Letná brigáda? Iba 17-ročný režisér prinesie horor The Backrooms pre štúdio A24

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zabudnite na Slender Mana. Teda, naozaj by sme na film Slender Man z roku 2018 najradšej úplne zabudli. Rok 2022 totiž ovládla iná internetová „creepypasta“. YouTube používateľ menom Kane Pixels vydal video známe ako The Backrooms, ktoré sa onedlho stalo virálnym. Zachytáva „found footage“ zábery zo zažltnutých kancelárskych priestorov, ktoré sa menia na nikdy nekončiace bludisko.

Tieto miestnosti obývajú rôzne entity a okolo Backrooms vzniklo množstvo príbehov a vysvetlení. Ktokoľvek, kto sa do nich nešťastnou náhodou dostane, musí prežiť niekoľko levelov. Podobne ako pri Slender Manovi, aj The Backrooms dostali herné spracovanie. A teraz prichádza to filmové.

Z The Backrooms sa stane celovečerný horor

Skutočné meno používateľa Kane Pixels je Kane Parsons, ktorý 7. januára 2022 uverejnil 9-minútové hororové video. Liminálne priestory vytvoril za použitia VFX efektov, ich ťaživá a mysteriózna atmosféra pripomína kozmické horory. Dobrou správou pre milovníkov creepypasty je, že tento YouTube virál dostane celovečernú filmovú adaptáciu. O jej réžiu sa nepostará nikto iný, ako pôvodný tvorca Parsons. Ten bude film nakrúcať počas svojich letných prázdnin, predsa len, má ešte len 17 rokov.

Nádej na skutočný hit nám dáva spojenie štúdia a producentov. Film The Backrooms vyjde pod vlajkou spoločnosti A24, ktorá stojí za tými najlepšími horormi súčasnosti. Menovite sa postarali o snímky ako Prekliate dedičstvo, Čarodejnica, Maják, Slnovrat, Prichádzajú v noci, alebo slashery X a Pearl. Produkciu majú na starosti štúdiá Atomic Monster Jamesa Wana (V zajatí démonov) a 21 Laps Shawna Levyho (Stranger Things). Neúspech s menami takéhoto kalibru je, dúfajme, takmer nemožný.

Tešíte sa na celovečerný horor z mrazivých koridorov The Backrooms? Bude mať štúdio A24 na konte ďalší hororový hit? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: avclub.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -