„Najstrašidelnejší film dekády“. Nicolas Cage vraždí v horore so 100 % hodnotením

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor Longlegs opisujú ako najstrašidelnejší film dekády

Kedy naposledy ste videli horor, ktorý vás skutočne vyľakal a tuhla vám z neho krv
v žilách? Pre nás je to už dlhý čas, novinka Longlegs to však môže zmeniť – a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vzniká pod hlavičkou produkčnej spoločnosti NEON, ktorá nás pravidelne zásobuje kvalitnými snímkami. Z hororového žánru menovite Infinity Pool, Possessor či víťazom Zlatej palmy v Cannes, Titán.

Režijne za filmom stojí Oz Perkins, ktorého meno vám nemusí nič hovoriť. Častejšie ho vnímame ako herca, spoza kamery však skúsenosti v žánri už má. Pre Netflix nakrútil horor I Am the Pretty Thing That Lives in the House a následne priniesol hororovú zápletku pre klasickú rozprávku, Marienka a Janko: Les hrôzy.

Jeho novinka Longlegs divákov zaujala už atypickým štýlom marketingovej komunikácie, keď na oficiálnom YouTube NEON Rated začali vychádzať krátke, kryptické videá. Postupne sme začali získavať viac informácií ohľadom príbehu a hereckého obsadenia.

Film sleduje postavu herečky Maiky Monroe (Neutečieš), čerstvej agentky FBI menom Lee Harker, ktorá je pridelená k nevyriešenému prípadu sériového vraha. Toho stvárni hviezdny Nicolas Cage, ktorého ukážky či plagáty takmer úplne vynechávajú. Práve vďaka tomu môžeme pozadie vraha odkrývať spolu s hlavnou protagonistkou.

Longlegs má byť návratom ku klasickým hollywoodskym psychologickým trilerom z 90. rokov na štýl Mlčania jahniat. To naznačuje aj jeho príbehová synopsa: „Ako prípad naberá na obrátkach a odhaľuje dôkazy o okultizme, Lee Harker objaví osobné spojenie s nemilosrdným vrahom a musí pretekať s časom, aby ho zastavila skôr, ako si vyžiada životy ďalšej nevinnej rodiny,“.

Reakcie kritikov hovoria jednohlasne

Prvé premietania neunikli očiam kritikov, ktorí sa zhodli na jednotnom názore. Za všetko hovorí ich hodnotenie na serveri Rotten Tomatoes, kde z deviatich recenzií svieti bezchybných 100 %. Tiež sa o Longlegs hovorí ako o „najstrašidelnejšom filme dekády“.

Flickering Myth vo videu hovorí: „Čistý hororový zážitok, na ktorý sme čakali. Je to jednoducho najstrašidelnejší film desaťročia,“.

Hororový server Bloody Disgusting v recenzii píše: „Longlegs sa vám dostane pod kožu a zostane tam, tak dôkladne vás ponorí do odpudzujúcej, nepríjemnej povahy zla,“.

Web Fresh Fiction film prirovnáva k zážitku z pekla: „Je to, ako keby šialený filmový festival Oza Perkinsa vytvoril v pekle sám Satan, ktorý ho priniesol ako artefakt do nášho sveta vo forme daru,“.

Do amerických kín film dorazí už budúci mesiac, 12. júla 2024. Bohužiaľ, premiéru v slovenských kinách zatiaľ neoznámila žiadna distribučná spoločnosť. Budeme si tak musieť počkať na možné oznámenie dátumu, prípadne až na príchod na VOD alebo streamovacie služby.

Zaujal vás horor Longlegs a veríte, že pôjde o jeden z najhrozivejších filmových zážitkov desaťročia? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -