KináTržby v kinách

Uprednostnili ľudia hlasnú akciu Besnenia, alebo si radšej vybrali nenápadný horor Tiché miesto? | TRŽBY V KINÁCH #16

Momentálne ide o kritický čas, keďže premiéra Avengers: Infinity War je už za rohom. Aj keď sa diváci ako my radujú, pre konkurenčné štúdia nejde o dobré správy. Logicky sa tak ani nikto nepokúsil vypustiť väčšie filmy, ktoré by zbytočne prišli o zárobky. Kto by predsa chcel súperiť s Marvelom. K jedinej zmene tak mohlo prísť vrámci boja filmov, ktoré vyšli už dávnejšie. Konkrétne nás prekvapil výsledok tesného súboja akčnej jazdy Besnenie a hororu Tiché miesto. Ktorý z filmov teda diváci uprednostnili tento týždeň?

Zdroj: deadline.com

Horor Tiché miesto prekvapuje

Áno, naozaj je to tak. Tiché miesto znovu obdržalo titul šampióna s 22 miliónovým zárobkom počas tretieho týždňa. Podobne ako sedem dní dozadu, aj tentokrát horor utrpel len tretinový úpadok oproti predchádzajúcemu víkendu, čo je pri filme, obzvlášť horore, dôkazom naozaj veľkej kvality. To domáci zárobok zvyšuje na pekných 132,3 miliónov dolárov, inak povedané, pri 17-miliónovom rozpočte majú Krasinski, Blunt a štúdio Paramount dôvod na oslavu. A to ešte nerozprávam o tom, že vo veľkej časti sveta Tiché miesto ešte nezažilo premiéru. Napríklad do našich kín sa dostane až 3. mája.

Besnenie zaujalo tesné druhé miesto s 21 miliónmi, avšak počas druhého týždňa. Momentálne tak stojí len na 66,6 miliónoch v USA, čo nie je žiadna sláva. Celosvetovo však akčná novinka The Rocka má na účte už 283 miliónov dolárov, čo je dôkazom toho, že tento herec vie predať naozaj každý film. Produkčný rozpočet o výške 120 miliónov je bezpečne pokrytý a štúdia sa o Johnsona budú zaujímať aj naďalej.

besnenie recenzia

Zdroj: hdwallpapers.in

Čo sa noviniek týka, Amy Schumer sa prebojovala na tretie miesto s jej komédiou Som sexy so zárobkom 16,2 miliónov. Recenzie boli vcelku negatívne, čo určite ovplyvnilo divácky záujem. Stále je však možné, že vďaka nízkemu 32-miliónovému rozpočtu sa dostavia zelené čísla. Hneď ďalšie miesto patrí oneskorenému pokračovaniu, komédii Super Troopers 2, s 14,7 miliónmi. Novinka ale aspoň z finančného hľadiska predčila očakávania a Fox Searchlight môže byť šťastný z úspechu. Prvú päťku doplňuje horor Vadí nevadí s 7,9 miliónmi počas druhého víkendu.

 1. $22,000,000   A Quiet Place (Tiché miesto)
 2. $21,000,000   Rampage (Besnenie)
 3. $16,220,000   I Feel Pretty (Som sexy)
 4. $14,700,000   Super Troopers 2
 5. $7,910,000     Truth or Dare (Vadí nevadí)
 6. $7,500,000     Ready Player One
 7. $6,985,000     Blockers (Blokoti)
 8. $4,642,000     Black Panther (Čierny panter)
 9. $3,875,000     Traffik
 10. $3,400,000     Isle of Dogs (Psí ostrov)
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár