Sony oznámilo pokračovanie hry Horizon Zero Dawn. Aloy sa v ňom vydá na západ

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Najčítanejšie za 7 dní

Pokračovanie Horizon Zero Dawn je tu

Aloy sa bude snažiť zachrániť svet v hre Horizon Forbidden West. Tá vyjde na PlayStation 5, no dátum vydania ešte nepoznáme. Ide o pokračovanie úspešného Horizon Zero Dawn.

Horizon Forbidden West oznámilo Sony na svojej veľkolepej, niekoľkokrát odloženej konferencii. Prvý diel vyšiel ešte v roku 2017 pod záštitou štúdia Guerilla Games. Následne sa pridal k najpredávanejším PS4 exkluzivitám. Pokračovanie si zahráme na systéme PlayStation 5, zatiaľ čo jednotku v najbližších týždňoch očakávame na PC. Tá zrejme bude mať za úlohu nalákať čo najviac hráčov.

Nové zvieratá

Aloy a jej spoločník Sylens sa v pokračovaní vydajú na západ a budú objavovať nové územia v postapokalyptickej Amerike, ktorú ovládajú robotické zvieratá. Pravdou však je, že už prvá hra sa odohrávala na západe, respektíve na území Utahu a Colorada. Teraz sa tak zrejme vydáme až k Pacifickému pobrežiu.

V traileri sme dokonca mohli vidieť Aloy plávať. Podvodný svet vyzeral nádherne. Takisto sa nám ukázali aj nové robotické zvieratá, ako napríklad diviaky, korytnačky, či slony. Celé to samozrejme bežalo na PS5.

Horizon Forbidden West
Zdroj: theverge.com

Hra nadväzuje na prvý diel

Prvý diel nám rozpráva príbeh Aloy. Je to mladá žena na hranici dospelosti, ktorá ujde zo svojej dediny, aby našla tých, čo zaútočili na jej kmeň a pokúsili sa ju zabiť. Hra sa odohráva v 31. storočí vo svete, ktorý ovládajú obrovské robotické zvieratá a človek už viac nie je pánom.

Portál Video Game Chronicle dokonca uverejnil informáciu, že Sony má s touto značkou veľké plány a plánuje trilógiu. Horizon Forbidden West by tak bola druhou hrou v poradí. Otázne ale je, či trojka vyjde taktiež na PlayStation 5.

Bohužiaľ, trailer nám neponúkol žiadny dátum vydania. Musíme si tak ešte počkať. Konzola PlayStation 5 však vyjde ešte tento rok, niekedy na jeseň.

Tešíte sa na pokračovanie Horizon Zero Dawn? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -