Hogwarts Legacy opäť hlási odklad. Verzia pre staršiu generáciu konzol príde o čosi neskôr

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Svet mágie a kúziel

Skraja terajšieho roka sme dostali fantastický RPG hit zasadený do svetoznámeho knižného i filmového prostreida. Hogwarts Legacy sa mimoriadne podarilo, avšak hlási odklad. Je to naozaj tak. Old-gen verzie sa ešte väčšmi oneskoria. Bude to však k úžitku? A kedy možno hru na starších platformách očakávať?

Titul z vývojového domova Avalanche Software a produkcie Warner Bros. Games oslávil nemalý úspech. Tvorcovia bravúrne využili potenciál značky a de facto z nej urobili Batman: Arkham hru ukotvenú v magických kulisách, ktoré sú srdciam mnohých z nás nadmieru blízke.

V rámci hrateľnosti síce nenatrafíte na nič nevídané alebo svetoborné, no kúzelnícky háv všetkému dodáva atraktívny šmrnc, ktorý je nadmieru unikátny. K tomu si môžete pripočítať pomerne pútavý príbeh, pričom ten je univerzálne zaujímavý pre mladého nadšenca ako aj pre staršieho hráča hľadajúceho kvalitný open world.

Hogwarts Legacy s ďalším odkladom

Vývoj titulu, ktorý bol dlhú dobu známy iba ako Harry Potter RPG, zrejme nikdy nebol jednoduchý. Nasvedčujú tomu primárne odklady súčasnej verzie pre aktuálne platformy a čudesné rozdelenie starých a nových konzol. Zabúdať pritom nesmieme ani na Nintendo Switch edíciu, kde je ale nad slnko jasné, že obdobne veľký titul na tejto hybridnej platforme nemôže bežať ideálne.

Každopádne, skúsme si zosumarizovať Hogwarts Legacy a každý jeden odklad, ktorým si akčný titul za tie roky prešiel. Pôvodne totiž mali všetky verzie doraziť v roku 2022, presnejšie na jeho úplnom konci. Fanúšikovia sa, logicky, potešili, keďže by šlo o nádherný vianočný darček. Koniec koncov, aj tradičný Harry Potter maratón si spájame buď s jeseňou alebo začiatkom kalendárneho obdobia.

Následne ale bolo oznámené, že titul vyjde až vo februári. Tak sa nakoniec i stalo, avšak s tým rozdielom, že old-gen mal doraziť v apríli terajšieho roka. Aktuálna generácia vyšla a ako sme zmienili vyššie, teší sa výborným recenziám, kde si azda najväčšiu kritiku vyslúžilo miestami krívajúce technické spracovanie. Napriek tomu ale šlo o obrovský úspech (kritický i komerčný), nakoľko sa celosvetovo predalo viac ako dvanásť miliónov kópií… v priebehu prvých dvoch týždňov od vypustenia do sveta.

Vlastníci starších konzol zákonite netrpezlivo čakali v dúfaní, že dostanú obdobne veľký hit a rovnako kvalitný titul. Teraz by ale mali do nejakej miery spozornieť. Ďalší odklad týchto verzií môže naznačovať isté problémy s optimalizáciou a ladením. Predsa len ide o veľkú hru s aktuálnym audiovizuálnym spracovaním, ktorá by mala adekvátne bežať na hardvéri, ktorý je viac ako dekádu starý. A to je nemalý oriešok, s ktorým vývojári z Avalanche Software nepochybne dennodenne bojujú.

trailer hogwarts legacy
Zdroj: nichegames.com

Iba k prospechu veci

Samotní autori prehlásili, že odklad má zaistiť, aby hráči na všetkých platformách dostali ten najlepší možný zážitok. Neprichádzali so sľubmi, že hra pôjde rovnako na všetkých konzolách a osobných počítačoch (to vlastne ani je možné). Evidentne si ale dali za úlohu doručiť kvalitný titul aj pre hráčov na Xbox One a PlayStation 4 zariadeniach.

Dúfajme preto, že sa nebude opakovať Cyberpunk 2077 incident, kde sa old-gen v podstate nedal hrať. A ak mám by úprimný, je na tejto konzole nehrateľný dodnes. Aký termín si autori stanovili teraz? Odklad nie je dlhý a Hogwarts Legacy by malo doraziť piateho mája 2023. Na záver ešte možno dodať, že Nintendo Switch verzia sa aktuálne nemení a podľa dostupných informácií vyjde dvadsiateho piateho júla 2023.

Čo hovoríte na ďalšie odloženie velebeného akčného RPG? Myslíte, že to projektu prospeje alebo vo vás doklad spôsobuje ešte väčšie obavy? Podeľte sa o svoje domnienky prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -