Ako veľmi divákov oslovilo pokračovanie kultovej hororovej série? | boxOFFICE#43

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sviatok celosvetovo chápaný ako oslava filmového žánru horor už je konečne tu. Samozrejme, vzhľadom na súčasné obdobie diváci a nadšenci tohto typu snímok očakávajú, že na nich v kine čakajú vhodné počiny, ktoré ich poriadne vystrašia. Tešiť sa tento týždeň môžeme z návratu ikonickej filmovej série. Dlho očakávané pokračovanie má však aj okrem strašenia cieľ iný – tým je zarobiť si pekný balík peňazí. Podarilo sa teda pokračovaniu kultovej série Saw dosiahnuť aspoň jedného z týchto účelov? Alebo príbehy divákov už omrzeli a svoje peniaze investovali radšej do inej filmovej novinky? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Jigsaw boxoffice

Na prvom mieste je film Jigsaw s 16,2 miliónmi počas prvých troch dní. Najnovšie pokračovanie známej série Saw, na ktoré sme si počkali sedem rokov, z hľadiska tržieb mierne prekonalo očakávania. Celkovo sa však filmu veľmi nedarí. Tento debut je druhým najnižším z celej obsiahlej série, pričom prekonal len Saw VI z roku 2009. Na vine sú prevažne negatívne recenzie, pričom už aj výhoda obdobia hororu sa o chvíľu vytratí. Našťastie pre štúdio Lionsgate však nový Jigsaw stál iba 10 miliónov, pričom vďaka celosvetovému trhu už je ziskový.

Druhé miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, snímke Boo 2! A Madea Halloween s 10 miliónmi počas druhého víkendu. Komediálne pokračovanie Tylera Perryho s hrôzostrašnými recenziami pocítilo pokles takmer 53%, pričom na domácej pôde si doteraz film zarobil 35,5 miliónov dolárov.

Na treťom mieste sa usadil film Geostorm s 5,6 miliónmi. Katastrofická snímka s katastrofálnymi ohlasmi si doteraz v USA zarobila len 23,5 miliónov, pričom produkčný rozpočet činil až 120 miliónov dolárov. Očividne však film oslovil celosvetový trh, celkovo si totižto stihol zarobiť už 136,9 miliónov.

Zdroj: vidio.com

Štvrtým na zozname je film Všetko najhoršie. Najnovší hit štúdia Blumhouse si počas tretieho víkendu zarobil 5 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 68,5 miliónov. Produkčný rozpočet pritom činil len 4,8 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Blade Runner 2049. Kriticky ospevované sci-fi pokračovanie Denisa Villeneuvea si počas víkendu zarobilo len 3,9 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšilo na 223,3 miliónov dolárov. Vzhľadom na to, že mnohí film opisujú ako to najlepšie, čoho sme sa tento rok dočkali, sú tržby smutne nízke.

Päť ďalších

Šiestym filmom je nový vojnový počin s názvom Thank You For Your Service, ktorý si zarobil 3,7 miliónov. Od kritikov obdržal vcelku pozitívne recenzie, širokú verejnosť však zaujať nedokázal.

Filmom číslo sedem je Only the Brave s 3,4 miliónmi počas druhého víkendu. Dráma si na domácej pôde doteraz zarobila už 11,9 miliónov dolárov.

Zdroj: freep.com

Na ôsmom mieste je The Foreigner s 3,2 miliónmi. Najnovší počin Jackieho Chana tým svoj celosvetový zárobok navýšil na 117,2 miliónov dolárov.

Deviate miesto obsadil najnovší režisérsky pokus Georgea Clooneyho s názvom Suburbicon, ktorý si počas prvých troch dní zarobil len 2,8 miliónov. Aj napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu bol film odsúdený za chaotický a neuvedomelý príbeh. Matt Damon je síce celosvetovo známy, no ani on nie je imúnny nepriaznivým ohlasom.

Posledným na zozname je počin TO s 2,4 miliónmi počas neuveriteľného ôsmeho víkendu. Hororový hit si doteraz na celosvetovom trhu zarobil už neuveriteľných 666,6 miliónov dolárov.

  1. $16,250,000   Jigsaw
  2. $10,000,000   Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween
  3. $5,675,000     Geostorm
  4. $5,099,000     Happy Death Day
  5. $3,965,000     Blade Runner 2049
  6. $3,702,000     Thank You for Your Service (2017)
  7. $3,450,000     Only The Brave
  8. $3,210,000     The Foreigner
  9. $2,800,000     Suburbicon
  10. $2,465,000     It

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -