Horizon Zero Dawn na PC konečne dostáva dátum vydania. Tento deň si zapíšte do kalendárov

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Horizon Zero Dawn dostal dátum vydania

Približne pred dvoma mesiacmi sme vám v našom článku priniesli informáciu o tom, že dlhoročná PlayStation exkluzivita Horizon Zero Dawn prichádza na PC. Okolo hry bolo následne dlhé ticho, no Sony konečne oznámilo dátum vydania.

Jedna z najlepších a najoriginálnejších hier od japonského giganta príde na PC už 7. augusta 2020, čiže o mesiac. Žiadne veľkolepé oznámenie sa však nekonalo a port titulu vychádza celkom v tichosti. Jediné, čo sme dostali, je trailer, ktorý ukazuje vylepšenia oproti konzolovej verzii.

Široká škála vylepšení

Hra tak bude vzhľadom na obrovský rozdiel vo výkone celkom logicky lepšia, než na PlayStation 4. Hráči sa napríklad dočkajú podpory širokých monitorov (čo sa pôvodne ani nemalo konať), odomknutého framerate, lepšieho osvetlenia, možnosti nastavenia grafiky či zvuku, vylepšených odleskov, dynamickejších rastlín, možnosti benchmarku a množstva ďalších vylepšení.

Horizon Zero Dawn tak zatiaľ vyzerá na veľmi kvalitný port. Uvidíme ale, ako sa bude hra správať v skutočnosti. Minulosť nám totiž viackrát ukázala, že portovanie hier z konzoly na počítače je náročné a väčšinou na to doplatí optimalizácia.

Kompletná edícia na Epicu aj na Steame

Viacerí možno očakávali minimálne časovú Epic exkluzivitu, no nič také sa nakoniec nekoná. Sony si zvolilo veľmi sympatický prístup a ich titul tak vyjde na Epic Games Store aj populárny Steam naraz, za cenu 49,99 dolárov. Za trojročnú hru je to celkom dosť.

Hráči sa ale dočkajú kompletnej edície, čiže aj DLC s názvom Frozen Wilds, ktorá vás taktiež zabaví na niekoľko hodín. Ak si to všetko dáme dokopy, cena nie je až taká prestrelená. Čo si o tom myslíte?

Úlohou titulu bude zrejme nalákať aj majiteľov PC ku kúpe pripravovanej konzoly PlayStation 5, kde vyjde pokračovanie s názvom Horizon Forbidden West. Vydanie ďalších exkluzívnych klenotov na iné platformy sa tak zrejme nebude konať, no človek nikdy nevie.

Zahráte si Horizon Zero Dawn na PC? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -