Japonský horor Nenávisť prichádza strašiť vo forme seriálu Ju-on: Origins od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor Nenávisť a jeho strastiplná cesta

Hororová séria Nenávisť má na plátnach kín dlhú históriu, no nie vždy na ňu spomíname s úsmevom na tvári. Úplné začiatky tejto franšízy sa datujú späť do roku 2002, kedy v Japonsku vyšiel prvý film Ju-on: The Grudge. Po prívetivom prijatí prišlo rok na to ešte úspešnejšie pokračovanie Ju-on: The Grudge 2.

horor the grudge
Zdroj: cutprintfilm.com

V roku 2004 sme sa z Japonskej produkcie presunuli do Spojených štátov, no na režisérskej stoličke stále sedel Takashi Shimizu. Tri americké adaptácie pod názvom The Grudge tak vyšli medzi rokmi 2004 a 2009. Séria sa neskôr vrátila späť do Japonska, kedy za tri roky (2014, 2015 a 2016) vyšli ďalšie tri filmy spadajúce do tejto série.

Naposledy sa americké štúdio Sony rozhodlo, že si séria zaslúži čerstvý začiatok. Po ich príšernej adaptácii príbehu Slender Mana však bolo jasné, že sa kvalitného hororu podľa všetkého nedočkáme. V roku 2020 tak vyšiel horor Nenávisť (The Grudge), ktorý sériu pochoval už úplne. Hrôzostrašná japonská kliatba však ešte nepovedala svoje posledné slovo.

Seriál Ju-on: Origins od Netflixu

Prvýkrát vo svojej histórii prichádza Nenávisť strašiť v seriálovej podobe. Na tvorbe spolupracuje japonská spoločnosť NBCUniversal Entertainment Japan a streamovacia služba Netflix, ktorá bude seriál vysielať. Ten nesie názov Ju-on: Origins a jeho príbeh vás určite neprekvapí.

Haruka Honjo (Yuina Kuroshima) je začínajúcou herečkou. Príbeh začína vtedy, keď vo svojom dome v noci začuje kroky. V televízii sa dozvie o vyšetrovateľovi paranormálnych javov Yasuo Odajima (YosiYosi Arakawa), ktorého osloví o pomoc s jej problémom.

Po prvom traileri sme sa dočkali aj klipu priamo zo seriálu, ktorý nájdete priložený vyššie. V ňom sa Odajima vydáva do presláveného strašidelného domu, ktorý v sebe nesie kliatbu The Grudge.

Seriál Ju-on: Origins bude na Netflixe debutovať už 3. júla 2020 a veríme, že sa série konečne dočká zaslúžených kvalít. Atmosféru klasického japonského hororu totiž americká produkcia často nevie zopakovať. Výborným príkladom je film Kruhy (2017), opäť od štúdia Sony, ktorý taktiež dopadol katastrofálne.

Budete sledovať tento japonský originálny seriál? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -