Horor Raw: do kín prichádza film, na ktorý treba silný žalúdok. Nevydržali to ani slovenskí youtuberi!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už tento štvrtok príde to kín film, na ktorý treba mať silný žalúdok. Neodporúčame jesť pred filmom, a pravdepodobne sa nebudete hrnúť do fastfoodov ani po ňom. Rozprávame o veľmi zvláštnej a nezvyčajnej snímke menom RAW. Verte mi, nepôjde o jeden z ďalších typických zombie hororov. Ide o naozaj zaujímavo natočený, artový film. Niečo ako hororový Neon Demon. Hodnotenie R bude využité naplno, budete si zakrývať oči, bude vás napínať. Tento francúzsky počin teda nebude pre každého.

Raw začal svoju cestu na festivaloch, kde sa dočkal veľkým úspechom. Okrem výborných hodnotení dostal však aj inú poklonu. Diváci počas filmu odchádzali zo sály, na jeden festival sa musela dokonca dostaviť aj sanitka. Ide o číru nechutnosť. Na filmovom portáli Rotten Tomatoes sa týči krásne hodnotenie, 90%. Filmoví fajnšmekri, ktorí majú radi nezvyčajné artové snímky a majú silný žalúdok si teda prídu na svoje.

O čo vo filme pôjde?

Príbeh je o 16 ročnej vegetariánke Justine, ktorá práve začala štúdium na veterinárskej škole. Ako už býva zvykom, nových žiakov čakajú imatrikulácie, čiže všelijaké nepríjemné úlohy, ktoré zadajú starší žiaci tým novým. Po tom, ako splnila úlohu zjesť surovú zajačiu pečeň, sa jej pokazil život. Po tele sa jej začnú tvoriť vyrážky, stane sa agresívnejšou a čo najhoršie, začne prahnúť po ľudskom mäse. Je už len na Justine, či sa dokáže ovládať. A verte mi, nedokáže.

Slovenská Youtube scéna sa stretla v kine

Raw si svoju premiéru odbil už aj na Slovensku. Presnejšie šlo o tajnú premiéru, ktorej sa zúčastnili slovenskí youtuberi. Do sály zasadli mená ako Selassie a jeho frajerka Betka, Edyn, Asimister, Matúš alebo dobre známy Sajfa, ktorý sa pomaly ale isto dostáva na vrchol slovenskej youtube scény. Tieto mená budu poznať (okrem Sajfu) hlavne mladšie generácie, a práve tie predstavovali youtuberi na premiére. Netušili však, že film budú zvládať len naozaj ťažko. Mohli prejsť desiatky hororových alebo krvavých hier, Raw bol na nich až moc.

Najmenej vydržal Sajfa, ktorý údajne odišiel v polovici filmu. Každý z osadenstva sa však po filme vyjadril, že šlo o naozaj ťažký film na pozeranie. Obkusovanie prstov alebo škrabanie ekzémov im robili najväčšie problémy. Taktiež sa všetci zhodli, že šlo o naozaj zaujímavo natočený film. Snímka mala teda u youtuberov úspech. Pokiaľ máš rád nezvyčajné filmy a máš silný žalúdok, Raw bude niečo pre teba. Do kín na neho môžeš zájsť už tento štvrtok, 6.4.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -