FilmyTrailery

Hrôzostrašná filmová verzia rozprávky Janko a Marienka sa predvádza temným trailerom

Nadchádzajúci horor Marienka a Janko: Les hrôzy vezme starý známy príbeh, ktorý od základov prerobí. Jeho centrom bude vychádzajúca hviezda Sophia Lillis, ktorá sa preslávila filmom To. Dnes sa môžeme pozrieť na oficiálny trailer, z ktorého vás zamrazí. Poďme sa naňho spolu pozrieť, ako aj na samotný príbeh a herecké obsadenie.

Horor Marienka a Janko: Les hrôzy – oficiálny trailer

Režisér Oz Perkins ozvláštňuje klasickú rozprávku, ktorá nás všetkých vyľakala ako malé deti. V novej forme sa z nej stal hororový film, ktorý, ako uvidíte v ukážke, spája klasickú poviedku bratov Grimmovcov so skutočným gotickým terorom.

Oficiálny názov filmu nie je Janko a Marienka, ale… Marienka a Janko: Les hrôzy. Prehodený a zmodernizovaný názov vychádza z originálneho anglického názvu “Gretel & Hansel“, ktorý mená prehodil oproti nemeckému originálu z rozprávky “Hänsel und Gretel“. Zvláštne, však?

Na názve však určite nezáleží. Omnoho zaujímavejšia je temná atmosféra lesa, ktorá sa tvorcom podarila vytvoriť. Jej nádych môžete dostať v oficiálnom traileri, ktorý vychádza zhruba len mesiac pred samotnou premiérou filmu.

Tento príbeh o Jankovi a Marienke skrýva desivé tajomstvo. Po tom, ako sú rodičmi kruto vyhnaní do lesa, sa mladé dievča so svojím malým bračekom zúfalo snažia nájsť jedlo. Netušia však, aká hrôza ich v temnom lese čaká. – oficiálny text distribútora

V hlavných úlohách sa ukáže dvojica mladých hercov. Sammy Leakey si zahrá malého Janka, pričom temným lesom ho povedie sestrička Marienka, ktorú stvárni Sophia Lillis. Tá má len 17 rokov, no už si stihla vybudovať celkom silnú kariéru. Jej zatiaľ najväčšou rolou bola Beverly Marsh vo filme To (2017), no poznať ju môžete aj z projektov ako Nancy Drew and the Hidden Staircase či Sharp Objects.

Zvyšok hereckého obsadenia vypĺňajú mená ako Charles BabalolaAlice Krige či Jessica De Gouw. O réžiu sa postará Osgood Perkins, pričom vychádza zo scenára Roba Hayesa.

Zdroj: forumfilm.sk

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár