Je to oficiálne, dočkáme sa štvrtého pokračovania Evil Dead. Kto bude film režírovať?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Horor Evil Dead 4 je za rohom

Je až neuveriteľné, že po 39 rokoch je hororová séria Evil Dead stále živá. Po pôvodnej trilógii plnej démonov, humoru a praktických gore efektov prišiel dokonca aj seriál, ktorý sa niesol v jej duchu. Seriál Ash vs. Evil Dead bol hitom, ktorý dokázal, že ľudia stále radi sledujú, ako Bruce Campbell porciuje démonov motorovou pílou. A aj to je jeden z dôvodov, prečo nás čaká ďalší horor, a teda ďalšie filmové pokračovanie v podobe Evil Dead 4.

Sám Bruce Campbell túto informáciu oficiálne potvrdil pre portál Empire. Štvrté pokračovanie tejto ikonickej hororovej série bude niesť názov Evil Dead Now. O réžiu sa postará Lee Cronin, ktorý má za sebou kvalitný horor The Hole In The Ground. Cronin bol na post režiséra vybraný samotným Samom Raimim, tvorcom pôvodnej trilógie.

Evil Dead
Zdroj: syfy.com

Campbell sa pre Empire vyjadril nasledovne:

„Nedávno sme volali s Lee Croninom, ktorý napíše a zrežíruje nový Evil Dead. Bude sa volať Evil Dead Now. Sam vybral Leeho najmä kvôli výbornému filmu, ktorý nedávno natočil, volal sa The Hole In The Ground. Na filme začneme pracovať hneď, ako to bude možné.“

Ash Williams je na zaslúženom dôchodku

A aj keď to vyzerá tak, že Campbell sa ako Ash Williams v Evil Dead 4 vráti, opak je pravdou. Campbell tentokrát prenechá motorovú pílu niekomu inému. Zdôvodnil to takto:

„V tejto fáze série Evil Dead, si bude musieť Lee Cronin poradiť sám. Čo je len dobré. A pre mňa veľmi oslobodzujúce. Môžeme očakávať nových hrdinov a hrdinky. Toto pokračovanie bude dynamické. Chceme udržať túto sériu relevantnú. Čo ale môžete očakávať je dodržanie tradície v tom, že hrdinovia a hrdinky budú opäť obyčajní ľudia v neobyčajnej situácii. V tom chceme určite pokračovať.“

Evil Dead
Zdroj: wordpress.com

Kto by povedal, že táto kedysi malá kultová hororová séria pretrvá až dodnes. V 80. a 90. rokoch asi nikto. V roku 1981, kedy vznikol prvý diel, bol prekvapujúci už len fakt, že dostal pokračovanie. Evil Dead 2 je jednou z najlepších, ak nie dokonca najlepšou hororovou komédiou. Tretie pokračovanie Army of Darkness ukázalo, že Evil Dead môže byť niečim viac. A podarený remake z roku 2013 režiséra Fedeho Alvareza zas ukázal, že sa séria zaobíde aj bez humoru. Dúfame, že Evil Dead Now prinesie na túto tému opäť nový pohľad.

Ste fanúšikmi tejto série a tešíte sa na Evil Dead 4? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -