5 bizarných historiek zo zákulisia slávnej série Harry Potter! Až doteraz o tom nikto netušil!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Historky zo zákulisia série Harry Potter

Harry Potter je séria, ktorou žijeme od začiatku 21. storočia. Napriek tomu, že svoju poslednú premiéru si séria odbila pred 11 rokmi, stále je to pomerne živá a horúca téma. Svet J. K. Rowlingovej sa totiž rozvíja a my sa len môžeme kochať jej neskutočnou fantáziou a kreativitou. Projekt, akým je Harry Potter, je majestátny a veľkolepý.

Vyžaduje si veľa hercov, veľký štáb, veľa technického materiálu a samozrejme obrovský rozpočet. Pri takomto obrovskom nakrúcaní sa toho stane skutočne veľa a nie všetko tvorcovia prezradia aj médiám. Preto vám dnes povieme bizarné historky zo zákulisia slávnej série Harry Potter! Až doteraz o tom skutočne nikto netušil!

5. Režisér štvrtého dielu si zlomil pár rebier

Historky zo zákulisia série Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Režisér štvrtého dielu Mike Newell si spomína na scénu, v ktorej sa mali Fred a George pobiť. Obaja totiž nevedeli, ako na to a tak im poradil: „Spomínam, ako som jedného z nich chytil okolo pása a pokúšal som sa s ním hádzať sem a tam, pritom som si zlomil pár rebier. Odvtedy som bol v absolútnej agónii, ale úžasné na tom bolo to, že som sa vybláznil a všetci sa vďaka tomu cítili oveľa lepšie.“ A bitka medzi Fredom a Georgeom pri Ohnivej čaši bola vcelku presvedčivá.

4. Žart Alana Rickmana na úkor režiséra

Historky zo zákulisia série Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Herec Alan Rickman si spomína na to, ako musel nosiť čierne kontaktné šošovky, aby jeho postava pôsobila čo najtemnejšie. Režisér štvrtého dielu Mike Newell o tom netušil a dokonca Rickmanovi pochválil sýtu farbu jeho oči. Ako šokujúco sa potom musel tváriť, keď si Alan Rickman pred ním vybral jednu zo svojich šošoviek?

3. Emma Watson spadla zo schodov pri nakrúcaní plesovej scény

Historky zo zákulisia série Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Emma Watson nie je ten typ krásnej ženy, ktorá je v každom ohľade dokonalá. Na nakrúcanie série, ktorá ju preslávila, spomína aj s niektorými menšími ranami, pretože veľakrát padala. Na zbierku svojich trapasov zo série Harry Potter je zrejme niekde na vrchu jej pád zo schodov pri známej plesovej scéne.

V nej ju pod schodmi čakal obdivovaný a zbožňovaný Viktor Krum. Hermiona síce vyzerá ako krásna dáma, no pri prvom zábere sa chúďatko zložila na schodoch ako vrece zemiakov: „Režisér (Mike Newell) mi dal milión spôsobov, ako môžem zísť dole a samozrejme ja ako naschvál spadnem.“ Zaspomínala si s úsmevom britská herečka.

2. Počas nakrúcania pod vodou dostal Daniel Radcliffe dvakrát po sebe zápal uší

Daniel Radcliffe
Zdroj: brightside.me

Cenou za túto skvelú scénu boli dve ušné infekcie pre hlavnú hviezdu série. Keď sa Daniela Radcliffea pýtali na najnáročnejšiu scénu z celej série, tak povedal: „Sekvencia pod vodou. Trénoval som na to 6 mesiacov, ale najprv to mal robiť niekto iný. Profesionálny potápač, ktorému by v štúdiu digitálne prekryli tvár, ale to by bolo na nič! Som rád, že som to urobil ja a to aj napriek dvom ušným infekciám.“ Vďaka Harryho oddanosti sérii sme si mohli užiť skutočne skvelo vyzerajúcu scénku pod hladinou.

1. Evanna Lynch v konkurze porazila ďalších 15 000 dievčat!

Luna Lovegood
Zdroj: brightside.me

Pri obsadzovaní svojráznej, ale sympatickej študentky Luny Lovegoodovej, sa tvorcovia snažili obsadiť nováčika, nie skúsenú detskú hviezdu. Evanna Lynch bola veľkým fanúšikom série a tak sa na konkurz dostavila. Nič však nemala isté, pretože po tejto úlohe okrem nej túžilo aj ďalších 15 000 dievčat. Poraziť ich svojim výkonom určite nebolo jednoduché a musíme povedať, že nikoho iného si na jej mieste nedokážeme predstaviť.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -