Horor TO valcuje konkurenciu rekordným zárobkom! Ako sa darilo ostatným filmom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

S poriadne neúspešnou letnou sezónou sa zábava tohto roku nekončí. Ako ste totiž už všimli, filmy logicky neprestali vychádzať ani po konci školských prázdnin. Jednou z týchto snímok je aj adaptácia známeho príbehu Stephena Kinga, TO. Recenzenti a diváci boli s filmom veľmi spokojní a uspokojil ich vysoké očakávania. To dokazuje aj rekordný zárobok, ktorý Klaun Pennywise odovzdal štúdiu. O ako veľmi veľkolepý úspech teda presne šlo a ako sa darilo konkurencii? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

TO boxoffice

Na prvom mieste je TO s ohromnými 117,1 miliónmi počas prvých troch dní. Toto číslo tvorí nový rekord za najvyšší septembrový debut v histórii. Film dokázal vyťažiť zo všetkých možných pozitívnych faktorov, ktoré diváci ocenili. To môžeme vidieť aj na celosvetovom zárobku, ktorý činí až 185,1 miliónov dolárov. Snímka sa samozrejme taktiež mohla tešiť z takmer nulovej konkurencie – len vďaka tomu by sa tak či onak dostala na prvé miesto. Kritický úspech však definitívne zaistil, že TO sa stane jedným z najúspešnejších filmov roku 2017. Ak ste tak ešte neučinili, tak si nezabudnite prečítať našu recenziu.

Na veľmi vzdialenom druhom mieste sa ocitol Home Again. Dráma herečky Reese Witherspoon si za prvé tri dni zarobila 9 miliónov, ktoré sa preplietli v tieni giganta TO. Snímka však dokázala uspokojiť divákov, ktorí hľadali niečo iné.

Tretie miesto patrí snímke Zabijakov osobný strážca s 4,8 miliónmi počas štvrtého víkendu. Na domácej pôde si akčná komédia doteraz zarobila 64,8 miliónov dolárov.

the hitman's bodyguard trailer
Zdroj: youtube.com

Filmom číslo štyri je Annabelle: Creation. Spin-off/prequel hororov Conjuring si zarobil 4 milióny, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 280,2 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Wind River s 3,2 miliónmi. Dráma si tým svoj domáci zárobok navýšila na 25 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym na zozname je animák Leap!. Najnovší počin štúdia The Weinstein Company si počas tretieho víkendu zarobil 2,5 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 98,9 miliónov dolárov.

Veľkolepý finančný úspech Spider-Man: Homecoming sa usadil na siedmom mieste s 2 miliónmi. Najnovší blockbuster Marvelu si celosvetovo doteraz zarobil už 823 miliónov dolárov.

Prichádza Spider-Man v štýle Marvel!
Zdroj: vanityfair.com

Filmom číslo osem je Dunkirk Christophera Nolana s 1,9 miliónmi. Dráma zasadená do Druhej svetovej vojny si doteraz celosvetovo zarobila už 492,1 miliónov dolárov.

Deviatym filmom je Logan Lucky s 1,8 miliónmi. Akčný počin Stevena Soderbergha si doteraz vybojoval zárobok 31,7 miliónov dolárov.

Posledným na zozname s desiatym miestom je The Emoji Movie. Katastrofálny počin štúdia Sony si počas tohto víkendu zarobil 1 milión, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 170,9 miliónov dolárov.

  1. $123,100,000   TO
  2. $9,028,222       Home Again
  3. $4,850,000       The Hitman’s Bodyguard
  4. $4,000,000       Annabelle: Creation
  5. $3,210,200       Wind River
  6. $2,500,100       Leap!
  7. $2,015,000       Spider-Man: Homecoming
  8. $1,860,000       Dunkirk
  9. $1,826,425       Logan Lucky
  10. $1,060,000       The Emoji Movie

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -