Herná adaptácia trilógie Hobbit bola v príprave. Do technologického dema boli investované milióny

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Autori Lego adaptácií chceli väčší projekt

Vývojárske štúdio Traveller’s Tales je známe najmä vďaka početným Lego hrám, ktoré na svetový trh za posledných desať rokov priniesli. A hoci sa im v tejto sfére v podstate darí, v roku 2009 ich ambície mierili o niečo vyššie. Hobbit hra mala byť ich prvým veľkým projektom tej doby, ktorý by opustil kockové prostredia a stal sa plnohodnotnou adaptáciou nadchádzajúcej filmovej série.

Ak si vyhľadáte tvorbu štúdia Traveller’s Tales, zistíte, že približne posledných dvadsať projektov sa začína slovom Lego. Autori v minulosti pracovali na rôznych filmových značkách, dokonca pod ich hlavičkou vyšla oficiálna Crash Bandicoot hra s podtitulom The Wrath of Cortex.

Postupom času ale očividne rezignovali na akékoľvek iné žánrové tituly. V súčasnosti sa zameriavajú výhradne na adaptovanie populárnych sérií, komiksových hrdinov, či kinematografických príbehov do milej detskej podoby, ktorá sa ale po nevedno koľkej iterácii začína zajedať.

Traveller's Tales
Zdroj: ign.com

Hobbit hra mala byť akčnou adventúrou

V roku 2008 sa po prvýkrát začalo hovoriť o filmovom pretvorení útlej fantasy knihy s nenápadným názvom Hobbit. V tých dobách šlo výhradne o dve snímky (z ktorých sa nakoniec stala plnohodnotná trilógia), pričom s projektom sa spájali mená dvoch režisérov a scenáristov – boli nimi Peter Jackson a Guillermo del Toro.

Zakladateľ prosperujúceho štúdia Traveller’s Tales Jon Burton vo svojom nedávnom videu hovorí, že bol a stále je veľkým fanúšikom Pána prsteňov. Zákonite chcel k pripravovaným projektom zo Stredozeme vytvoriť hru, nemalo však ísť o Lego počin.

V štúdiu sa teda rozhodli, že vyvinú technologické demo, ktoré ukážu dvom vyššie spomínaným autorom. Cieľom bolo, aby prípadná akčná adventúra odohrávajúca sa počas udalostí snímok v prípravnej fáze nakrúcania, dostala zelenú a vývoj mohol začať.

Hobbit hra - technologické demo
Zdroj: clicklancashire.com

Celá ukážka vznikla v priebehu šiestich mesiacov. Vývojári chceli dokázať, že sú schopní vytvoriť zážitok, ktorý hráčom umožní prežiť filmové udalosti. Preto využili ako pomyselnú maketu situácie z trilógie Pán prsteňov. Menovite šlo o niekoľko stealth pasáží s Hobbitmi, súboj Gandalfa s Balrogom a Sarumanom, či akčná sekvencia za Aragorna na Amon Hen.

Video obsahuje pasáže priamo z prototypu, no treba mať na pamäti, že je stále rok 2008. Vizuálna stránka je preto značne zastaralá a neaktuálna, minimálne z pohľadu dnešných štandardov.

Jon ďalej vysvetľuje, že demoverzia bola nákladná a priznáva, že to štúdio tak trochu prehnalo. Levely boli dôsledne vytvorené a dokazovali, že by sa Traveller’s Tales zrejme nestratilo na poli akčnej hry s rôznorodou hrateľnosťou. Z dnešného hľadiska môžeme spomenúť, že mnohé nápady tvorcovia využili v Lego The Lord of the Rings adaptácii.

Jasné odmietnutie

Technologická demoverzia bola predstavená Guillermovi a Peterovi na Novom Zélande, pričom prvý zmienený autor nešetril chválou. Odpoveď, ktorú Traveller’s Tales dostali bola pozitívna, minimálne od hláv budúcich filmov.

Žiaľ, do situácie vstúpilo Warner Bros. (ktoré vlastní práva na počiny z tohto fantasy univerza). Zástupcovia chceli titul, ktorý neadaptuje filmové situácie, ale odohráva sa na ich pozadí. To sa Jonovi a jeho tímu nepozdávalo a miliónové demo upadlo do zabudnutia.

A čo sa stalo nakoniec? V roku 2012 prišlo Traveller’s Tales s Lego hrou Pána prsteňov. O dva roky neskôr vyšla Lego adaptácia dobrodružstiev mladého Bilba, avšak tá nebola nikdy dokončená. V kockovej podobe sme si mohli prežiť iba prvé dve snímky, keďže na očakávanú Bitku piatich armád nedošlo.

Je smutné, že Warner Bros. nedalo Jonovi šancu, nakoľko v súčasnosti by mohla ich tvorba pôsobiť rozmanitejšie. Dokonca je šanca, že by sa posunula úplne iným smerom, no to sa nedozvieme. Oficiálne nepomenovaná Hobbit hra preto zostáva minulosťou a ďalším zabudnutým herným príbehom, ktorý už nik neoživí.

Zahrali by ste si spomínané demo a myslíte, že by skutočne šlo o kvalitnú akčnú adventúru zo sveta filmového Hobbita? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...

Film Borat 2 dostal dlhý a absurdný názov, ktorý pozostáva z takmer dvadsiatich slov

Áhoj ja Bórat. Nóvy ve městě. Móc fájne. Nedávno sme vás informovali o tom, že film Borat 2 bol úspešne nakrútený v tajnosti, dokonca...

Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter,...

Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...