Honor X10 je najlacnejší 5G smartfón s trojitým fotoaparátom. Svojimi funkciami vás očarí

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V júli 2019 nám Honor predstavil dva nové smartfóny 9X a 9X Pro. No nestihol ubehnúť ani jeden rok a čínsky technologický gigant si do zbierky pripísal ďalší nový kúsok. Honor X10 sľubuje kvalitu a svojou nízkou cenou vás prekvapí.

Ako je tomu už známe, v Číne sa výrobcovia predbiehajú v tom, kto na trh prinesie lepší model. Aj preto sa značka patriaca pod Huawei rozhodla inovovať a na svetlo sveta priniesli smartfón s mnohými inováciami a podporou 5G. Čo všetko o ňom vieme?

Smartfón Honor X10 ponúka väčší displej, väčšiu batériu a ešte viac potešenia

Honor X10
Zdroj: gearbest.com

Honor X10 sa zaradí do kategórie sklenených smartfónov, čo môže pôsobiť zle a nebezpečne. Predsa len, šmykľavý povrch na zadnej strane nemusí znamenať nič dobré a váš smartfón s 6,63-palcovým LCD displejom bez zárezov môže v sekunde skončiť na podlahe. Pochváliť sa však môže s podporou lepšej obnovovacej frekvencie 90 Hz a frekvenciou dotyku na úrovni až 180 Hz.

Zariadenie poháňa čipová sústava Kirin 820, ktorá dokáže podporovať až 8 5G pásiem – n1, n38, n41, n77, n78, n79, n80 a n84. V hovorovej reči to znamená, že sťahovanie môže dosiahnuť rýchlosť až 1003 Mb/s. Honor X10 je totiž okrem iného vybavený aj technológiou SUL (Huawei Super Uplink), ktorá zvyšuje rýchlosť sieťového rozhrania o 412 %.

Energiu bude smartfón čerpať z 4 300 mAh batérie, ktorá podporuje rýchle 22,5 W nabíjanie. Nechýba ani operačný systém Android 10 prispôsobený najnovšej verzii Magic UL 3.1.

Vysúvacia 40 Mpx kamera a pokročilá technológia

Honor X10
Zdroj: gsmarena.com

Novinka je obdarená vysúvacím fotoaparátom s rozlíšením 16 Mpx. Celá sústava foto senzorov je situovaná v ľavom hornom rohu a nájdeme v nej taktiež aj 40 Mpx RYYB senzor od Sony. Hlavný snímač je sprevádzaný ultra-širokým záberom s rozlíšením 8 Mpx a pomocnou šošovkou s rozlíšením 2 Mpx.

Pre zaujímavosť, RYYB senzor dokáže zachytiť viac svetla, čo vedie k jasnejším fotografiám pri slabom osvetlení. Okrem iného nechýba ani schopnosť tvorby nočných fotografií a rýchle automatické zaostrovanie. Snímanie videa je podporované v 4K UHD a slow-motion nahrávanie beží s rýchlosťou až 960 fps.

Samozrejmosťou je aj snímač odtlačkov prstov, vďaka ktorému odomknete vaše zariadenie za 0,3 sekundy. A ako tomu je pri modeloch Honor známe, nechýba ani DUAL SIM a USB-C. Do zariadenia si budete môcť pripojiť taktiež aj slúchadlá (3,5 mm jack), avšak v dnešnej modernej dobe je priaznivejšie využiť bezdrôtové slúchadlá – smartfón zahŕňa Bluetooth 5.1.

Cena a rôznorodosť vo farbách

Honor X10
Zdroj: huaweicentral.com

Výrobca si pre nás pripravil hneď niekoľko modelov v rôznom farebnom prevedení – speed black, light speed silver, racing blue a burning power orange. Pri zakúpení smart zariadenia vám do krabice pribalia aj prispôsobené špeciálne puzdro.

Cena zariadenia zatiaľ nie je známa v eurách, avšak poznáme tri rôzne varianty. 6 GB RAM s 64 GB úložiskom stojí 1 889 juanov (240 eur), 6 GB RAM s 128 GB úložiskom stojí 2 199 juanov (290 eur) a najlepší variant obsahujúci 8 GB RAM s 128 GB úložiskom sa dá kúpiť za 2 399 juanov (310 eur).

Honor X10 5G bol predstavený ešte len dnes (20. máj 2020) a prvý predaj v Číne bude spustený už 26. mája. Či sa smartfón ocitne aj u slovenských predajcov zatiaľ netušíme, ale podľa všetkého si ho u nás budeme môcť zakúpiť, ako vždy, do pár mesiacov od uvedenia na trh.

Čo hovoríte na najnovší Honor X10, ktorý svojím pomerom kvalita-cena zaujme naozaj každého? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: gsmarena.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -