Kultový horor Sirota hlási návrat. V novom filme sa pozrieme na zúbok Estherinej temnej minulosti

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vôbec by sme sa nečudovali tomu, ak v roku 2009 po vydaní hororu Sirota (Orphan) rapídne klesol počet adopcií detí. Príbeh tohto mrazivého mysteriózneho trileru sa zameral na dvojicu rodičov (Peter Sarsgaard a Vera Farmiga), ktorí si prešli tragickou stratou a tak sa rozhodnú adaptovať si mladé dievčatko z východnej Európy. Zlý nápad.

Deväťročná Esther totiž vôbec nie je tou, za ktorú sa vydáva. Réžiu prvej časti mal na starosti Jaume Collet-Serra (Smrtiaci príliv, Muž vo vlaku) a išlo o jasný hit. Z produkčného rozpočtu 20 miliónov si snímka celosvetovo zarobila príjemných 80 miliónov amerických dolárov. Teraz, po jedenástich rokoch od vydania, prichádza pokračovanie.

Sirota
Zdroj: mmgnews.com

Horor Sirota dostane prequel príbeh

Teda lepšie povedané prequel. Ten rozpovie príbeh o udalostiach, ktoré sa udiali pred originálnym filmom. Malá Leena Klammer, ktorá sa v prvom filme vydávala za Esther Coleman, snuje brilantný útek z estónskej psychiatrickej liečebne. Jej kroky vedú do Spojených štátov, kde sa vydáva za stratenú dcéru bohatej rodiny.

Opäť vžije do role „Esther“ a tentokrát sa postaví proti mamičke (Julia Stiles), ktorá urobí všetko pre ochranu svojej rodiny. Dnes už 23-ročná Isabelle Fuhrman si zopakuje úlohu Esther a novou tvárou bude spomenutá Julia Stiles. Réžiu má na starosti hororový filmár William Brent Bell (Chlapec, Diabol v tele).

Sirota
Isabelle Fuhrman kedysi a dnes; Zdroj: ew.com

Pre Isabelle Fuhrman bola Sirota veľkým debutom, odvtedy sa ukázala napríklad v sérii Hry o život. Najbližšie ju uvidíme v pokračovaní vydareného hororu Escape Room, ktorý uvidíme už začiatkom budúceho roka. O scenár filmu Orphan: First Kill sa postará David Coggeshall. Produkcia už mala odštartovať v kanadskom Winnipegu a režisér Bell zabezpečí svetový tím makeup artistov.

Plánovaný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no premiéra by sa určite mohla stihnúť do roku 2022. Sme teda naozaj zvedaví na to, ako sa o 11 rokov staršia Isabelle Fuhrman vysporiada s úlohou malého dievčatka. Veríme, že pre „Esther“ by to žiaden problém nepredstavovalo…

Videli ste horor Sirota a tešíte sa na prequel príbeh? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -