„Film V zajatí démonov 3 nebude len ďalší strašidelný príbeh“, prezradil o filme jeho scenárista

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

V dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť horor, ktorý zodpovedá všetkým kritériám, ktoré by mal film tohoto žánru obsahovať. Z času na čas sa tu ale objaví výnimka. Tá prišla v roku 2013, kedy nám James Wan priniesol na plátna kín horor V zajatí démonov. Nie je žiadne tajomstvo, že čoho sa Wan chytí, to premení na majstrovský kúsok.

Po úspechu prvej časti sa rozhodol pustiť do pokračovania. To si z kina odnieslo ešte väčší úspech. Preto sa tento rok môžeme tešiť na druhé pokračovanie tejto skvelej hororovej poviedky.

Jedinou zmenou je ale to, že sa o film tentokrát postará Michael Chaves, ktorý zrežíroval spin-off film Kliatba kvíliacej ženy. Podľa jeho slov sa ale nebude jednať o klasickú ducharinu, ako sme zvyknutí. Máme sa napriek tomu na čo tešiť?

Horor V zajatí démonov 3 nám prinesie oveľa viac, než na čo sme boli zvyknutí

V zajatí démonov sa presadil ako najlepší horor modernej doby. Dokonca si vytvoril aj vlastný Conjuring vesmír, ktorý obsahuje hlavnú dejovú líniu a všetky jeho spin-offy. Prvý film nám poskytol neuveriteľné silný zážitok, ktorý sa v pokračovaní posunul na úplne iný level. Vzorec, na ktorý si Wan vsadil, zabral výborne, no tentoraz sa to všetko zmení.

Zdroj: frontrowfeatures.com

Tretí film bude režírovať Michael Chaves, ktorý sa spolu so scenáristom snaží priniesť niečo ďaleko viac, než na čo sme boli zvyknutí. Všetky projekty, ktoré boli v tomto filmovom vesmíre natočené, vychádzali zo skutočných udalostí.

Ed a Lorraine Warrenovci sú manželia démonológovia, ktorí sa v minulosti skutočne stretli s paranormálnymi javmi. A ako v jeho predošlých častiach, tak aj tu sa tvorcovia inšpirovali skutočnými udalosťami.

Nové spracovanie osvedčenej franšízy

Horor V zajatí démonov 3 je založený na reálnom prípade z roku 1981. Tento prípad bol pomenovaný ako „Diabol ma prinútil, aby som to urobil„. Tvorcovia si teda nelámali hlavu nad vymýšľaním podtitulu a preto sa film bude volať The Conjuring: The Devil Made Me Do It. Film bude veľmi odlišný od jeho predchodcov. Podľa slov režiséra sa môžeme tešiť na niečo nové, pretože tretí film úplne rozbije Wanov hororový vzorec.

Scenárista Johnson McGoldrick, ktorý pracoval aj na druhej časti, sa chopil písania scenára aj tretej časti. Jeho odpoveď cez Twitter na otázku od fanúšika všetkých zaskočila, keďže tam McGoldrick píše, že film bude ďaleko za možnosťami paranormálnych filmov. Dúfajme, že sa nemýli, pretože jeho scenár k druhej časti bol naozaj podarený. Snáď si aj tentoraz dá záležať.

Horor V zajatí démonov
Zdroj: indiewire.com

Ďalšie informácie hovoria o tom, že film môže ale nemusí obsahovať proces posadnutia démonom. V tom prípade by sme sa mohli dočkať podobnej zápletky, ako tomu bolo pri filme Vyháňač diabla z roku 1973. Celkovo zato je ale dobré, že sa Conjuring vesmír rozhodol v niečom posunúť. Uvidíme ale, či to bol krok vpred alebo krok vzad. Len čas ukáže, či sa slová scenáristu naozaj naplnia.

Videli ste filmy V zajatí démonov? Tešíte sa na pokračovanie? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -