Očakávaný horor Tiché miesto prekonáva očakávania a Ready Player One láme rekordy v Číne! | TRŽBY V KINÁCH #14

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší týždeň nám ubehol naozaj rýchlo a v kinách sa toho momentálne deje naozaj veľa. Práve teraz si môžeme na striebornom plátne pozrieť hneď niekoľko skvelých filmov, ktoré si vďaka tomu pekne zarobili. Do amerických kín sa taktiež dostal očakávaný horor Tiché miesto, ktorý sa stal šampiónom tohto týždňa. To však ale neznamená, že Ready Player One je na tom zle – práve naopak. Tomu sa neuveriteľne darí v Ázii, kde láme štúdiové rekordy. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

tiché miesto trailer
Zdroj: newscult.com

Horor Tiché miesto a jeho krásny úspech

Prvé miesto zaujal horor Tiché miesto s 50 miliónmi, čo je pre štúdio Paramount Pictures naozaj pekný štart. Je dôležité podotknúť, že tento film sa takmer v každom zmysle vymyká zo štandardov tohto žánru. To potvrdzujú nielen kladné recenzie, ale aj fakt, že tržby za prvé dni boli rozložené rovnomerne, čo naznačuje, že klesať ešte veľmi nebudú. Skvelé ohlasy vravia o kvalitnom zážitku týkajúceho sa rodiny v mrazivom nebezpečí, prečo sa nevieme dočkať 3. mája, kedy si film pozrieme aj v našich kinách. Duo Krasinski-Blunt sa naozaj prekonalo a nenápadne vyzerajúci horor má celosvetovo na konte už 71 miliónov dolárov, čiže 4-násobok produkčného rozpočtu.

Aj štúdio Warner Bros. však zažilo skvelý víkend. Šampión minulého týždňa Ready Player One síce padol na druhé miesto, no suma 25,1 miliónov stále nie je zlá. Novinka Stevena Spielberga tým svoj domáci zárobok navýšila na 96,9 miliónov, pričom celosvetové tržby sa vyšplhali už na ohromných 391,3 miliónov dolárov. Najväčšej sumy sa štúdio dočkalo z Číny, kde ide o najúspešnejší film Warner Bros. vôbec. To je celkom veľký úspech.

Ready Player One nový trailer
Zdroj: legionofleia.com

Medzi ďalšie film, ktoré sa prebojovali do prvej päťky, patrí aj čierna R-rated komédia Blokoti, ktorá dokázala prekonať finančné prekliatie podobných počinov. Debutový víkend v USA sa vyšplhal na pekných 21,4 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už 32,1 miliónov. Hravo tým prekonal svoj produkčný rozpočet. So štvrtým miestom nasleduje zatiaľ najúspešnejší MCU film v Spojených štátoch, Čierny panter, ktorý má celosvetovo na konte takmer 1,3 miliardy dolárov. Prvú päťku o kúsok ďalej zakončuje snímka I Can Only Imagine, ktorá si na domácej pôde zarobila už 69 miliónov dolárov. Aby som to zhrnul, šlo o nesmierne prínosný víkend.

  1. $50,000,000   A Quiet Place (Tiché miesto)
  2. $25,060,000   Ready Player One
  3. $21,439,000   Blockers (Blokoti)
  4. $8,430,000     Black Panther (Čierny panter)
  5. $8,356,800     I Can Only Imagine
  6. $8,065,000     Tyler Perry’s Acrimony
  7. $6,200,000     Chappaquiddick
  8. $5,600,000     Sherlock Gnomes
  9. $4,910,000     Pacific Rim Uprising (Pacific Rim: Povstanie)
  10. $4,600,000     Isle Of Dogs

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -