Mníška na Slovensku zdolala Klauna Pennywisea! Aké ďalšie rekordy trhá?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mníška na Slovensku trhá rekordy!

Obrovský úspech na Slovensku zaznamenala ďalšia časť z univerza V zajatí démonov (The Conjuring)! Mníška, ktorá v počte divákov za otvárací víkend prekonala doterajšieho držiteľa prvenstva v minulého roka, film na základe knihy Stephena Kinga – To.

horor mníška
Zdroj: bloody-disgusting.com

Od štvrtka do nedele si prišlo do slovenských kín pozrieť horor Mníška46 154 divákov. Ak pripočítame predpremiéry, celkový počet sa zvýši na 49 073 divákov. Celkovo je to zatiaľ šiesty najväčší otvárací víkend, kde Mníška za sebou zanechala blockbustery ako Black Panther, Ready Player One – Hra sa začína, alebo animák Coco.

Doterajšie prvenstvo v hororovom žánri si držal film To, ktorý si za otvárací víkend prišlo pozrieť 38 728 platiacich divákov. Univerzum V zajatí démonov je všeobecne návštevnosťou ďaleko nad ostatnými filmami rovnakého žánru.

mníška
Zdroj: nerdvana.com

Úspešná minulosť a ešte úspešnejšia súčasnosť

Odštartovalo sa to v roku 2013 filmom V zajatí démonov, ktorý v prvý víkend videlo 6 719 divákov. Nasledovala snímka Annabelle z roku 2014, ktorú si v otvárací víkend prišlo pozrieť až 11 243 ľudí. V roku 2016 prišla do slovenských kín druhá časť V zajatí démonov 2, ktorú videlo za rovnaký časový úsek 21 543 divákov, a minulý rok videlo Annabelle 2 v otvárací víkend až 26 087 divákov. Vo filme Mníška po prvýkrát dostaneme ucelený pohľad na démona Valaka, ktorého nám režisér James Wan v horore V zajatí démonov 2 ponúkol len v náznakoch.

Ako sa páčil horor Mníška vám? Videli ste už nadviazanie na démona známeho z tejto populárnej série? 

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -