Nenávistné prejavy ho môžu stáť všetko. Konkurent seriálu The Last of Us má vážny problém

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zrušia nakoniec očakávaný herný seriál?

Už dva roky vieme o tom, že sa chystá seriál podľa populárnej videohry Horizon Zero Dawn. Teraz však hrozí, že ho nikdy neuvidíme. Človek, ktorý ho mal tvoriť – Steve Blackman – čelí závažným obvineniam, ako zistil magazín Rolling Stone. V jeho súvislosti sa hovorí o diskriminácii a toxickom a manipulatívnom správaní. Ako to ovplyvní budúcnosť projektu?

Horizon je hrou, ktorá sa na konzoly PlayStation dostala ešte v roku 2017, získala aj ocenenie Hra roka. Príbeh nás zavádza do 31. storočia, kde sa ľudstvo po apokalypse vrátilo ku kmeňovému usporiadaniu. Sledujeme hrdinku Alloy, ktorá odkrýva čriepky z minulosti a jej pôvode, pričom musí čeliť nielen súperiacim kmeňom, ale aj mechanickým monštrám, ktoré obývajú planétu.

horizon zero dawn
Zdroj: Steam

Pracoval na ňom tvorca Umbrella Academy

Prvýraz sa začalo o seriáli hovoriť ešte v roku 2022. Vtedajšie dohady (ktoré naštartoval novinár Jeff Grubb) hovorili o tom, že seriál by sa mal odohrávať ešte pred udalosťami hry. Podľa nich mal dostať názov Horizon 2074, túto informáciu však Netflix poprel počas leta daného roku.

V auguste 2022 oznámili aj tvorcu seriálu. Bol ním Blackman, ktorého môžeme poznať ako autora iného z populárnych projektov služby – The Umbrella Academy (ktoré bude budúci mesiac ukončené štvrtou sériou). So službou uzavrel niekoľkoročnú dohodu, okrem adaptácie hry od Sony pracoval aj na sci-fi s názvom Orbital.

Teraz čelí viacerým obvineniam

Novinárke menom Cheyenne Roundtree sa podarilo vyhrabať poriadnu informáciu. V článku pre Rolling Stones reportuje vyjadrenia 12 členov štábu, ktoré hovoria o neprimeranom správaní Blackmana na pracovisku a takpovediac šikane.

Všetko začalo jednou z členiek štábu, ktorá oznámila odchod na materskú dovolenku. Na jej adresu začal mať neprimerané komentáre a obviňoval ju zo straty veľkej časti rozpočtu.

Ukázalo sa, že nejde o ojedinelý prípad, aj ďalších 11 kolegov sa vyjadrilo, že v nich Blackman vyvolával strach, mal sexistické narážky a pravidelne vystupoval s homofóbnymi či transfóbnymi rečami. Jedného z členov chcel za jeho orientáciu dokonca vyraziť s komentárom, že si nájde „lepšieho scenáristu“.

Autor a jeho zástupcovia vinu popierajú

Roundtree na svojom Twitteri (X) zverejnila, že seriál Horizon Zero Dawn aj seriál Orbital boli z tohto dôvodu zrušené. Vyjadrenie však medzitým stihlo prísť aj od zástupcov a hovorcov tohto tvorcu. Ako informoval portál Collider, vyjadrenie z ich strany znie takto:

„Steve Blackman má dlhý, pretrvávajúci a blízky pracovný vzťah s Netflixom, má podpísanú dohodu na viacero rokov. Pracuje na nových projektoch rovnako ako na spustení štvrtej série Umbrella Academy. Je absurdné a nezodpovedné iba naznačiť, že by mohli mať tieto falošné obvinenia dopad na tieto projekty, dokonca rok po štrajkoch scenáristov a hercov, kedy sa viac a viac projektov ruší.“

Osud seriálu zostáva nejasný

Blackman poskytol iba krátke, dvojslovné vyjadrenia. Obvinenia označil za „absolútne nepravdivé“ a „úplne absurdné“. Otázkou tak zostáva, ako sa k veci vyjadrí samotný Netflix. Nasledujúce dni nás teda čaká odhalenie o tom, či vôbec uvidíme seriál Horizon a či bude stále za ním stáť rovnaký autor.

Myslíte si, že sú obvinenia, ktorým Blackman čelí skutočné alebo ako tvrdí on, nepravdivé? Aký si myslíte, že to bude mať dopad na seriály? Hrozí, že by boli zrušené alebo pri Horizone vymenia tvorcu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: rollingstone.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -