Zaručene ho šíria aj vaši známi. Populárny hoax na Facebooku sa vrátil a ovládol tisíce Slovákov

Nenechajte si ujsť

Známy hoax na Facebooku je späť

Máme to tu znova. Tisícky Slovákov v posledných dňoch na Facebooku zdieľajú status, v ktorom oznamujú, že nesúhlasia so zdieľaním svojich fotiek, osobných údajov, ani akýchkoľvek iných informácií zo svojho účtu. Podobný status sa na sociálnej sieti šíril už v minulosti, teraz sa dostal späť do módy. Ide o hoax, ktorý nemá žiaden vplyv na to, akým spôsobom spoločnosť Meta, ktorá Facebook a Instagram vlastní, narába s údajmi svojich používateľov.

Nezabudnite, že zajtra začína nové pravidlo Facebooku (alias… nový názov META), kde môžu využiť vaše fotky. Nezabudnite, že termín je dnes!!!“ začína sa nový hoax na Facebooku, ktorý momentálne zbytočne šíria tisícky používateľov sociálnej siete na Slovensku. V statuse nechýbajú výkričníky aj ostré vymedzenie sa voči zdieľaniu osobných údajov. Zároveň je k dispozícii aj návod, ako sociálnu sieť „prekabátiť“.

„NEZDIEĽAJTE. Skopírujte a vložte. Postupujte takto: Držte prst kdekoľvek v tejto správe a zobrazí sa „“kópia“. Kliknite na „Kopírovať“. Potom prejdite na svoju stránku, vytvorte nový príspevok a vložte prst kamkoľvek do prázdneho poľa. Zobrazí sa „Vložiť“ a kliknite na Vložiť. Toto obíde systém. Kto nič nerobí, súhlasí.“

Postupovanie podľa návodu a následné zdieľanie statusu je v skutočnosti absolútny nezmysel. Používatelia s podmienkami služby súhlasili ešte pri registrácii a vytvorení konta.

Nič sa nezmení

Nakopírovaním príspevku sa na týchto podmienkach nič nezmení. Spoločnosť Meta o zásadných zmenách podmienok informuje prostredníctvom mailu, kto s nimi nesúhlasí, môže zo sociálnej siete odísť a prestať ju používať.

Starý hoax je opäť v kurze

Status, v ktorom Slováci zakazujú Facebooku používať svoje osobné údaje, sa na sociálnej sieti šíril už aj v minulosti. Aj vtedy bolo potvrdené, že ide o hoax, čo však používateľov neodradilo zdieľať status znova. Tentokrát je dôvodom zavedenie predplatného programu pre Facebook a Instagram. Vďaka novému mesačnému poplatku používatelia môžu na sociálnych sieťach zbaviť reklám. O novom systéme fungovania a poplatkoch informujeme v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -