Horor Scary Stories to Tell in the Dark od Guillerma del Tora prichádza s hrôzostrašným trailerom!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Horor Scary Stories To Tell In The Dark sa naposledy ukázal počas tohtoročného Super Bowlu. Dnes sme sa však konečne dočkali druhého traileru, ktorý nás ešte hlbšie ponára do adaptácie klasickej literárnej série. Pôvodne šlo o sériu troch strašidelných kníh, ktoré sú prešpikované mrazivými ilustráciami. Spisovateľ Alvin Schwartz však tieto knihy mieril na samotné deti s vekom od 8 do 12 rokov.

O prenesenie strašidelných príbehov na strieborné plátna sa postaral režisér André Øvredal, ktorý má na konte projekty ako The Autopsy of Jane Doe alebo Trollhunters. Najznámejším menom je ale Guillermo del Toro (Podoby vody), ktorý má na starosti produkciu a vypomáhal aj so scenárom.

trailer na Scary Stories to Tell in the Dark
Zdroj: geektyrant.com

Horor Scary Stories to Tell in the Dark

Keďže ide o detskú knižnú sériu, tak aj samotný film bude niesť hodnotenie PG-13. To znamená, že v ňom neuvidíme žiadnu krv. Ako povedali samotní tvorcovia, film bude obsahovať 4 alebo 5 príbehov z pôvodných kníh. Príkladom je strašiak Harold The Scarecrow, ktorý veľmi rád ožíva a terorizuje skupinku farmárov.

Príbeh bude nasledovať knihu, ktorá rozpráva o najväčších strachoch danej osoby, ktorá ju práve číta. Hlavnou postavou filmu je mladé dievča menom Stella (Zoe Colletti), ktorú stále prenasleduje záhadné zmiznutie jej matky počas Halloweenu. Zameriame sa teda na skupinku mladých tínedžerov, ktorí musia vyriešiť záhadu zmiznutí a hrozivých úmrtí v ich malom mestečku.

Obsadenie filmu je zložené z mien ako Zoe CollettiMichael Garza (Wayward Pines), Austin Abrams (Brad’s Status), Gabriel Rush (Moonrise Kingdom), Austin Zajur (Brad’s Status), alebo Natalie Ganzhorn (Make it Pop).

V slovenských kinách si horor užijeme už 15. augusta 2019! Tak čo, budete sa báť príbehov pre menšie deti?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -