však teploty dokážu vyšplhať až na 40°C: „Bola som taká spotená, že som si mohla vyšmýkať ponožky,“ povedala slávna herečka. Pri nakrúcaní filmu Black Widow však tvorcovia oblek upravili. Nechali v ňom asi trojmilimetrovú medzeru medzi telom a kožou, takže nebol až taký priliehavý. Samotná Scarlett povedala, že to bol ten najpohodlnejší oblek, aký Natasha Romanoff vo svojej špiónskej kariére mala.

5. Michelle Pfeiffer pri nakrúcaní filmu Batman sa vracia

Michelle Pfeiffer
Zdroj: adme.media

Michelle Pfeiffer patrí medzi vôbec najslávnejšie predstaviteľky Catwoman. Každopádne, príprava na túto postavu pre ňu vôbec nebola jednoduchá. Okrem nosenia skutočne nepríjemného kostýmu sa musela naučiť švihať bičom. Hneď v prvý deň však šľahla svojho trénera po tvári: „Úplne ma to zlomilo,“ povedala, no napokon sa všetky potrebné triky naučila.

6. Dave Bautista pri nakrúcaní filmu Strážcovia Galaxie

Dave Bautista
Zdroj: adme.media

Ani obľúbený Drax to nemal pri nakrúcaní Strážcov Galaxie jednoduché. Problémom bol opäť jeho kostým. V maskérni trávil denne 5 hodín, ale to mu až tak nevadilo. Viac mu prekážal samotný proces odstránenia kostýmu. Bautista musel každý natáčací deň stráviť minimálne hodinu v saune a potom mu maskéri odlupovali jeho kostým z tela, ako zoschnutú pokožku. Príjemné to jednoznačne nebolo.

7. Tyler Mane pri nakrúcaní filmu X-Men

X-Men
Zdroj: adme.media

Wrestler Tyler Mane si v kultovom filme X-Men zahral postavu mutanta zvaného Sabretooth. Mane urobil všetko preto, aby jeho postava vyzerala čo najviac autenticky. Dokonca bol ochotný nosiť čierne šošovky a to počas celého nakrúcania. Samotná Halle Berry, ktorá si zahrala postavu Storm, tieto šošovky odmietla. A asi urobila dobre, pretože z nosenia týchto šošoviek Mane riskoval minimálne dočasnú slepotu. Vždy keď si ich zložil, tak vôbec nič nevidel.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -