KináTržby v kinách

Novinka od tvorcu hororu Get Out rozdrvila všetky rekordy! | TRŽBY V KINÁCH #13

Talentovaný Jordan Peele nás pred dvomi rokmi prekvapil svojim režisérskym debutom. Hororový thriller Uteč (Get out) si okamžite získal záujem filmových kritikov. Keď si však film pozreli aj “normálni” diváci ako my, okamžite sme pochopili, čo všetko sa v brilantnej hlave tohto tvorcu skrýva. Začali sme sa preto tešiť aj na ďalšie počiny, ktorými nás prekvapí, pričom jeho novinka práve prichádza. Dokáže si hororový thriller My vybojovať rovnaký finančný úspech ako Uteč? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Us My

Zdroj: ew.com

Horor My a jeho masívny úspech

Prvé miesto obsadila novinka režiséra Jordana Peelea. Hororový thriller My debutoval s masívnou sumou 70,2 milióna dolárov počas prvých dní premietania. Film sa automaticky zaradil medzi jedny z najväčších úspechov všetkých čias. My má tretí najvyšší debut spomedzi všetkých R-rated hororov. Taktiež ide o prvý originálny hraný film, ktorý od roku 2009 prekonal otvárací víkend Avatara. V časoch remakeov, pokračovaní a adaptácií sa stal druhým najrýchlejšie zarábajúcim filmom svojho druhu. Tomu vravíme úspech!

Na druhom mieste po tomto týždni skončila najnovšia komiksovka od štúdia Marvel. Carol Danvers si počas tretieho víkendu zarobila 35 miliónov, čo je takmer 50% pokles. Silný výkon ju umiestnil na 10. mieste v tabuľke zárobkov filmov MCU v USA. Celosvetovo však má na konte už 910,2 milióna dolárov. Hneď ďalšie miesto obsadil Čarovný park s 9 miliónmi. Celosvetový zárobok tým navýšil na takmer 40 miliónov dolárov.

Captain Marvel trailer

Zdroj: wegotthiscovered.com

Štvrté miesto patrí romantickej komédii Five Feet Apart, ktorá si počas druhého víkendu prilepšila o 8,7 milióna dolárov. Film sa taktiež chváli úspechom v iných krajinách ako v USA, vďaka čomu si navýšil celkové tržby na sumu 32,7 milióna dolárov. Prvú päťku nám ohraničuje záver trilógie Ako si vycvičiť draka. Tretia časť kriticky a divácky úspešných animákov si tento víkend zarobila 6,5 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšila na 488 miliónov dolárov. Hranica pol miliardy vyzerá realisticky, no predchádzajúce diely z finančného hľadiska neprekoná.

 1. $70,250,000   Us (My)
 2. $35,021,000   Captain Marvel
 3. $9,000,000     Wonder Park (Čarovný park)
 4. $8,750,000    Five Feet Apart
 5. $6,533,000    Ako si vycvičiť draka 3
 6. $4,500,000    Tyler Perry’s A Madea Family Funeral
 7. $1,802,500    Gloria Bell
 8. $1,780,000    No Manches Frida 2
 9. $1,125,000    LEGO príbeh 2
 10. $1,015,000    Alita: Bojový Anjel

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár