Elizabeth Moss straší ako spisovateľka v novom horore Shirley

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Pripravte sa na zvrátenú psychologickú hru

Nový horor Shirley bude rozprávať príbeh o spisovateľke Shirley Jackson, ktorá v 50. rokoch napísala napríklad aj nesmierne kvalitnú ducharinu The Haunting of Hill House. Túto osobou si vo filme zahrá perfektná Elizabeth Moss. Herečka, práve známa svojimi poslednými projektami so strašidelného žánru ako My, Neviditeľný, alebo distopického Príbehu Služobníčky.

O réžiu sa postarala zatiaľ neznáma Josephine Decker. Do kresla výkonného producenta si sadol Martin Scorsese (Vlk z Wall Street, Prekliaty Ostrov, The Irishman). Film Shirley si už prešiel pár festivalmi a musíme povedať, že sa mu podľa hodnotení darilo veľmi úspešne. Na digitálne VOD platformy by mal prísť už 5. júna.

„Práca Shirley sa pohybuje medzi vymyslenými a skutočným. Budete zmätenÍ a vtiahnutÍ do čudných situácií, až si nedokážete povedať, či sa pozeráte na realitu priestoru, alebo iba do vlastnej hlavy.“

Dej sa sústreďuje na mladý pár v roku 1960, ktorý sa presťahuje do menšieho vysokoškolského mesta Vintown. Profesor Stanley Hyman im ponúkne vo svojom dome izbu zadarmo, ako aj prácu na sľubný začiatok novej kariéry.

Fiktívny príbeh o reálnej spisovateľke

Popritom sa tento mladý pár stretáva aj s tajuplnou spisovateľkou Shirley, ženou Stanleyho, ktorá sa k nim začne správať čoraz podivnejšie. Po čase sa roztočí silná psychologicko-hororová hra, ktorá slúži pre autorku práve strašidelných príbehov ako inšpirácia pre nový román.

Shirley

„Shirley Jackson bola divoko netradičným človekom a rozprávačom,“ Uviedla vo vyhlásení režisérka Decker. „Stretnutie s jej prácou bolo zistením, ako sa stala takou umelkyňou, akou by som chcela byť vlastne aj ja. Jej texty sú odvážne a Intímne. Štruktúrované, ale stále snové.“

scenár sa postarala Sarah Gubbins. Ako predloha filmu poslúžila novela vydaná v 2014 od autorky Susan Scarf Merrell.

Na konci len treba spomenúť, že Shirley Jackson zomrela v roku 1965 vo veku 48 rokov. Jej najslávnejší román, The Haunting of Hill House (1959), bol v roku 2018 spracovaný do série pre Netflix. V réžii ďalšieho nového hororového talentu Mike Flanagana.

Tešíte sa na naozaj zaujímavo znejúci horor Shirley? Môžete sa s nami podeliť v komentároch.

 Zdroj: deadline.com, rollingstone.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -