Herná adaptácia trilógie Hobbit bola v príprave. Do technologického dema boli investované milióny

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Autori Lego adaptácií chceli väčší projekt

Vývojárske štúdio Traveller’s Tales je známe najmä vďaka početným Lego hrám, ktoré na svetový trh za posledných desať rokov priniesli. A hoci sa im v tejto sfére v podstate darí, v roku 2009 ich ambície mierili o niečo vyššie. Hobbit hra mala byť ich prvým veľkým projektom tej doby, ktorý by opustil kockové prostredia a stal sa plnohodnotnou adaptáciou nadchádzajúcej filmovej série.

Ak si vyhľadáte tvorbu štúdia Traveller’s Tales, zistíte, že približne posledných dvadsať projektov sa začína slovom Lego. Autori v minulosti pracovali na rôznych filmových značkách, dokonca pod ich hlavičkou vyšla oficiálna Crash Bandicoot hra s podtitulom The Wrath of Cortex.

Postupom času ale očividne rezignovali na akékoľvek iné žánrové tituly. V súčasnosti sa zameriavajú výhradne na adaptovanie populárnych sérií, komiksových hrdinov, či kinematografických príbehov do milej detskej podoby, ktorá sa ale po nevedno koľkej iterácii začína zajedať.

Traveller's Tales
Zdroj: ign.com

Hobbit hra mala byť akčnou adventúrou

V roku 2008 sa po prvýkrát začalo hovoriť o filmovom pretvorení útlej fantasy knihy s nenápadným názvom Hobbit. V tých dobách šlo výhradne o dve snímky (z ktorých sa nakoniec stala plnohodnotná trilógia), pričom s projektom sa spájali mená dvoch režisérov a scenáristov – boli nimi Peter Jackson a Guillermo del Toro.

Zakladateľ prosperujúceho štúdia Traveller’s Tales Jon Burton vo svojom nedávnom videu hovorí, že bol a stále je veľkým fanúšikom Pána prsteňov. Zákonite chcel k pripravovaným projektom zo Stredozeme vytvoriť hru, nemalo však ísť o Lego počin.

V štúdiu sa teda rozhodli, že vyvinú technologické demo, ktoré ukážu dvom vyššie spomínaným autorom. Cieľom bolo, aby prípadná akčná adventúra odohrávajúca sa počas udalostí snímok v prípravnej fáze nakrúcania, dostala zelenú a vývoj mohol začať.

Hobbit hra - technologické demo
Zdroj: clicklancashire.com

Celá ukážka vznikla v priebehu šiestich mesiacov. Vývojári chceli dokázať, že sú schopní vytvoriť zážitok, ktorý hráčom umožní prežiť filmové udalosti. Preto využili ako pomyselnú maketu situácie z trilógie Pán prsteňov. Menovite šlo o niekoľko stealth pasáží s Hobbitmi, súboj Gandalfa s Balrogom a Sarumanom, či akčná sekvencia za Aragorna na Amon Hen.

Video obsahuje pasáže priamo z prototypu, no treba mať na pamäti, že je stále rok 2008. Vizuálna stránka je preto značne zastaralá a neaktuálna, minimálne z pohľadu dnešných štandardov.

Jon ďalej vysvetľuje, že demoverzia bola nákladná a priznáva, že to štúdio tak trochu prehnalo. Levely boli dôsledne vytvorené a dokazovali, že by sa Traveller’s Tales zrejme nestratilo na poli akčnej hry s rôznorodou hrateľnosťou. Z dnešného hľadiska môžeme spomenúť, že mnohé nápady tvorcovia využili v Lego The Lord of the Rings adaptácii.

Jasné odmietnutie

Technologická demoverzia bola predstavená Guillermovi a Peterovi na Novom Zélande, pričom prvý zmienený autor nešetril chválou. Odpoveď, ktorú Traveller’s Tales dostali bola pozitívna, minimálne od hláv budúcich filmov.

Žiaľ, do situácie vstúpilo Warner Bros. (ktoré vlastní práva na počiny z tohto fantasy univerza). Zástupcovia chceli titul, ktorý neadaptuje filmové situácie, ale odohráva sa na ich pozadí. To sa Jonovi a jeho tímu nepozdávalo a miliónové demo upadlo do zabudnutia.

A čo sa stalo nakoniec? V roku 2012 prišlo Traveller’s Tales s Lego hrou Pána prsteňov. O dva roky neskôr vyšla Lego adaptácia dobrodružstiev mladého Bilba, avšak tá nebola nikdy dokončená. V kockovej podobe sme si mohli prežiť iba prvé dve snímky, keďže na očakávanú Bitku piatich armád nedošlo.

Je smutné, že Warner Bros. nedalo Jonovi šancu, nakoľko v súčasnosti by mohla ich tvorba pôsobiť rozmanitejšie. Dokonca je šanca, že by sa posunula úplne iným smerom, no to sa nedozvieme. Oficiálne nepomenovaná Hobbit hra preto zostáva minulosťou a ďalším zabudnutým herným príbehom, ktorý už nik neoživí.

Zahrali by ste si spomínané demo a myslíte, že by skutočne šlo o kvalitnú akčnú adventúru zo sveta filmového Hobbita? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -