PlayStation hra Horizon Zero Dawn prichádza na PC. Kedy sa jej dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Jedna z najúspešnejších a najlepšie vyzerajúcich PlayStation 4 exkluzivít prichádza na PC. Príchod Horizon Zero Dawn oznámil priamo Hermen Hulst, šéf Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios v rozhovore pre portál Playstation Blog.

Sony zmenilo svoju stratégiu

Ďalšie informácie sa od Guerrilla, presnejšie od nových vedúcich štúdia, dozviete už čoskoro,“ povedal Hulst. Guerrilla je dvorné štúdio Sony, ktoré stojí za touto skvelou hrou, ale napríklad aj za sériou Killzone. Podľa Hulsta príde hra niekedy v lete, no presnejší dátum zatiaľ neprezradil. Potvrdil tak dohady, ktoré kolovali internetom už od minulého roka.

Hra pôvodne vyšla vo februári 2017 exkluzívne na systém PlayStation 4. V tej dobe nikto ani len nečakal jej príchod na PC. Pôjde tak o historicky prvý titul, na ktorý vlastní Sony všetky práva, a aj napriek tomu vyjde na inú platformu. Niektorí by mohli oponovať, že na PC predsa vychádza aj Death Stranding. Ten je však od nezávislého štúdia Kojima Productions a Sony malo len časovú exkluzivitu.

horizon zero dawn aloy
Zdroj: noisypixel.net

Zaujímavosťou ale je, že spomínaný Death Stranding beží na tom istom engine ako Horizon Zero Dawn. Decima engine je tak zrejme viac než vhodný na PC portovanie. Ide navyše o veľmi pôsobivý a kvalitný engine.

Myslím, že je veľmi dôležité zostať otvorený novým možnostiam ako predstaviť Playstation novému publiku a možno im ukázať, o čo prichádzajú,“ povedal Hulst. Ďalej však dodal, že vydanie Horizonu na PC teraz neznamená príchod všetkých PS4 exkluzivít na túto platformu. Ide tak len zrejme o spôsob, ako nalákať nových ľudí na prichádzajúcu konzolu PlayStation 5, kde sa už šepká o vydaní Horizon Zero Dawn 2.

Príbeh lovkyne Aloy

Hra je situovaná do vzdialenej budúcnosti, kde sledujeme príbeh mladej lovkyne Aloy. Svet ovládajú robotické dinosaury a ľudia sú rozdelení na kmene. V tom svojom je však Aloy nechcená a všetci ňou opovrhujú kvôli jej pôvodu, o ktorom ale nič netuší. Práve ten sa bude snažiť odhaliť a zistiť tak, kto vlastne je. Titul bol prijatý veľmi pozitívne ako medzi používateľmi, tak aj recenzentmi.

Neskôr do hry prišlo DLC s názvom The Frozen Wilds, ktoré hráčov zavedie do zasnežených končín krásnej krajiny. DLC vyjde rovno aj so základným titulom v GOTY edícii.

Titul už má aj vlastnú stránku na Steame, ktorá potvrdila kompletnú edíciu. Zatiaľ však nemáme žiadne informácie o cene či požiadavkách. Stránka ale obsahuje jeden screenshot zrejme z PC verzie, ktorý má ultraširoké rozlíšenie 21:9, čo naznačuje podporu takýchto monitorov.

Niektorí to znášajú veľmi zle

Niektorí skalní fanúšikovia PS4 exkluzivít sa nevedia vyrovnať s tým, že ich obľúbená hra vyjde na PC, a že si ju zahrá viac ľudí. Stratili tak pocit akejsi nadradenosti. Hovoria o zrade zo strany Sony a nevedia to pochopiť. Tento fanúšik na Twitteri ukázal, ako zničil svoju izbu po tom, čo sa dozvedel túto novú informáciu:

A čo vy? Tešíte sa z príchodu Horizon Zero Dawn na PC alebo by ste boli radšej, ak by titul zostal exkluzívny? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: polygon.com, forbes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -