Herná adaptácia trilógie Hobbit bola v príprave. Do technologického dema boli investované milióny

Nenechajte si ujsť

Krv, rabovanie a veľké bitky. Assassin’s Creed Valhalla v oficiálnom gameplay videu ukazuje všetko podstatné

Tentokrát Vikingovia O tom, že sa ďalší diel populárnej a finančne mimoriadne úspešnej série o ráde zabijakov presunie do obdobia Vikingov, sa špekulovalo už nejakú...

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Autori Lego adaptácií chceli väčší projekt

Vývojárske štúdio Traveller’s Tales je známe najmä vďaka početným Lego hrám, ktoré na svetový trh za posledných desať rokov priniesli. A hoci sa im v tejto sfére v podstate darí, v roku 2009 ich ambície mierili o niečo vyššie. Hobbit hra mala byť ich prvým veľkým projektom tej doby, ktorý by opustil kockové prostredia a stal sa plnohodnotnou adaptáciou nadchádzajúcej filmovej série.

Ak si vyhľadáte tvorbu štúdia Traveller’s Tales, zistíte, že približne posledných dvadsať projektov sa začína slovom Lego. Autori v minulosti pracovali na rôznych filmových značkách, dokonca pod ich hlavičkou vyšla oficiálna Crash Bandicoot hra s podtitulom The Wrath of Cortex.

Postupom času ale očividne rezignovali na akékoľvek iné žánrové tituly. V súčasnosti sa zameriavajú výhradne na adaptovanie populárnych sérií, komiksových hrdinov, či kinematografických príbehov do milej detskej podoby, ktorá sa ale po nevedno koľkej iterácii začína zajedať.

Traveller's Tales
Zdroj: ign.com

Hobbit hra mala byť akčnou adventúrou

V roku 2008 sa po prvýkrát začalo hovoriť o filmovom pretvorení útlej fantasy knihy s nenápadným názvom Hobbit. V tých dobách šlo výhradne o dve snímky (z ktorých sa nakoniec stala plnohodnotná trilógia), pričom s projektom sa spájali mená dvoch režisérov a scenáristov – boli nimi Peter Jackson a Guillermo del Toro.

Zakladateľ prosperujúceho štúdia Traveller’s Tales Jon Burton vo svojom nedávnom videu hovorí, že bol a stále je veľkým fanúšikom Pána prsteňov. Zákonite chcel k pripravovaným projektom zo Stredozeme vytvoriť hru, nemalo však ísť o Lego počin.

V štúdiu sa teda rozhodli, že vyvinú technologické demo, ktoré ukážu dvom vyššie spomínaným autorom. Cieľom bolo, aby prípadná akčná adventúra odohrávajúca sa počas udalostí snímok v prípravnej fáze nakrúcania, dostala zelenú a vývoj mohol začať.

Hobbit hra - technologické demo
Zdroj: clicklancashire.com

Celá ukážka vznikla v priebehu šiestich mesiacov. Vývojári chceli dokázať, že sú schopní vytvoriť zážitok, ktorý hráčom umožní prežiť filmové udalosti. Preto využili ako pomyselnú maketu situácie z trilógie Pán prsteňov. Menovite šlo o niekoľko stealth pasáží s Hobbitmi, súboj Gandalfa s Balrogom a Sarumanom, či akčná sekvencia za Aragorna na Amon Hen.

Video obsahuje pasáže priamo z prototypu, no treba mať na pamäti, že je stále rok 2008. Vizuálna stránka je preto značne zastaralá a neaktuálna, minimálne z pohľadu dnešných štandardov.

Jon ďalej vysvetľuje, že demoverzia bola nákladná a priznáva, že to štúdio tak trochu prehnalo. Levely boli dôsledne vytvorené a dokazovali, že by sa Traveller’s Tales zrejme nestratilo na poli akčnej hry s rôznorodou hrateľnosťou. Z dnešného hľadiska môžeme spomenúť, že mnohé nápady tvorcovia využili v Lego The Lord of the Rings adaptácii.

Jasné odmietnutie

Technologická demoverzia bola predstavená Guillermovi a Peterovi na Novom Zélande, pričom prvý zmienený autor nešetril chválou. Odpoveď, ktorú Traveller’s Tales dostali bola pozitívna, minimálne od hláv budúcich filmov.

Žiaľ, do situácie vstúpilo Warner Bros. (ktoré vlastní práva na počiny z tohto fantasy univerza). Zástupcovia chceli titul, ktorý neadaptuje filmové situácie, ale odohráva sa na ich pozadí. To sa Jonovi a jeho tímu nepozdávalo a miliónové demo upadlo do zabudnutia.

A čo sa stalo nakoniec? V roku 2012 prišlo Traveller’s Tales s Lego hrou Pána prsteňov. O dva roky neskôr vyšla Lego adaptácia dobrodružstiev mladého Bilba, avšak tá nebola nikdy dokončená. V kockovej podobe sme si mohli prežiť iba prvé dve snímky, keďže na očakávanú Bitku piatich armád nedošlo.

Je smutné, že Warner Bros. nedalo Jonovi šancu, nakoľko v súčasnosti by mohla ich tvorba pôsobiť rozmanitejšie. Dokonca je šanca, že by sa posunula úplne iným smerom, no to sa nedozvieme. Oficiálne nepomenovaná Hobbit hra preto zostáva minulosťou a ďalším zabudnutým herným príbehom, ktorý už nik neoživí.

Zahrali by ste si spomínané demo a myslíte, že by skutočne šlo o kvalitnú akčnú adventúru zo sveta filmového Hobbita? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vyšiel prvý trailer na piatu sériu seriálu Lucifer od Netflixu. Čo čaká atraktívneho diabla v ďalšej kapitole svojho života?

Seriál Lucifer na Netflixe Netflix zverejnil nový trailer na seriál Lucifer a odhalil tak, o čom bude piata séria. Čaká nás hneď niekoľko zvratov. Piata...

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 obsahuje toľko krvi, že schová aj Mortal Kombat

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 Počas tohto týždňa zverejnili herný tvorcovia z Flying Wild Hog iba niekoľkosekundovú ukážku ako teaser. Teraz, počas sobotňajšieho online...

iPhone 12 bude o drahší, ako sa očakávalo. Z akého dôvodu si priplatíme?

Už dlhšie je verejne známe, že nadchádzajúci vlajkový model iPhone 12 od Apple nebude vôbec lacnou záležitosťou. Spočiatku sme sa síce dozvedeli, že začínajúca...

Jedna z herečiek by mala nápad na scenár ku Kill Bill 3. Ako by mal vyzerať?

Kill Bill 3 podľa jednej z herečiek Kill Bill 3 je projekt, ktorý visí vo vzduchu už takmer dve dekády. Príbeh Beatrix Kiddo, ktorá bola...

Wolfman s Ryanom Goslingom našiel svojho režiséra. Ruku do diela pridá aj Blumhouse

Filmové štúdio Universal Pictures sa čoskoro pustí do nadchádzajúceho filmu Wolfman, v ktorom nechýba ani Ryan Gosling a do projektu sa po novom pridáva...