5 dôvodov, prečo by ste si mali pozrieť horor Tiché miesto! – mlčanie ešte nikdy nebolo tak desivé

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prečo musíte vidieť horor Tiché miesto

Už tento štvrtok, 3. mája, sa aj do našich kín konečne dostane očakávaný horor Tiché miesto (A Quiet Place). Môžno ste už postrehli, že na internete sa mu v poslednej dobe venovalo veľa reči – to preto, lebo v USA mal premiéru už vyše tri týždne dozadu. Už ale nastal ten čas, kedy ho uvidíme aj my!

Zdroj: deadline.com

Na tento horor sa tešíme hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z hlavných je aj fakt, že ide o naozaj skvelý film. Na webe Rotten Tomatoes sa momentálne pýši hodnotením 95%, čo môže byť jedine známkou kvalitného filmového zážitku. Potom sú tu jednotlivé zahraničné recenzie, ktoré snímku opisujú ako hororový fenomén roku 2018. To potvrdzujú aj skvelé tržby, ktoré sa už stihli vyšplhať na 235 miliónov, aj keď produkčný rozpočet nečinil ani 20 miliónov dolárov. Aj toto môže byť len známkou kvality a ďalší z dôvodov, prečo by ste si mali pozrieť horor Tiché miesto!

Je to hororová senzácia roka

Po kladných recenziách, ktoré som už spomenul vyššie, je jasné, že Tiché miesto nie je obyčajný hororový film, na aké sme zvyknutý. Zatiaľ nám bolo povedané, že nás absolútne pohltí a vyvolá v nás strach i hrôzu. Hrá sa s očakávaniami diváka a urýchľuje tep srdca. Niektorí navyše prehlásili, že na druhé či dokonca aj tretie pozretie ho oceníte ešte viac.

Má múdru a jednoduchú premisu

pokračovanie filmu tiché miesto
Zdroj: nytimes.com

Horor Tiché miesto je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej nadprirodzené bytosti lovia ľudstvo. Má to však jeden háčik: priláka ich len zvuk. Vo svete, kde hlasné zvuky môžu spôsobiť smrť, pozorujeme príbeh jednej rodiny, ktorá prežila najmä tomu, že vie používať posunkovú reč. V podstate je ale dej o rodičoch, ktorí chcú ochrániť svoje deti, no popri tom je neskutočne desivý.

Pracovali na ňom skvelí herci

Film stojí na manželskom páre, ktorý tvoria herci John Krasinski a Emily Blunt – manželia aj v skutočnom svete. V tomto príbehu sú však ich deti v nebezpečí a musia ich ochrániť za každú cenu. Každý predpokladal, že budú skvelí, a to sa aj vyplnilo. Divákov však obzvlášť ohromili detskí herci, čiže Noah Jupe a Millicent Simmonds. Každý si je istý, že bez perfektných výkonov by tento film nefungoval.

Poskytne dokonalý zážitok v kine

horor tiché miesto
Zdroj: bloody-disgusting.com

Už od úvodnej sekvencie Tiché miesto divákov ponorí do ticha a prinúti ich sedieť v napätí. To poskytne nielen skvelú atmosféru, ktorú môžete sledovať na plátne, ale aj pocit teroru a empatie s postavami, ktoré sa snažia nevydať ani ten najmenší zvuk. Navyše je nepravdepodobné, že niekto sa bude v kine rozprávať alebo rozrušene chrúmať popcorn.

Uvidíte zohranú prácu dvojice Krasinski-Blunt

John Krasinski a Emily Blunt sú jedným z málo hollywoodskych párov, ktoré zdieľajú nielen domov a manželstvo, ale spolu aj pracujú. Ak si teda reálna dvojica hercov zahrá manželský pár vo filme, je zaručené, že bude neskutočne zohratá – čo sa potvrdzuje aj v horore Tiché miesto. Navyše stojí za zmienku fakt, že Krasinski sa postaral aj o kvalitnú réžiu a scenár, v ktorom obmedzil dialógy na minimum a zároveň zachoval faktor opakovaného pozerania. Na starého dobrého Jima z The Office sme nesmierne hrdí!

trailer k filmu tiché miesto
Zdroj: hdwallpapers.in

Tak čo, oslovil horor Tiché miesto aj vás? Ak áno, určite naň zájdite do kina! Pozrieť si ho budeme môcť už 3. mája, kedy nám ho prinesie spoločnosť CinemArt.

ZDROJparade

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -