Honda prichádza s niekoľkými novinkami. Accord len v automate alebo Civic bez kupé?

Nenechajte si ujsť

Honda prichádza s niekoľkými novinkami na rok 2021. Nejde však o žiadne veľké pozitívne prekvapenia, skôr o obmedzenia vo výrobe. Podľa portálu Cars sa od budúceho roka prestane výroba mestského auta Hondy Jazz, Accord budeme môcť kúpiť len s automatickou prevodovkou a Civic už len ako sedan alebo hatchback.

Malé, úsporné mestské autíčko končí

Honda Jazz, inak známa aj pod názvom Honda Fix, je malé mestské autíčko, ktoré sa vyrábalo aj ako hybrid. Už dlhodobo mala zlý predaj a ten sa odzrkadlil aj na výrobe novšej verzie 2020. Tá totižto nebola predstavená pre americký trh. To, či výroba naozaj skončí len v Spojených štátoch, alebo aj v Európe, zatiaľ nevieme s určitosťou povedať.

Honda prichádza s niekoľkými novinkami
Zdroj: autoexpress.co.uk

Zmeny sa týkajú aj Hondy Civic

Honda Civic, najznámejšie auto japonskej automobilky, ktoré si získalo srdce miliónov ľudí. Aj tá však prejde miernou zmenou. Už od budúceho roku ju zrejme nenájdeme vo verzii kupé. Dostupné budú len sedany a hatchbacky. Čo môže za túto zmenu? Ako to už často býva, znížené predaje. Do roku 2016 tvorili v Amerike kupéčka 16% z predaja pri Civicu, dnes už je to len 6%.

Accord si už zakúpime len s automatickou prevodovkou

Accordy už dlhšiu dobu patria medzi autá, ktoré sa nekupujú na vybláznenie. A v Amerike už určite nie. Preto nie je prekvapením, že sa prestanú predávať s manuálnou prevodovkou. Dokonca sa už prestali vyrábať. A to v decembri minulého roka. Samozrejme, opäť za to môžu tržby. Manuálne verzie Accordu tvorili totižto len 1% z predaja, čiže zvyšných 99% automobilov na amerických cestách sú s automatickou prevodovkou.

Honda prichádza s niekoľkými novinkami
Zdroj: caranddriver.com

Manuálne prevodovky však pri Honde ako automobilke samotnej nekončia. Stále ich zakúpime minimálne pri Civicách. Honda je dokonca najväčší predajca áut s manuálnymi prevodovkami v Amerike. My len dúfame, že tieto zmeny nezachytia aj Európu a budeme si môcť užívať ako Hondu Jazz, tak aj Accord s manuálom.

Honda prichádza s niekoľkými novinkami, ktoré môžu automobilke pomôcť, ale aj odradiť zákazníkov, ako ste na tom vy? vadia vám tieto zmeny?

Zdroj: cars.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -