Apple Watch 6 by mali obsahovať Touch ID a ďalšie dlho očakávané funkcie na kontrolu zdravia

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Momentálne je na trhu dostupných veľa inteligentných hodiniek od rôznych výrobcov so širokou škálou užitočných funkcií. Hodinky Apple Watch 6 sa pomalým, ale istým krokom, chystajú zaradiť medzi nabitú konkurenciu.

Spoločnosť Apple nám už v minulosti priniesla niekoľko smart hodiniek, ktoré môžeme považovať za elegantné a šikovné, no aj pri nich stále nájdeme absenciu niektorých prelomových funkcií.

Apple Watch 6
Zdroj: appleinsider.com

Hodinky Apple Watch 6 a ich nové funkcie

Spomínaný patent zverejnila stránka Patently Apple a obsahuje veľký počet funkcií, ktoré budú dohliadať na náš zdravotný stav. Okrem toho budeme vidieť ovládanie gestami, o ktorom Apple hovoril ešte začiatkom roka 2019. Uvádzajú sa aj pohyby zápästia, ktoré by vedeli spustiť niektoré funkcie. Zatiaľ však netušíme, o aké skratky by sa malo jednať.

Apple Watch 6 by mali vo svojom vnútri zahŕňať aj špičkový bezpečnostný prvok, ktorý poznáme pod názvom Touch ID. Ten sa v iPhonoch a iPadoch vyskytuje už celé generácie a zaradiť ho aj do smart hodiniek znamená obrovský technologický posun. Povolenie tejto funkcie by pravdepodobne spôsobovalo, že hodinky budú pred zobrazením osobných údajov vyžadovať overenia odtlačkov prstov svojho majiteľa.

Apple Watch 6
Zdroj: idownloadblog.com

Monitorovanie kyslíka v krvi a iné zdravotné funkcie

Monitorovanie kyslíka v krvi, inak známe aj ako Sp02 alebo merač kyslíka, kontroluje hladinu kyslíka v krvnom obehu. Táto funkcia nie je žiadnym prekvapením pri smart hodinkách a majiteľ zariadenia tak vie jednoduchšie predvídať príznaky rôznych zdravotných problémov – bolesť hlavy, zvracanie, úzkosť, šedomodré sfarbenie pokožky, ťažkosti s rozprávaním a rôzne respiračné ochorenia.

Zaujímavosťou je aj prítomnosť špeciálneho algoritmu na rozoznanie toho, na ktorej ruke hodinky nosíte. Medzi ďalšie spomenuté funkcie patria aj lekárske výstrahy týkajúce sa napríklad užívania liekov, stravovacie alebo výživové poradenstvo a ďalšie údaje zobrazujúce stav ľudského zdravia.

Zatiaľ však nie je potvrdené, či sa skutočne takýchto smart hodiniek od Apple dočkáme. Predsa len, patenty hovoria vždy iba o tom, že daná spoločnosť vyššie spomínané funkcie testuje, ale či ich zahrnie do svojho produktu nevieme. Na viac informácií si preto musíme ešte nejaký ten čas počkať.

Čo hovoríte na nové funkcie, ktoré by mali zahŕňať nadchádzajúce Apple Watch 6? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: patentlyapple.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -