Obrovské hollywoodske filmy, ktoré sa prepadli pod zem a nikdy neboli vydané!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zrušené filmy z hollywoodskej produkcie

Hollywood je známy tým, že dokáže svoje filmy „vyhajpovať“ až do úplných nebies. Tieto filmy môžu mať obsadených hercov, napísaný scenár, prideleného režiséra a dokonca sa naň tešia aj diváci. Z ničoho nič však snímka zmizne z plánu premiér štúdia a film sa jednoducho prepadne pod zem. Potichu sa vyparia a my si uvedomíme, že si ten film už nikdy nepozrieme. Hollywoodske štúdia tak môžu konať z mnoho dôvodov, no skoro vždy ide predovšetkým o peniaze. Poďme sa teda pozrieť na 7 filmov, ktoré zmizli z povrchu zemského. V niektorých prípadoch je možno aj dobre, že tieto filmy nikdy nevznikli…

Dark Universe

Zdroj: nerdlist.com

Ani mená ako Tom Cruise, Johnny Depp alebo Angelina Jolie nedokázali zachrániť toto univerzum. Skončilo totižto skôr, ako vôbec začalo. Vlastne, prvý film sme videli – Išlo o tú nepodarenú Múmiu, ktorá navždy spečatila osud tohto univerza. Hollywood nám nasľuboval filmy ako Frankensteinova nevesta s Angelinou Jolie alebo Neviditelný muž s Johnny Deppom. Ničoho z toho sa však nedočkáme kvôli biednemu zárobku, ktorý dosiahla Múmia s Tomom Cruiseom. Nuž, štúdio Universal sa chcelo podobať Marvelu a vytvoriť vesmír, v ktorom budú žiť všetky slávne filmové monštrá. Najlepšie na tom všetkom je, že si ešte stihli spraviť spoločné fotografie…

Divergent: Ascendant

Filmová dvojica asi vidí "zárobky" filmu Allegiant
Zdroj: rollingstone.com

Harry Potter, Hry o život alebo Twilight sága. Čo spája tieto tri knižné a zároveň aj filmové série? No predsa úspech. Išlo o knižné bestsellery, ktoré sa dokázali udržať aj na filmovom plátne. Rovnakému úspechu sa však nemôže tešiť séria Divergencia, ktorá sa doteraz nedočkala poslednej filmovej časti. Prvé dva diely sa ešte dali prekusnúť a hodnotenia nelietali až tak nízko. Potom sa však štúdio rozhodlo, že poslednú knihu rozdelí na dva filmy (rovnako ako pri troch vyššie spomenutých sériach). Toto stálo sériu život. Film Divergent: Allegiant bol neuveriteľným prepadákom, takže jeho druhá časť nikdy nevznikla. Mala sa teda produkovať do televízie, no projekt sa zasekol v limbe.

Svetová vojna Z 2

Zdroj: screengeek.net

Rok 2013 nám priniesol celkom solídny post-apokalyptický film zo sveta zombíkov. V hlavnej úlohe filmu Svetová vojna Z sa ukázal Brad Pitt a išlo o pomerne úspešný projekt. Jeho najväčším problémom však boli neuveriteľne obrovské pretáčky, ktoré zmenili tretiu tretinu filmu na nepoznanie. Dvere pre pokračovanie však ostali otvorené. Druhú časť sa snažia natočiť už dlhé roky, no stále nič. Naposledy sa film posunul tým spôsobom, že dostal režiséra. O pokračovanie sa teda postará David Fincher, ktorý by sa s projektom mohol konečne niekam posunúť. Samotné natáčanie je však stále v nedohľadne a my dúfame, že film niekedy vôbec uvidíme…

Terminator Genisys 2

Zdroj: hdwallpapers.in

Arnold Schwarzenegger je späť. Tentokrát však vo filme, ktorý sa nedočkal zrovna očakávaného úspechu. Nedopomohli tomu ani mená ako Emilia Clarke alebo Matt Smith. Film Terminator Genisys mal totižto odštartovať úplne novú trilógiu, kedže jeho príbeh ostal patrične otvorený. Žiadna trilógia sa však konať nebude. V Amerike sa filmu skoro vôbec nedarilo a tak sa od série Genisys odstúpilo. Namiesto toho uvidíme film Terminator 6, ktorý sa práve v týchto chvíľach natáča. Do filmu bol obsadený napríklad aj Gabriel Luna, ktorého môžete poznať ako Ghost Ridera zo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.! Na plátne sa však opäť ukáže aj Linda Hamilton ako Sarah Connor!

Fantastic Four 2

fantastic-four-2015-trailer_0
Zdroj: syfy.com

Existovali časy, kedy Marvel bankrotoval a musel tak predať svojich najznámejších hrdinov. Spider-Man poputoval ku Sony, zatiaľ čo X-Men a Fantastic Four išli ku Foxu. Každopádne, tituly ako Spider-Man a X-Men si aj v novom domove dokázali vydobyť kvalitné a obľúbené filmové série. Horšie na tom bola Fantastická Štvorka, ktorá sa z celkového hľadiska nedočkala ani jedného dobrého filmu. Prvé dva boli kriticky pod priemerom a tak v roku 2015 vznikol reboot. Ten dopadol ešte horšie, išlo o úplnú katastrofu. Fox bol aj tak presvedčený o pokračovaní, no našťastie sa tak dodnes nestalo. A snáď sa tak ani nestane. Dúfame, že v rukách Disney to dopadne inak…

Sinister Six

Sinister_Six
Zdroj: marvelcomicsfanon.wikia.com

Neukameňujte ma – Som fanúšikom filmovej série The Amazing Spider-Man a taktiež mám rád Andrewa Garfielda ako Petera Parkera. Každopádne, štúdio Sony chcelo ako súčasťou tejto série natočiť film, v ktorom by spojili 6 najikonickejších záporákov pavúčieho muža. Tento príbeh dokonca načala aj samotná potitulková scéna filmu The Amazing Spider-Man 2! Bohužiaľ, druhý Amazing Spider-Man v kinách moc neuspel a tak sa od filmu upustilo. Sony tak prepožičal Spider-Mana do MCU, aby mohol stáť po boku postáv akými sú Iron Man, Captain America alebo Thor. Sony však od spin-off filmov neupustil, kedže už tento rok uvidíme Venoma, a ďalšie filmy sú plánované.

Uncharted

zdroj: twitter.com

O filmových adaptáciach hier sme sa rozpisovali už mnohokrát. Vždy sme sa však zhodli na tom, že to ešte nikdy nedopadlo dobre. Či už Assassin’s Creed, Warcraft alebo nový Tomb Raider. Nový nádych tomuto žánru filmov by však mohol priniesť príbeh Uncharted, ktorý by mohol pracovať podobne ako Indiana Jones. Štúdio Sony pripravuje tento film už neuveriteľne dlhú dobu a strieda sa pri ňom problém za problémom. Režiséri sa menia ako na bežiacom páse no nám je stále prisľubované, že snímku uvidíme. Naposledy sme sa dozvedeli, že mladú verziu hlavnej postavy stvárni Tom Holland, teda terajší Spider-Man. Tak čo myslíte, ľahne film poplom už úplne?

Chceli by ste v budúcnosti ďalšiu časť tohto článku a dozvedieť sa tak, aké filmy sa nikdy nenatočili? Dajte nám vedieť do komentárov!

ZDROJlooper

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -