Dráma Hlas lásky inšpirovaná príbehom Céline Dion odštartovala v slovenských kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Témou tohtoročného filmového festivalu v Cannes sa stal celovečerný film inšpirovaný svetoznámou speváčkou Céline Dion. Životopisný film Hlas lásky sa stal jediným filmom z kanadskej produkcie, ktorý sa dostal do oficiálneho výberu v Cannes a vďaka jeho prekvapivej kvalite si ho oddnes môžeš pozrieť aj v slovenských kinách.

Tvorkyňa Valérie Lemercier v ňom stvárňuje hlavnú postavu a vyobrazuje nám naozaj bizarný príbeh s napätou drámou a skvelou hudbou. Kritici tento kúsok opísali ako nevídanú kuriozitu, šialenosť a hrôzu v jednom celku. Čo tým presne mysleli nevieme, ale po premietaní si film od divákov vyslúžil päťminútový potlesk, a preto by si tento hudobný skvost nemal nechať ujsť žiadny fanúšik kvalitných životopisných filmov z umeleckého prostredia.

Dráma Hlas lásky odštartovala v slovenských kinách

Hlas lásky na začiatku upozorňuje divákov, že „Tento film je inšpirovaný životom Céline Dion. Jedná sa o fikciu.” Dej sleduje život a kariéru popovej hviezdy Aline Dieu, ktorej meno muselo byť zmenené z dôvodu, že Céline Dion film neschválila. Zmenou mena prešiel aj zosnulý manžel Céline Dion – René Angélil. Vo filme vystupuje pod menom GuyClaude Kamar.

Príbeh si požičiava zo života speváčky veľa skutočných faktov a pomocou nich vytvára vlastný fiktívny svet, ktorý zahŕňa aj časť jej tvorby vďaka hudobným supervízorom Pascalovi Mayerovi a Steveovi Bouyerovi. Dvojica naposledy pracovala na seriálovom hite Lupin od Netflixu. Chýbať nebudú ani jej roky života v Las Vegas alebo oscarový singel My Heart Will Go On z ikonického filmu Titanic (1997).

Hlas lásky v slovenských kinách
Zdroj: archyde.com

Odhalené tajomstvá a pravda o životnej láske speváčky

Spevácka kariéra Céline Dion tvorí dlhé desaťročia, ale tento príbeh bude o niečom inom. Namiesto kariéry sa viac sústreďuje na jej sporný vzťah s manželom. Film zobrazuje spojenie medzi tínedžerskou speváčkou a jej manažérom, ktorého spoznala ako 12-ročná. Na veľkom plátne tak zažijeme rôzne zápletky, intrigy a srdečnú romancu, ktorá by nám mala hlbšie priblížiť ich komplikovaný vzťah.

Valérie Lemercier je pravdepodobne veľkou fanúšičkou Céline Dion. Okrem hlavnej postavy si totižto napísala aj scenár a dokonca zasadla do režisérskeho kresla. Vo filme si zahrala až 5 verzií známej speváčky a jej odhodlanie hrať Dion/Aline je jedným z najväčších sporov celého filmu. Lemercier nie len stvárňuje dospelú Dion, ale v jednom momente sa prostredníctvom CGI efektov scvrkne a uvidíme ju ako 5-ročné dieťa.

ALINE
Zdroj: magicbox.sk

Táto nevídaná filmová novinka nie je pre každého, ale kvalita mu našťastie nechýba. Aj preto ho odporúčame hlavne pre zamilované páriky alebo partie, ktorým neprekážajú ľúbostné drámy. Za pokus to však určite stojí. Či sa tento dramaticko-hudobný kúsok zapíše medzi úspechy môžeš zistiť aj ty. Hlas lásky začína v kinách oddnes 18. novembra 2021.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -